Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Magyar vizsla lakásban tartása...

Magyar vizsla lakásban tartása, vélemény?

Figyelt kérdés

Sziazstok! Szeretnék venni egy magyar vizslát. Nagyon jókat hallottam róluk, nagyok ember központúak, okosak, barátságosak, viszont igénylik a mozgást. Nekem egy lakásom van, Gazdagréten. Maga a lakás 70 négyzetméter, szóval nem is feltétlenül kicsi. A lakóparknál nagyon sok szép zöld füves terület van. Konkrétan szembe, az út túloldalán, egy írtó nagy mező. Körnéken van a Normafa is, illetve legalább 3 kutyafuttató, meg futópálya. Szerintetek, ha napi min 1. órát kifuttatom, játszok vele, tanítom, akkor mennyire lesz bent vészes a lakásban? Tapasztalatokra kíváncsi lennék, hogy ti mit gondoltok erről, mi a tapasztalat. Jó viselkedésű kutya? Ha nem leszek otthon munkaidőben, akkor bírni fogja?


Előre is köszönöm a válaszokat!



2019. okt. 26. 19:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%

"Szerintetek, ha napi min 1. órát kifuttatom, játszok vele, tanítom,..."

Legyen inkább 2x1 óra és akkor rendben lesz!


Hogy a lakásban EGYEDÜL hogy fog viselkedni, azt nem lehet tudni, ez a gyakorlatban fog bebizonyosodni. Erre még nevelni sem tudod ugye, mert nem vagy otthon. Ha meg otthon vagy, akkor nincs egyedül.

2019. okt. 26. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
3%
Vizslát lakásban? Látszik, hogy leszrod az állatot, csak saját magadat nézed.
2019. okt. 26. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
20%
Nem javaslom. A vizsla vadászkutya, kell neki a mozgás, a napi 1 óra meg elég kevés, ha azon kívül a lakásba van bezárva. Szomszédomnak volt vizslája lakásban, tiszta idegbeteg volt szegény kutya. Nem lakásba való.
2019. okt. 26. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
53%
Nekünk volt, 1,5 évig kettő is egyszerre, mert amikor az öreg már nagyon öreg volt, akkor a feleségem vett egy kölyköt is, aztán amikor az öreget el kellett altatni, akkor már csak maradt az akkor 1,5 éves. Mindkettő kedves, barátságos kankutya volt. Egyedül azonban nem lehet hagyni a lakásban, lehet persze egyedi kivétel, de nálunk egyik sem bírta az egyedüllétet, pedig ritkán voltak pár órát egyedül (mert a felségem otthon dolgozott), de az is folyamatos ugatással telt el, a második kutya szétvakarta az ajtót, az első kölyökkorában leszaggatta a falról a tapétát. Általában meg egyfolytában 8-10 órát egyedül, a szükségletek elvégzésének lehetőségétől megfosztva nem lehet kutyát lakásban tartani. Szóval tegyél le róla.
2019. okt. 26. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
84%
Tartható lakásban, de ha egyedül vagy akkor nem javasolnám, nehezebb úgy. Ismerősök délután minimum 3 órát futtatják, reggel-este még 1-1 óra laza séta. Szerintem inkább válassz egy kisebb igényű kutyát.
2019. okt. 26. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
83%

A baj, hogy sok ember a fajtát nézi először, pedig elsősorban minden fajta kutya, az kutya. A kutyák pedig napi 15-18 órát alszanak. A maradék időben kell lefoglalni. Ha jól kifárasztod, ez inkább reggel-este másfél óra aktív mozgás és agyi fárasztás, akkor a további idejét egy rágcsával, vagy otthoni játékokkal is el tudja tölteni.

Az egyedüllét pedig.. Sok menhely szerződésbe írja, hogy 12 óra a maximum. Azaz napi minimum 2 séta. Ami elég kevés. De 3-mal már jó. Ha napi 3x letudod vinni, nagyjából egyforma időközönként(tehát nem egyszer 16 óra után, aztán 3 óra után), akkor bírni fogja.

A vizsla fajta alapvetően jó kutya, intelligens, szófogadó és fázós. Nem feltétlen rossz neki bent.

Szóval összességében: Ha eleget foglalkozol vele, mint minden kutya, harmonikusan tudtok együtt élni.

2019. okt. 26. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
A vizsla jól viseli a lakást, nincs nagy bundája, ami melegen tartaná, viszont vadászkutya, sok mozgás kell neki, ha sportolnál vele (futás, túrázás), az jó lehet, a másik, hogy ő igényli az ember közelségét amiatt, amire tenyésztve lett, így hajlamosabb a hisztizésre, ha egyedül hagyják. A lépcsőházunkban van egy vizsla, de sokat vannak vele otthon, így nincs vele gond. Ha dolgozol, inkább olyan kutyát válassz, aki önállóbb, kevésbé szoros az együttműködése az emberrel, ha sportolnál a kutyával, választhatsz aktívabbat, ha nem, akkor inkább kényelmesebb fajtát nézz. Esetleg menhely, fajtamentés.
2019. okt. 26. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
85%
A sok "a vizsla vadászkutya" válaszolót nyugodtan figyelmen kívül hagyhatod, valószínűleg sose láttak még vizslát. Ha a tenyésztők honlapjain körülnézel, kutyás újságok vizsláról szóló cikkeit olvasgatod, a fajtához valóban értő szakemberek egyöntetűen azt mondják, hogy ha le van mozgatva, a vizsla nagyon jól érzi magát a lakásban. Ehhez tényleg kell a napi 1-2 óra, és ez nem pórázos sétát jelent, hanem őrült kergetőzést más kutyákkal, apportírozást, kerékpár mellett futtatást. Szellemileg is fárasztani kell, de abból elég napi 10-15 perc. Nekem vizslám van, lakásban tartom, végtelenül nyugodt és kedves itthon, imád velem lenni. Sokkal jobban érzi így magát, a falkájával, mint egy üres kertben egyedül szomorkodva.
2019. okt. 26. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm az értelmes válaszokat! A negatív kommentekre, meg annyit írnék, hogy nem töltöm az időmet negatív pontozással, nem én pontoztam le, de valóban nem igaz amit írtál. Barátnőmnek vizslája van, szüleinél. Ismerem őket. Valóban mozgásigényesek, de amikor elvisszük sétálni, egy olyan 1,5 órára, utána nem jön már elő, szinte alszik egész nap. De akkor intenzíven játszunk vele. A sport nem akadály, hisz én is sportolok, és sokat kirándulok.


Hozzátenném még, hogy aki írta, hogy "nem a kutya érdekeit nézi", az egy hamis állítást tett. Nem a saját érdekeimet nézem első körben. Nem véletlenül tettem fel a kérdést...

2019. okt. 26. 23:42
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Egész életemben vizsláim voltak (német, drótszőrű német és magyar is). A magyar vizsla tipikusan az a kutya, ami lakásban jól tartható, ugyanis két létszükséglete van: a gazda és a mozgás. Ha ezt a kettőt tudod neki biztosítani, akkor nem lesz semmi baj vele.

Én napi 6-8 km-t futottam vele, olyan környéken, ahol tudott szabadon mozogni és cserkészni is, apportíroztunk (mert ne felejtsük el, hogy azért a vizsla munkakutya), a fennmaradó időben pedig imádott a kanapén aludni. Dolgoztam is mellette, az egyik nyugdíjas szomszédomat kértem meg, hogy napközben egyszer vigye le egy pórázas egészségügyi sétára. Ő ezt nagyon szívesen vállalta, mert nagyon szereti a kutyákat, de a kora miatt már sajátot nem vállalt. Esetleg gondolkodj el, hogy van-e neked is ilyen szomszédod vagy ismerősöd.

2019. okt. 27. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!