Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen esetben kell honosíttat...

Milyen esetben kell honosíttatni export törzskönyvet? Mi ennek a folyamata?

Figyelt kérdés

2019. okt. 23. 15:19
 1/8 anonim ***** válasza:

Az export törzskönyv többnyelvű, nemzetközi származási lap, amelyet akkor kell igényelni, ha egy kutya külföldi tulajdonba került. Ezt az export pedigree származási lapot tudja befogadni, honosítani az adott ország kennelklubja.


A kutya törzskönyvet csak ott kaphat, ahol a tenyésztõje él, vagyis ott kell számára az FCI törzskönyvet kiváltani.

Ha a kutya Magyarországra kerül, hogy kutyakiállításokra járhasson, vagy tenyésztésbe lehessen vonni, a törzskönyvét honosíttatni kell.


A honosítási kérelmet itt megtalálod: [link]

2019. okt. 23. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Külföldről vettem kutyát, azért kérdezem, direkt export törzskönyvvel, de nincsenek továbbtenyésztési céljaim.


Azért zavarodtam össze, mert a kennelklub honlapján az export kutyáknál "ismeretlen származású kutyák konfirmálásáról" olvastam, de ez egy export törzskönyvre nem igaz (gondolom én), tekintve hogy ugyanúgy FCI papíros, tehát elméletileg azonos követelményeknek feleltek meg a szülők...

2019. okt. 23. 17:17
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém Szlovákiából van, kitöltöttem a kérelmet és elküldtem a törzskönyvet nekik. Pár hónap múlva meg is érkezett :'D

Igaz, én kiállítom és tenyésztési céljaim is vannak vele. De ha a tiéd csak hobbikutya lesz akkor lehet nem érdemes kifizetni egy pecsétre (mert még új papírt sem kaptam, rápecsételtek és kapott magyar számot).

2019. okt. 23. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Sportra vettem. "Tanulókutya", úgyhogy kevés eséllyel fogok vele bármi olyat elérni, hogy tolongnának a szukások egy fedezésért, a kiállításozás meg nagyon távol áll tőlem, viszont ha a 15 napos határidőt nem tartják, akkor lehet érdemes minél gyorsabban intézni :D nehogy pont be legyen, mire kéne
2019. okt. 23. 19:24
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy mit sportolsz, de pl agilityben, csak akkor juthatsz(mehetsz) ki a vb-re, ha honosítva van a tk.
2019. okt. 23. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha be tudsz menni érte a székházba akkor gyorsabb, én postán kértem vissza. De ha kell akkor érdemes minél előbb, mert nem a gyorsaságról híresek ;)
2019. okt. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ja, még annyi esetleg, hogy amíg nincs kész, a chip számmal elvileg nevezhetsz addig is... Egy ismerősöm mondta, én nem tudtam erről és addig nem vittem versenyre.
2019. okt. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

A VB még nagyon távoli ( ha egyszer egyáltalán) :D odáig még össze kell rakni néhány kutyát, vizsgarutint szerezni, tanulni rengeteget, stb. 4 hónapos a kutya, úgyhogy időm, mint a tenger, csak érdekel a dolog, nem volt még külföldi kutyám, kicsit elveszett vagyok. Azt tudom, hogy nagyobb, hivatalos versenyeken jobb az, ha honosítva van a TK, egyelőre örülök, ha minél több kisebb rendezvérnyre eljutunk majd, hogy rutinosak legyünk.

Köszönöm mégegyszer a válaszokat

2019. okt. 23. 21:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!