Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg hülyeséget csináltam?

Tényleg hülyeséget csináltam?

Figyelt kérdés

Az a lényeg hogy vettünk egy házat és van ott 2 kistermetű kutya de az eladó nem tudja magával vinni és senkinek nem kellenek és az utolsó megoldáskeppen maradt az hogy elaltatják őket, de en azt mondtam hogy emiatt nem kell őket megölni és maradjanak ott mi neveljük tovább őket. Félénkek és ugatósak de nem agresszívek.

Nincs se chip se oltás ezeket természetesen intézni fogjuk nekik.

Az ismerősök azt mondjak hogy hülye vagyok. Szerintetek is?



2019. okt. 23. 11:43
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
93%

Sajnos rengeteg orvos altat egészséges felnőtt kutyákat.

Elítélendő, és undorító dolog? Az.

Viszont tudják ők is, hogy ha nem orvos altatja, akkor majd a kertben agyonvágja a kedves "gazdi" bunkósbottal, akkor már kegyesebb az altatás, mégha morálisan ugyanúgy elítélendő.

Menhelyre beadni pedig nem olyan egyszerű, és általában az ilyen emberek nem mennek el a végsőkig, nem hívják fel az összes létező menhelyet, egy kettőt megpróbálnak, és ha nincs hely (márpedig nincs hely), akkor is ott vagyunk ahol a part szakad, és így vagy úgy, de meg akarja majd őket öletni.

A legtöbb menhely full kapacitáson működik, ha egy kutya hazamegy, már várnak a helyére hármat (nagyon sok menhelyen várólista van), és bár idealisztikus gondolat, hogy a menhelyen szocializálták volna őket, ez sem így van azért.

Lehet, hogy olyan helyre kerültek volna, hogy jut rájuk a menhelyes dolgozóktól napi fél óra, de az új környezet, egész napos hangzavar, többi kutya és a többi megszokását nem tudták volna kompenzálni azzal a kevés törődéssel.


Szóval kérdező, nagyon is jól cselekedtél, remélem feloldódnak a kutyusok, és nagyon boldogok lesztek :)

2019. okt. 23. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
Egyik kolléganőmék egy macskát örököltek a házuk előző tulajától, pontosabban a macsek a költözés után hazament, ő ott érezte otthon magát. :-) Nem csináltál hülyeséget, lehet, hogy még jobb kezekben is lesznek.
2019. okt. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!