Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám séta közben csontot...

A kutyám séta közben csontot evett. Mire figyeljek?

Figyelt kérdés

Felvett egy darab csontot, séta közben. Az itteni egyetem parkjában találta a járda mellett közvetlenül.

A felét még el tudtam venni tőle, de egy darabot biztosan lenyelt.

Ráadásul egyben, jó hogy nem fulladt meg.

Utána felvett még nagy csontdarabot, de az egy szalonnasuto mellett volt úgyhogy az valószínűleg valami emberi kaja lehetett, de akkor már nagyon figyeltem szóval el is vettem tőle egyből.

De nagyon aggódok amiatt, amit lenyelt. Mennyire gyakori, hogy mondjuk mérgezett csontot raknak ki? Mert tudom, hogy szoktak fagyalloba áztatni kenyeret vagy a szöges kolbász, mérgezett húsok...de biztos lehet a csontot is mérgezi:(

A másik ami aggaszt, hogy egyben nyelte le, remélem nem akad el neki valahol..

Nagyon aggódok. Tudom, hogy ha valami baja van akkor egybol doki, de nagyon aggódok, hogy akkor már késő lesz vagy, hogy éjszaka lesz baj és itt nálunk ügyelet csak este 10ig van utána 2 oranyira legközelebb.

Mit csináljak?


2019. okt. 27. 18:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Nincs a közelben állatorvosi ügyelet? Ahol Egyetem van ott általában van a közelben.
2019. okt. 27. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
7%

Vegyel neki nyers marhacsontot. A mi kutyaink is azt kapnak reggel este a nyerskoszt mele.


Az enyem nem veszi fel a csontokat. Mert ugye kap belile eleget otthon.


A leiras alspjan nem volrt mergezett a csont. Adjal neki nyershalat vagy nyershust zoldseggel. Az beburjolja a csontdarabot es ki tudja kakilni.


A csont fontos kalcium es egyeb asvanyi anyag komplex. Nagyon fontos a kutyaknak is.

A ragas oromhormonokat szabadut fel a kutyakban,mint emberekben is.

A fogkovet leszedi es megelozi a fogszuvasodast. Erosen tartja a ragoizmokat ,nem fognak kilazulni a fogak.


Ha finom eteleket kap otthon a kutya,akkor ugye nem veszi fel az utcan a maradekot.... mint a m ieink sem....



Mindig nezz magadba,ha a kutyad felvesz a fdrol etelt.

Jelzi ,hogy nem jo etelt adsz neki.

A legdragabb premiumtapoktol is betegesek,assuak a kutyak es nem epulnek ugy az izmaik.

2019. okt. 27. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
87%
Arra figyelj, hogy ne vegyen fel vadgesztenyét és fél pár büdös zoknit, mert abból lehet igazán baj. A kutyagyomor feloldja a csontot.
2019. okt. 27. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nézd a székletét ha nem véres akkor nincs probléma :) egyébként csontot ehet csak nem mindegy milyet ja és ne főzd a csontot soha ha éppen rá ébredsz hogy adj neki csak nyersen a csontot .
2019. okt. 27. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Csontot nem hiszem, hogy mérgeznek, sokkal gyakoribb, amit te is írtál, kenyér, hús szöggel vagy fagyállóba áztatva, főtt csirkecsontot még a jóindulatú, de tájékozatlan emberek is szoktak kitenni, nem tudva, hogy mekkora baj is lehet belőle :(

Ha nyers volt a csont és nem tartócsont (tehát nem comb, szárnycsont, amire elég kicsi az esély), akkor nincs baj, ha nem is nyerses kutya, akkor is a nyers csont még elég rugalmas ahhoz, hogy nagyobb gondot ne okozzon akkor se, ha nem tudja megemészteni.

Ha főtt csont és nem egy pár kilós kutyus valószínűleg akkor sem lesz baj belőle, szépen végigmegy és kijön, de azért most pár napig nagyon figyeld a székletét (igazán nyugodt akkor lehetsz ha megtalálod benne a csontdarabkát, szóval pár napig érdemes jobban áttanulmányozni, szétnyomkodni, mint féreghajtás után) és a viselkedését is, ha furcsán megy vagy valamilyen fájdalmat jelez, akkor irány a doki és mindenképp meséld el, hogy mi történt még akkor is, ha napok múlva látsz csak változást a viselkedésén, mert ha elakadt valahol, akkor lehet, hogy csak sokkal később fogja jelezni. Egyébként azt hiszem a kontrasztos röntgennel a csont is kimutatható, szóval valószínűleg azzal fog kezdeni a doki, ehhez azonban felszerelt rendelő kell, ha baj van ne valami mezei kókler dokihoz vidd.

Szorítok, hogy ne legyen baj, tudom mennyire ijesztő ez és borzalmas érzés, amikor csak tehetetlenül vár az ember, nekünk egyszer volt ilyen, 20kg-os kutyával, belezabált a nénik által gondosan, kedvességből kirakott sült csirkecsontokba, kb. egy fél combcsontot tolt le rágás nélkül, mire el tudtam venni tőle, azóta is hálás vagyok, hogy nem lett baj, szóval abszolút átérzem.

Tudom könnyű mondani, de tényleg nagyon hasznos rágyúrni az élelemmegtagadásra, mi ezután az eset után kezdtünk el tudatosan erre tréningezni, több hónap volt, mire elértem, hogy semmit ne szedjen föl, de most már a messziről illatozó sült kolbász mellett is el tudunk úgy sétálni, hogy csak bánatosan engedélykérően nézi és ha tiltom, akkor békén hagyja akár akkor is, ha messzebb van tőlem, pedig egy igazi feneketlenbelű, folyton éhes kutya, aki ha elé tenném az egész tápos zacskót simán rosszullétig enné :D

2019. okt. 27. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Leginkább nevelni kellene, hogy ne vegyen fel engedély nélkül ételt.
2019. okt. 27. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!