Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy westie fajtájú kutyuso...

Van egy westie fajtájú kutyusom, nyugodt természetű, szemlélődő típus. Szállíthatom így tömegközlekedéssel?

Figyelt kérdés
Úgy szeretném őt szállítani, hogy leülök, és az ölembe veszem, mivel elég kicsi. Ez problémát jelenthet?

2019. okt. 24. 14:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%
Nem jelent problémát, szállíthatod nyugodtan, de azért nem mindegy, hogy az a tömegközlekedés miféle (máv, volán, bkv, stb.). A budapesti tömegközlekedésen jegyet kell neki venni, ha ölben akarod szállítani, és legyen nálad az oltási könyve. (Ezt úgy mondom, hogy tőlem még egyszer se kérték az így szállított kutyámnál se a jegyet, se az oltásit, de kérhetik). Zárt hordozóban jegy nélkül szállítható.
2019. okt. 24. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
92%
Szállítani lehet,de úgy tudom a szájkosár kötelező. Engem a sofőr 3 hónapos kiskutyával aki az ölemben volt,nem engedett felszállni a buszra,mert nem volt nálam szájkosár :(
2019. okt. 24. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
79%

Ah igen, a szájkosár is kötelező, egy évig pakolgattam is a kutyára, de meguntam hogy a sofőrök és az ellenőrök is szó szerint kiröhögnek a gyűszű méretű szájkosárral feldíszített kutyával az ölemben, volt aki mondta is hogy vegyem le róla nyugodtan. De kell, amúgy itt van minden szükséges tudnivaló:


[link]

2019. okt. 24. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
38%
Ha tényleg nyugodt, akkor simán, persze. Elvileg amúgy kistestű kutyákra nem mindig mondja azt a sofőr, hogy kell jegy (persze elvileg kötelező). Amúgy nehéz elghinni, hogy egy westie tud nyugodt is lenni, az enyém még a kocsit se bírja ki :D
2019. okt. 24. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Vagy hordozóban vagy pórázzal és szájkosárral igen. Egyébként leszállíthatnak a járműről, esetleg fel sem engednek, birságolnak. Ha mázlid van, nem szólnak, de miért kockáztatnál?
2019. okt. 24. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Oltási könyv minden esetben kell, nem szokták kérni, de kérhetik.

Vonaton minden esetben kell jegyet venni a kutyának, akkor is, ha hordozóban van, BKV-n ha hordozóban van, nem kell jegy, Volánbuszon alap esetben buszonként csak egy kutya szállítható, a segítőkutya, illetve aki előre váltott jegyet, prioritást élvez.

2019. okt. 24. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
A pórázt, a jegyet és a szájkosarat egyértelműnek gondoltam, a kérdés arra vonatkozott, hogy az ölemben lehet-e :)
2019. okt. 24. 16:46
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Ülésen (elvileg) nem szabad utaztatni. Nem az a kérdés, hogy nyugodt-e, hanem hogy fog-e hányni.

De amúgy senki sem fogja nézni amíg le nem hányja az ablakot (talasztalat)

2019. okt. 24. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
25%

Budapesten nem ker senki oltasi konyvet se szajkosarat a kutyara.

Ba olbe szallitod,meg poraz se kotelezo a bkk szabalyzata szerint.

Budapestiek szeretik a kutyakat. Simogatjak alandoan. A videkiek szoktak huzni a szajukat. Azokkal meg ne foglalkozz. Naluk a kutya targynak szamit. Lenezik az alatokat,nem szeretik oket.



A metron kerik egyedul a szajkosarat es jegyet.


Budapesti lakos kutyaval. Naponta tomegkozlekedek a belvarosban.


Letezi kutyaberlet. 5000 huf per ho korlatlan jarmuhasznalat.

2019. okt. 24. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Rám már szólt BKK buszsofőr, hogy hol a szájkosár a kutyáról, miközben volt rajta, csak éppen kistestű kutya, pórázon vezettem, nem ölben volt, mikor felszálltam vele, félig fekete félig fehér pofival, a sofőr nem látott ki rendesen a sofőrülésből rá, a szájkosár meg beleolvadt a kutya pofijának a színébe.
2019. okt. 24. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!