Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagy terület őrzésére milyen...

Nagy terület őrzésére milyen kutyát javasolnátok? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Régóta szerettünk volna kutyát tartani,de az igényeinknek nem tudjuk,hogy milyen kutya felelne meg,illetve,hogy mi milyen kutyának felelnénk meg.

Ezért szeretném a segítségét kérni pár tapasztaltabb kutyásnak.Nem arról van szó,hogy nem tartottam még kutyát,hanem fajtákkal nem foglalkoztam túl sokat vagy épp nem én választottam ki azt.Párat én is ismerek,de nem annyira behatóan,hogy haza merjek hozni egyet mindenféle ismerettség nélkül.


Adott egy nagy több hektáros terület,több féle-fajta-méretű állattal,így elsősorban egy állatokkal kompatibilis kutyára lenne szükségünk (lovak,egy szamár,szárnyasok,kecskék,pár bárány,struccok és nyulak).Vadász kutyákat ezért ki is lőttük,bár a következő pont miatt meg lehet,hogy pont ők felelnének meg.:

Erdő és hegyek vannak mellettünk ahonnan vadállatok (főleg róka szokott) be tudnak jönni ezektől jó lenne,ha nem tartana.Nem kell,hogy öldököljön,csak azért ne hagyja őket bent garázdálkodni ha én nem veszem észre.Elég nekem az is,ha elüldözi őket.

Van egy pár gyökér aki szintén rendszeresen bejár és lopja a tojásokat (nagy számban..),egy-egy csirke is szokott eltűnni,volt már,hogy sérüléseket hagytak az állatokon.Ezért mindenképpen olyat szeretnék aki nem retten meg,nem barátságos az idegenekkel.Nem kell,hogy harapjon,elég nekem az is,ha ugat,hogy észre vegyem és ki tudjak menni én is elzavarni őket.Szereltem fel ugyan kamerát több helyre,de az nem lát át egy kapusznin és napszemüvegen a bejárónk meg sajnos nem buta,hogy ezek nélkül jöjjön..:D


Amiket tudnánk neki nyújtani:

Mindenképpen többet szeretnénk beszerezni a kutyákból,de mindegyik a neki megfelelő ellátást ugyan úgy megkapná.Kint is lesz saját fűtött kutyaháza mindegyiknek ha esetleg úgy döntenének,hogy kint akarnak lenni egy-egy éjszaka.Kutya ajtónk lesz tehát bejárni be fognak tudni a házba.Elég nagy ahhoz,hogy akár nagy méretű kutyák is elférjenek velünk,tehát méretük mindegy.

Szaporulatot nem szeretnénk így biztosan ivartalanítva lesz mindegyik.Otthoni területeken kívül tudnának jönni velünk a hegyekbe,az erdőbe,tóhoz is (a lovakat is gyakran le kell/szeretem mozgatni) gyakran sétálunk,futunk,mozgunk úgyhogy egy aktív,masszív kutya lenne jó.

Egyedül semmiképpen nem maradnának az asszony és a gyerekekek mindig otthon vannak,és ugyan úgy lovakkal vagy gyalog,de mozognak tehát ha nem érek rá pár napig magán okok miatt akkor se maradnak egyedül vagy gondozatlanul az ebek sem.


Van esetleg olyan kutyafajta ami nekünk megfelelne? Vagy ha menhelyen szétnézek és ugyan ezeket elmondom ott esélyes,hogy találok nekünk valókat?


Előre is köszönöm :D



2019. okt. 28. 12:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

A komondor/kuvasz páros kimondottan ezekre a feladatokra lett kitenyésztve.

Sajnos a kutya önmagában semmiféle védelmet nem nyújt, mert könnyű megmérgezni/lelőni. Egy megfigyelő rendszerrel, "élőerős védelemmel" együtt azonban komoly erőt képvisel.

Az állatokkal való összeszoktatást mindenképpen egész kicsi korban el kell kezdeni.

2019. okt. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
50%
Biztonsági rendszer nélkül semmilyent.
2019. okt. 28. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
18%

Ha terület őrzésre kell, akkor éjszaka minek engeded be a házba? Az őrkutyák nagyrésze pont csak éjszakára van kiengedve, mivel akkor nagyobb eséllyel jönnek betolakodók.

Nincs akkora kutyaajtó amin egy nagytestű kutya befér, hiszen azon már egy betörő is simán bekúszik. Ha nektek ekkora van mégis, csoda hogy a "gyökerek" nem raboltak még ki.


Ezek miatt a logikai bukfencek miatt totál kamuszagú a kérdés, nyugtass meg hogy ennyire nem vagytok naivak, hogy amiket leírsz az igaz legyen.


A valószínűleg fake háttérsztorid ellenére a kaukázusi juhászt, vagy Moszkvai őrt ajánlom. Kommondort/kuvaszt nem, mivel nem tudnak bevédeni akkora területet, inkább csak a házat.

2019. okt. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Arra gondoltam,hogy magasabb kerítést húznék fel legalább azokon a helyeken amiket a házból nem látok.Nem tudom mennyire lenne nagy akadály egy 3 méteres drózott kerítés,körbe táblázva a 'Kamerával megfigyelt terület','Harapós kutya','Riasztó üzemel' feliratú táblákkal.Illetve riasztót ténylegesen is szeretnék beszereltetni tavaszig.

Lövöldözni csak nem mernek,vissza lövök..:D

Eddig igazából a legdurvább (ami miatt igazán nyakon is akarom csípni őket,azt a párszáz tojást letojom ehhez mérten..) eset az a lovak vagdalása volt az be is tette nálam a kiskaput.Az egyik ménem hátsó lábai meg voltak késelve,a másiknak az oldala.


Természetesen én sem akarom,hogy a kutyáknak bajuk essen a védelem ami szükséges a területre őket is kell,hogy védje és nem ők lennének a védelem.De azért mégis csak kevésbé védtelenek a már besétált emberek ellen mint a haszon állatok és a legtöbb rézleső majom a kutya ugatás hallatán inkább kerülné a házat. :D

A kamerával nem mentem semmire mivel csak akkor tehetnek (inkább mondjuk úgy,hogy csak akkor hajlandóak..) bármit is a bejárók ellen,ha valami véletlen folytán megmutatnák az arcukat a kamerán és kivehető lenne,hogy ki van rajta.

2019. okt. 28. 13:33
 5/12 A kérdező kommentje:

Ha még nincs kutyánk honnan lenne kutya ajtónk te IQ ninja? Oltogatni tudsz jönni,de gondolkozni már elfelejtessz.Nyílván,ha nem találtam volna méretnek megfelelő ajtót akkor találok más megoldást arra,hogy bejöhessenek a kutyák -mondjuk ajtót nyitok..- de nem is arra kell nekem az állat,hogy éjjel-nappal kint legyen és árgus szemekkel a betörőt figyelje.Arra,hogy ha bejön valaki vagy valami és észleli akkor ne hagyja ott mászkálni.Ugasson,fusson utána,akármi. :D

Bár szerintem eddig is ezt írtam le most vagy velem van a baj,vagy te keltél bal lábbal és az egyértelműbe is belekötnél.


A fajtákat ettől függetlenül köszönöm,mindjárt utánuk nézek.

2019. okt. 28. 13:38
 6/12 anonim ***** válasza:
94%

3-as semmilyen logikai bukfenc nincs itt csak nem tudsz olvasni.

'Kutya ajtónk lesz tehát bejárni be fognak tudni a házba.'

LESZ tehát nincs nekik még.Hogy mennének be a betörők egy nem létező kutya ajtón? Plussz ember legyen a talpán aki be mer mászni egy ajtón amin kutya ajtó is van,főleg nagy.Logikus módon az ajtó mögött esélyes,hogy kutya is van tehát nem kockáztatnak.

Éjszakára meg az,hogy beengeded a kutyát nem jelenti,hogy nem tud vigyázni a házra.A miénk is már házon belül hallja ha valaki elmegy a kerítés mellett pedig nem kicsi a kert.Azonnal pattan is fel és megy ki megnézni,hogy mi a helyzet odakint.Logikai bukfenc vagy tudatlanság jelenleg legfeljebb nálad van.


Kuvaszra tennék +1 szavazatot nekünk az van.Igaz,hogy nem nagy,de hangos a puli.Ha belőlük többet is veszel van egy megfékezhetetlen felmosóhadsereged.

2019. okt. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem kaukázusi, vagy közép ázsiai kutyákra lenne szükségetek(2-3). Nagyon is van elrettentő ereje a kutyáknak, sőt nekik van igazán. Nagyon pontosan kell lőjön a "bejárótok", hogy a földön maradjanak a kutyák, és eléggé megszívja, ha sebzetten odaérnek. Mérgezni tanyán nem egyszerű.


A kutyaajtó jó ötlet, ki fognak menni a kutyáid hidd el, de nagy valószínűséggel többet nem lesz váratlan vendégetek.

2019. okt. 28. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Közép-ázsiai juhászkutya:


„VISELKEDÉS ÉS TEMPERAMENTUM: Magabiztos, kiegyensúlyozott, csöndes, büszke és független. A kutyák nagyon bátrak és nagy a munkabírásuk, kitartásuk és a természetes területvédő ösztönük. Jellemző a fajtára a nagyragadozókkal szembeni félelem nélküliség.”


„A Közép-ázsiai juhászkutyát leginkább szarvasmarhák, karavánok és a tulajdonos lakóhelyének őrzésére használták és szigorú természetes szelekción ment keresztül ez a fajta. A kemény életkörülmények és az állandó harc a ragadozókkal befolyással volt a kutya alakjára és jellemére is és így egy erős, félelem nélküli kutya jött létre, mely megtanulta, hogyan takaríthat meg energiát. Az ősi tartózkodási helyeken a közép-ázsiai juhászkutyát leginkább a nyájak ragadozók elleni védelmére és őrző-védő kutyaként is használták.”


“A cél megállítani és megfutamítani az ellenfelet anélkül, hogy közben komolyan megsérülnének. Ehhez nemcsak fizikai erőre, hanem kifinomult intelligenciára és fejlett önálló problémamegoldó képességre is szükségük volt.”


Pásztorkutyák munkában – A bátorság próbája


“A pásztorkutya önállóan kell, megoldja a veszélyes helyzeteket, de meg kell, oldja, mert ha elrabolják mellőle a jószágot, akkor a pásztor végez vele. És csak annyit harcol, amennyit föltétlen muszáj, mert eredeti környezetében mindig alultáplált, és egy óra múlva, ahogy elvonultak a tolvajok balra, jöhetnek a farkasok jobbról. És ez nem tízperces játszma. Hajnalban pedig már indulni kell a nyájjal 20-30 kilométeres útra, esetleg éhgyomorral és szomjasan.


És mindenki hajlamos megfeledkezni, hogy a szolgálati kutyák mögött jó, ha bő 100 év áll, a pásztorkutyák mögött 10 ezer év. És megnézném azokat a szolgálati kutyákat, amelyeket falkában lehet tartani, -30 fokban a csupasz földön, hébe-hóba maréknyi vacak élelmen. Másrészről egy pásztorkutya soha sem fog beleugrani egy ellenséges tömegbe, mint egy jó tömegoszlató kutya, de nem is ez a dolga. És a működésbe hozott géppisztolyt sem fogja kitépni a terroristák kezéből.


A szolgálati kutyák specializált kutyák. Néhány dologban jobbak és használhatóbbak, mint a pásztorkutyák, de több dologban gyengébbek és sérülékenyebbek is. Ez az ára minden szakosodásnak. Ráadásul arra, amiben jobbak, legtöbb embernek nincs szüksége a mindennapokban.”

2019. okt. 28. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Nagytestű pásztorkutyák, ezen belül meleg szívvel ajánlom a komondort, kuvaszt.

Élelemmegtagadást, talált élelem felevésének tilalmát nagyon komolyan, kicsi kortól tanítsátok nekik, a mérgezés elkerülése érdekében!

2019. okt. 28. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy írták : ha megtanulsz bánni vele, akkor komondor.

Illetve a kuvasz is alkalmas lehet. Jelzőkutyának pedig mudi vagy pumi. Igen meggondolja majd a gyökér, közel merjen-e menni a kerítéshez...nemhogy bemenni hozzátok! :)

2019. okt. 28. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!