Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért sértődnek be a kutyatart...

Miért sértődnek be a kutyatartó gazdik ha elhessegetem a kutyájukat?

Figyelt kérdés
Paneltelepen lakom, de kb. több kutya van itt mint falun és ezt a rengeteg kutyát muszáj állandóan sétáltatni. Ugye a kutya egy ösztönlény, ennek ellenére sokan szájkosár, sőt póráz nélkül sétáltatják, bármikor olyanja lehet hogy megharap valakit. Ettől félve ha közelembe jön egy rákiabálok vagy toporzékolok. A nagyobb 80 kilós németjuhászoknál a bicskámat is előveszem ha harcra kerülne a sor. Támadott meg már kutya, úgy megharapta a csuklómat hogy el is törött.
2019. okt. 30. 16:24
1 2 3 4
 11/33 qkker1 ***** válasza:
97%

"A nagyobb 80 kilós németjuhászoknál a bicskámat is előveszem ha harcra kerülne a sor. Támadott meg már kutya, úgy megharapta a csuklómat hogy el is törött."


Azzal jobb ha tisztában vagy, hogy egy németjuhász ellen qrva kevés a bicsk

ád, az enyimeknél még szájkosárral sem lenne esélyed!


"vagy toporzékolok."


Az egyik legrosszabb, amit tehetsz, simán támadásnak veheti a kutya, és akkor rácseszel!

2019. okt. 30. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
84%

Nagyon szimpatikus a viselkedésed. Nyomorult. Kitudja, ez az ostoba lehet hogy állatkínzó (mert hogy ezek alapján simán kinézem belőle) és még ő van kiakadva azon hogy megsértődnek a gazdik. Azért a "nem simogatom meg" és a "bicskát is nyitok" között van egy icipici különbség, ha te ezt nem érzed, akkor inkább kussolj és anyádra nyitogassál bicskát te barom.


Bocsánat a kirohanásomért, de képtelen vagyok elviselni amikor egy ostoba ember többnek hiszi magát egy kutyánál. Pedig nagyon egyértelmű hogy bármelyik állat többet ér ennél a szerencsétlennél.

2019. okt. 30. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 A kérdező kommentje:

"hogy random mód fenyegető magatartást tanusítasz, azzal veszélybek teszed ki magad."


Abban mi a fenyegető hogy az utcán sétálok? Ráadásul ami kutya megtámadott hirtelen hátulról támadott sunyi módon. Azzal hogy előtte sétáltam nem értem mivel fenyegettem őt.

2019. okt. 30. 17:40
 14/33 A kérdező kommentje:

" akkor inkább kussolj és anyádra nyitogassál bicskát te barom."


Figy nekem fontosabb a saját életem mint a gazdi lelki békéje, ha megtámad a kutya én megvédem magam, nincs mese.

2019. okt. 30. 17:42
 15/33 anonim ***** válasza:
98%

Többen ìrtàk, de látom h a szövegértes nem megy.


Azzal fenyegetsz h toporzékolsz, kiabálsz, bicskat nyitogatsz.

2019. okt. 30. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
95%

Ami viselkedést leírtál, az nem hessegetés, hanem hergelés. A bicskával a gazdát hergeled, a kiabálással, hadonászással és toporzékolással a kutyát. A kutyák "zaklatása" ellen a legjobb módszer, ha tudomást sem véve róluk, nyugodtan elsétálsz. Vagy bicskázás helyett megkéred a gazdát, hogy hívja el a kutyát, mert te f.sol tőlük. Ha pedig agresszív a kutya, mély hangon rá lehet dörrenni (nem kiabálni), hogy "Nem!", többnyire úgyis a kicsi kutyák szoktak acsarogni (sokszor azért, mert félnek), ez egy elég erős jelzés nekik. A nagy kutyák - tapasztalatom szerint - ok nélkül nem nagyon szoktak balhézni az emberrel. Ha bemész a területükre az más, de még olyankor is sokszor elég az, ha nem mozdulsz és megvárod a gazdát.

Megjegyzem, engem eddig több gyerek harapott meg, mint kutya. Most akkor a gyerekekre is szájkosarat kellene adni? Szerintem nem. Attól még, hogy valakit megharapott egy kutya, gyerek, ló, kisegér stb. nem az a megoldás, hogy az összesre szájkosarat adnak, hanem az okát kell végiggondolni. Mert van ok és előzmény. Általában az ember az ok, csak néha nem az a személy, akit végül megharapnak: egyszer a mellettem lévő gyerek kezdett el sikítozni és hadonászni, a kutya ideges lett, de csak hozzám fért oda, engem harapott meg. A kutyát rendszeresen hergelték az iskolások, érthető okokból amúgy sem bírta a gyerekeket.

2019. okt. 30. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
24%
A kérdező viselkedése egyáltalán nem normális, de erre semmi szükség nem volna, ha a kutyatartók tiszteletben tartanák a törvényeket. A kutyafuttatón kívül nincs olyan, hogy szabadon, póráz nélkül sétáltatod a kutyát! Az, ahogy sokan ezt a kérdést kezelik legalább annyira agresszív mint a kérdező bicskanyitogatása. Szabadon engedik a kutyát és ha valakinek ez nem tetszik, mert fél tőle még nekik áll feljebb. Akkor is, ha normális hangon kéred meg, hogy hívja be. Elintézi annyival, hogy nem bánt csak barátkozni akar. Fel kéne fogni, hogy a kutyaszeretetet ugyanúgy nem lehet rákényszeríteni az emberekre, mint ahogy a vallást, vagy a politikai nézeteket sem. Az ilyen hozzáállású egyéneket sem ártana megrendszabályozni, mondjuk egy sétáltatási időszakban kiosztott megfelelő mennyiségű bírsággal.
2019. okt. 30. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
100%
80 kilós Németjuhász? Hol a pcsában laksz te, Csernobilban?
2019. okt. 30. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
19%

Pontosan, ahogy a 17-es válaszoló írja. Semmi szükség nem lenne kapával-kaszával-paprikasprayvel felszerelkezve járni, ha mind lennétek kedvesek betartani a szabályt, és közterületen pórázon sétáltatni. Azzal meg, hogy minden normális kérést azzal pattintotok le magatokról, hogy de nem bánt, meg barátságos, azzal pont erősítitek, hogy igenis védekezni kell a kutyáitok ellen, mert rátok ebben nem lehet számítani.


Megnézném, hogy ha én szép finoman rátok húznám a kormányt a zebrán, miközben nektek zöld jelzés van, nekem piros, csak mert nincs kedvem megállni -mint ahogy nektek sincs kedvetek pórázt használni- akkor mennyire udvariasan kérnétek meg engem, hogy ugyan fékezzek már le teljesen, ne csak lassítsak. És ha erre azt üvölteném vissza flegmán, hogy mit izgulsz, én barátságos vagyok, mindig ezt csinálom a zebrákon és eddig még sosem ütöttem el senkit, akkor az mennyire nyugtatna meg titeket? Na csak mert pontosan így érezzük magunkat, mikor vágtatnak felénk a kutyáitok. Gondolkozzatok már el ezen egy percig, mikor épp nem vagytok indulatosak.

2019. okt. 30. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
93%
A kutyák számára a toporzékolásod a fenyegető viselkedés, számomra meg a helyesírásod. Nem lep amúgy meg, hogy nem tudod értelmezni a válaszokat, jó hülye vagy.
2019. okt. 30. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!