Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Macho kids kennelről vélemények?

Macho kids kennelről vélemények?

Figyelt kérdés
Nem tetszenek a csapottfarú németjuhászok, ezért őket néztem ki - na és persze hosszúszőrűek, amilyet szeretnénk. Vásárolt innen kölyköt valaki?
2019. okt. 27. 11:50
 1/7 anonim ***** válasza:

Személyes tapasztalatom nincs ezzel a kennelel de annak idején mikor én is kenneleket nézegetem nem sok jót hallottam róla.


Mire szeretnéd használni a kutyát?


https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__9502073-mach..


Én ezt tálatam róla anno.

2019. okt. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Igen, olvastam én is amit korábban kérdeztek róla, de gondoltam hátha perpill olyan van itt, aki akkor nem, vagy azóta szerzett tapasztalatot. :)


Egyszerű házikedvenc lenne, családi kutya - törzskönyv sem kell nekem, mert ivartalaníttatni fogjuk és kiállításra sem járunk vele. :)

2019. okt. 27. 15:17
 3/7 anonim ***** válasza:

A törzskönyv nem azért kell, hogy kiállításra járj, vagyis nem az az elsődleges. Azért kell mert a tenyésztő azzal bizonyítja, hogy a kutya valóban azoktól a felmenőktől származik akiket mond, és hogy kutya szülei, nagyszülei átestek a fajtára jellemző genetikai betegségek szűrésein, és tenyésztésre alkalmas státuszt kaptak. A TK nem csak egy papír, hanem a tenyésztő lelkiismeretes hosszú munkájának bizonyítéka. Ha egy tenyésztő TK nélkül ad kutyát ott baj van.


Visszatérve a kérdésre. A Macho tipikusan magát tenyésztőnek valló valaki, aki valamivel jobb mint a szaporító, de nem jobb bármelyik otthoni hobby szaporítótól. Ha TK-val kell a kölyök 40.000 Ft-al többet kér, amivel már alá ássa magát hiszen a TK maga piti pénz, de kell a többi megvesztegetni valakit, hogy nem létező okmányokra kiállítsa a TK-t.

Szép kutyái vannak, családi kutyának jó, de ha a jófogáson, vagy bárhol az NJ oldalakon találsz kölyköket oltva féregtelenítve olcsóbban ugyan azt kapod mint a Macotol drágábban.

2019. okt. 28. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%
Nekem a Macho Kids kennelből van kutyusom, masszív felépítésű, stabil idegrendszerű, egészséges , jól ötvözi a küllem és munka vonalat , nagyon szép kutyus , a tenyésztő korrekt, segítőkész , aki leszapizta annak üzem nézzen csak körül a neves tenyésztők mutyija körül, egyébként el kell menni és személyes tapasztalat alapján dönteni , csodaszép kutyák vannak ott ,a többi állítás rosszindulatú, irigy mende-monda . Tündi
2019. nov. 24. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hosszú ideje figyeltem már a kennelt, és elhiszem, hogy szép kutyái vannak, de hogy munkavonalasak? Ez erős túlzás. Aki ezt kiejelnti nem ismeri az igezi munkavonalt. Elismerem, hogy a "tenyésztő" emberileg és hozzáállásilag korrekt, de amit a TK nem TK dolgokkal eljátszik akkor sem illik egy igazi tenyésztőhöz. Ezen kívül szinte futószallagszerűen gyártja a kutyákat. Nállam ez is durva. Ismerek nagyon korrekt tenyésztőket. Őt nem sorolnm ide, de mindenkinek a saját dolga. Szép kutyái vannak, de akkor sem szép amiket művel pár másik emberrel együtt.

A tenyésztés nem csak arról szól, hogy küllemben jó kutyákat gyártunk, szépen tarjtjuk őket, aztán horror árban eladjuk a színhibás egyedeket is.

2019. nov. 24. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Nem tudom ki ön , én saját tapasztalatom írtam le , van egy gyönyörű egészséges kutyám ,aki 2 tréner kezén is átment és bizony nagyon ott van a munka benne , de megállná a helyét bármely küllem szemlén is , a TK-val , sőt eü-s papírokkal, minden tenyésztő játszik , van az a pénz amiért meglehet venni bármit , de mint írtam , a kutyám egészséges , stabil idegrendszerű , hatalmas mackó , ja lehet az a legnagyobb hibája hogy nem standard , de pont nem is kell , és bizony nem is beltenyésztett , ami magyar viszonylatban igen ritka . Talán ez szúrja a szemeket . Üdv Tündi
2019. nov. 25. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ez egy nagyon jó hír, örüljön neki, de ismétlem! Nem ismeri a munkavonalat, ha a Macho Kids kennel kutyáit annak titulálja. Ennek ellenére lehet, hogy jól dolgozik egy vagy több onnan származó kutya, de a munka vérvonal kifejezést akkor is hanyagoljuk. Ha nem érti, kérem alaposabban nézzen utána mit jelent egy munkavonalas Német Juhász.

Ahányszor összefutok a Macho hirdetéseivel mindig ez jön szemben: TK nélkül ennyi, TK-val meg 40.000 Ft-al drágább. Egy jó tenyésztő ilyet nem csinál, és pont. Teljesen mindegy milyen tenyésztő, a TK a munkájának bizonyítéka, a jó tenyésztő büszke rá, nem is kérdés, hogy a kölykeivel ad TK-t is. Ezen kívül ha egy alomból egy kutyát később akar valaki letörzskönyveztetni, ott valami turpisság van a háttérben, sajnos gyanúsak lehetnek a szülők papírjai, eredményei szűrései.

De amúgy totál meddő vita, két ellentétes vélemény, az a lényeg hogy egészséges kutyája legyen az embernek!

2019. nov. 28. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!