Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit jelent az, hogy a menhelyr...

Mit jelent az, hogy a menhelyről befogadott kutyák “hálásak”?

Figyelt kérdés
Azt értem, hogy boldog egy kutya, ha szeretik; de miben más egy menhelyről befogadott boldog kutya, mint egy tenyésztőtől vett boldog kutya?

2019. okt. 23. 11:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Mind a két kutyám befogadott, de az egyik kölyökkorában került hozzám, a másik öreg, kidobott, sérült kutyaként. Én nem látom, hogy az öreg kutyám hálásabb lenne, inkább én értékelem sokkal többre a vele elért eredményeket. Semmivel nem összehasonlítható élmény, amikor egy elhanyagolt, lelkileg és fizikailag sérült kutya rendbejön és kiegyensúlyozottá, nyitottá, egyszóval boldoggá válik. Minden apró előrelépést, amit elérsz velük, a kezdődő bizalom jeleit, a kötődés kialakulását vagy amikor megtanítasz nekik valamit, azt én egy kisebb csodának élem meg.
2019. okt. 23. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
38%
A tenyésztőtől vásárolt kutyának mindig boldog élete volt. A menhelyinek viszont van összehasonlítási alapja, hiszen nem élt mindig szerető gazdinál. Ő tudja, milyen volt az, amikor nemhogy jó szót nem kapott, hanem ennivalót sem, amikor éhezett, fázott, nem volt biztonságban. És egy okos kutya pontosan érti, hogy a gazdájának köszönhetően lett jobb sora, mint volt.
2019. okt. 23. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
73%
#2 A kutyák nem tudnak "összehasonlítani", mert bármennyire is szeretnénk többet látni beléjük, nincs meg hozzá a képességük. Nem tudnak tudatosan különbséget tenni a volt-van-lesz között. Ők a jelenben élnek. Beidegződéseik, jó és rossz élményeik, társításaik vannak, de ezek nem tudatosak. Ne antropomorfizáljuk őket, mert ezzel nagyon nagy sérüléseket lehet okozni és nevelési/tartási hibákat lehet elkövetni, ami nem szolgálja a kutya érdekeit!
2019. okt. 23. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
74%

A befogadott kutyám (kóbor volt, aztán egy pincében tartották együtt 19 másik kutyával az állatvédők, napi 2x10 percet láott embert) 0-24 lóg valakin. Ő nem fekszik vagy ül le soha sehova egyedül, most is az ölemben kuporog. Olyan nincs, hogy ő egyedül maradjon amikor van otthon valaki. Kifejezetten bújós. Ha kap egy játékot akkor olyan örömködést rendez le amit ha nem látok nrm hiszem el.

A másik kutyánk aki kölyökkora óta velünk van, pl nem szereti ha valaki túl közel megy hozzá. Ha mondjuk ül a kanapén és én melléülök őt sinogatni akkor elfordítja a fejét mert neki az már sok (persze a simi azért menjen:D). Ő csak akkor bújik amikor akar de akkor ő jön oda.

2019. okt. 23. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
87%

ma 12:01

Ezeknek a szokásoknak semmi köze a boldogsághoz. Egyéni jellemzőek.

2019. okt. 23. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
84%
Lepontozhattok nyugodtan, de attól, hogy kutyákat emberi tulajdonságokkal ruháztok fel, még nem változnak a tények. A sok idióta film és könyv miatt gondoljátok, hogy a kutyák ilyenek és pontosan amiatt van annyi idegbeteg és kiegyensúlyozatlan kutya, mert nem kutyaként van kezelve. A mai társadalomban már sokkal közelebbi kapcsolat van az ember és a kutya között, de a legtöbb kutyatartó nem érti vagy nem akarja érteni, hogy egy kutya attól lesz boldog, ha az ő számára is érthető módon kommunikálunk velük, elfogadjuk őket társállatnak de nem erőltetünk rájuk olyan szerepet, ami ellentétes a természettel. Nem attól lesz valaki jó gazda, hogy emberként tekint a kutyájára, sőt ezzel tudja a legnagyobb károkat okozni nekik.
2019. okt. 23. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
48%
Én felpontoztalak. Egyáltelán nem biztos hogy hálás lesz. Lehet egyszer bekattan, és neked megy. Nem egyszer volt rá példa.
2019. okt. 23. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
86%

Ez is egy marketing fogás, mint ahogyan az is, hogy a reggeli a nap legfontosabb étkezése.


Persze, hogy boldogabb a kutya az új helyén, ahol foglalkoznak vele, mint 2 hónappal ezelőtt a menhelyen, de nem boldogabb, mint az amelyik 2 hónapos korától fogva így nőtt fel.

Nem lesz ragaszkodóbb, hűségesebb, sőt ha szegény olyan múlttal rendelkezik, akkor sohasem lesz olyan kutya, mint akivel kölyök kora óta foglalkoznak.

2019. okt. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
49%
Hát az enyém nekem jött... 10 hónaposan fogadtam be csont soványan. Mire rendbehoztam, akkorra szépen nekem is támadt. Egyáltalán nem volt hálás...
2019. okt. 23. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
59%

#7 és #9-es: Pont ezt próbálom elmagyarázni. Egy kutya nem tud hálás lenni. A befogadott kutyád nekedment, mert lehet, hogy tettél egy olyan mozdulatot, volt egy olyan szituáció, ami félelmet/agressziót váltott ki belőle, talán az előélete miatt. Nem ült le közben gondolkodni, hogy hálásnak kell-e lennie neked, hanem ösztönből cselekedett.

4-es válaszolónak pedig csak annyit szeretnék írni, hogy az, hogy ha a kutyád 0-24-ben lóg valakin nem a ragaszkodás vagy a hála, hanem a bizonytalanság/látens félelem jele is lehet. Megnyugtatásra és biztonságra vágyik és ez nem kiegyensúlyozott tulajdonság. Érdemes lenne megnézni, hogy amikor nem vagytok otthon produkálja-e a szeparációs szorongás jeleit, illetve, hogy a két kutyád hogyan viselkedik egymással.

2019. okt. 23. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!