Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szedjem környezettudato...

Hogyan szedjem környezettudatosan a kutya ürülékét?

Figyelt kérdés

Mármint séta közben. A nylon zacskó (számomra legalábbis) elég környezetterhelő ahhoz képest, hogy csak arra a pár pillanatra használjam, míg felszedem és kidobom

Egyéb ötlet van?


2019. okt. 25. 11:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az utcai szemetesekben, még a kutyaürülékesben is műanyag kukazsák van, és nem viszik komposztálóba, nincs mindenhol kialakítva ez a technológia, lehet, hogy lesz, de idő. Annyiban tudsz valamennyire környezettudatosabb lenni, hogy ha otthon van valami zacsi, ami kiürül (például mirelit zöldséges zacsi), nem a kukába dobod egyből, hanem azt használod kutyaürülék zacsinak.
2019. okt. 25. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Biológiailag lebomló zacsit vegyél,az talán kevésbé terhelő,illetve ha lakott területen kívül sétáltatod akkor ásd el az ürüléket. Van aki beleforgatja a földbe,így nincs nejlon és senki nem lép bele.
2019. okt. 25. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A biológiailag lebomló zacsi is csak komposztálóban bomlik le.

[link]

2019. okt. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

#1-es: azt eleve csináltam eddig is, köszönöm

#2-3: köszi a tippet, nem hallottam még róla

2019. okt. 25. 12:15
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ja, igen, komposztáló alatt ne valami házi komposztálót érts, de ezt a cikkben jól körbe is járják, szóval a lebomló zacsiktól sem kell csodákat várni, ha nem oda kerül, ahol le tud bomlani rendesen.

Az elásás sem hülyeség, ha megteheted, mondjuk én közterületen a parkokban nem nagyon áshatok. Ha erdőben jársz, arra oda kell figyelni, hogy ne bolygasd meg az ott élő élővilág életét. Nemrég volt cikk az újabban divattá vált kavicsoszlopokról, hogy miért nem örülnek neki, ha olyanokat építenek. Szóval én még erdőben sem esnék neki elásni.

2019. okt. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
82%
Papír zacskó.
2019. okt. 25. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A papírzacskóval azért csak óvatosan. Én már szedtem fel azzal a kutyám kakiját, és bár a kezem tiszta maradt, a kaki szagát teljesen átvette, undorító volt. Talán a vastagabb zacskóknál nem fordul elő, de nekem ez az élmény egy életre elvette a kedvemet ettől a megoldástól.
2019. okt. 26. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!