Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért sértődnek be a kutyatart...

Miért sértődnek be a kutyatartó gazdik ha elhessegetem a kutyájukat?

Figyelt kérdés
Paneltelepen lakom, de kb. több kutya van itt mint falun és ezt a rengeteg kutyát muszáj állandóan sétáltatni. Ugye a kutya egy ösztönlény, ennek ellenére sokan szájkosár, sőt póráz nélkül sétáltatják, bármikor olyanja lehet hogy megharap valakit. Ettől félve ha közelembe jön egy rákiabálok vagy toporzékolok. A nagyobb 80 kilós németjuhászoknál a bicskámat is előveszem ha harcra kerülne a sor. Támadott meg már kutya, úgy megharapta a csuklómat hogy el is törött.
2019. okt. 30. 16:24
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
15%

A kutyatartók agresszióját jól mutatja a normális hangvételű válaszok pontozása. Nos rendben.

Kedves kérdező, mivel ezekkel normálisan még itt sem lehet beszélni a következőket javaslom.

1. Szólj a gazdinak hogy hívja vissza a kutyát, mert félsz tőle és tilos póráz nélkül sétáltatni.

2. Ha az itteniekhez hasonló idiótával van dolgod, aki szerint az imádott kis dögöket köteles mindenki szeretni és még te vagy a hibás mert nem így érzel akkor fogod a paprikasprayt és lefújod a kutyát. A toporzékolással és késmutogatássl ellentétben ez használ.

3. ha a felelőtlen állatimádó idióta ezek után hőbörögni mer kihívod a rendőröket és feljelented, mert közterületen póráz nélkül sétáltatott.

Nem akartam így tanácsot adni, de mivel a kutyaimádókkal a jelek szerint képtelenség normálisan beszélni nyugodtan csináld meg. Nyilvánvaló, hogy másból nem hajlandóak érteni.

2019. okt. 30. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
98%
Ha kiabálsz és toporzékolsz mint egy idióta, ne csodálkozz, hogy megharapnak. Bicskádat meg ne mutogasd, a kutya úgysem érti, a gazdája lehet keményebb és előkapja a pillangó kést :D
2019. okt. 30. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
80%
Majd ha a törvény betartásához szükséges feltételeket biztosítják, akkor be lesz tartva. Amíg maximum 2 kutyafuttató az egész kerületben, addig nem fog változni semmi. A kutyának mozognia kell, nem magyarázhatod el neki, hogy valaki szerint még a parkban is láb mellett kéne sétálnia, mert valami idióta oda fent ezt a törvényt hozta. Ha nincs kutyafuttató biztosítva, a törvény állatjóléti szempontból kifogásolható. Nem is értem, hogyan várják el a betartását. Meg majd a pitbullok meg nemetjuhaszok közé beviszed a csivavádat játszani, nem? Logikus. Hátha (akár véletlenül is) átfutnak rajta párszor.
2019. okt. 30. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
97%

Ha megyek az utcán, és a velem szemben jövő random felüvölt, felém tapos, akkor megesik, hogy puszta reflexből felé lendül a kezem.


Nem azért támad a kutya, mert épp úgy kattan az agya, hanem mert szó szerint kiprovokálod.


Oké, a kutya állat, de nincs olyan, hogy "ha olyanja van, megharap"


Csak és kizárólag a beteg (idegi alapú, vagy fájdalomban lévő) kutyánál fordulhat elő, de azon látni is.



Nekem is van kutyám. Nem engedem oda másokhoz, max. ha egyértelműen mondják, hogy szeretik a kutyákat, szívesen megsimogatnák, ha szabad.


De ha sétáltatom a kutyámat, és te csak úgy random "fenyegeted" (toporzékolsz mint egy dedós) akkor persze hogy szóvá teszem. Nem szépen.

2019. okt. 30. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
98%

24-es vagyok, az első sor után lemaradt:


Hiába én is ember vagyok, a testbeszédéből egyértelműen a támadás jön le. A kutya ugyanígy látja.

2019. okt. 30. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim válasza:
97%

Borzasztóan ostoba vagy.


"bármikor olyanja lehet megharap valakit"

Ilyen nincs. Látszik, hogy semmit nem tudsz az állatokról. Még egy farkas sem harap meg "csak úgy". Akkor fog bántani, ha okot érez rá, például fenyegetve érzi magát.


"rákiabálok vagy toporzékolok."

Nem csak, hogy úgy viselkedsz, mint egy szellemi fogyatékos, hanem a kutyát is felidegesíted. Te provokálod őt. Egy értelmes ember, aki nem szereti a kutyákat, szimplán ignorálja őket, vagy nagyobb távolságot tart tőlük.


"80 kilós németjuhászoknál"

Egy egészséges német juhász max 40 kg. 80? XD


"bicskámat is előveszem"

Persze, ismét megmutattad, hogy mennyire ostoba vagy. A környéken már biztos híre járt, hogy valami agresszív állat vagy, aki bicskával mászkál. Sokkal veszélyesebbnek tűnsz, mint egy kutya.


"úgy megharapta a csuklómat hogy el is törött."

Nem meglepő. Valószínűleg az ostoba viselkedéseddel kiprovokáltad, így meg is érdemelted.

2019. okt. 30. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
29%

Arra reagálva aki szerint fújd le a kutyát ha nem hívja vissza a gazda:


Inkább a hülye gazdát fújd le, ne az ártatlan állatot.


Az idióta nem törődöm gazdákat egyszerűen ki kell kerüli. Te amúgy is előbb észreveszel egy kutyát mint ő téged

2019. okt. 30. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
96%
Jobban teszed ha inkább kikerülöd a kutyákat vagy csak simán elhaladsz mellettük mert ezzel a viselkedéssel felhívod magadra a figyelmet és esetleg támadásnak fogják fel. Én megértem ha valaki fél a kutyáktól, de nem viszem soha kuttyafuttatóba a tacskómat az óriás agresszív kutyák közé. El szoktam engedni de csak is olyan helyen ahol nem mászkálnak sokan és ha látom hogy valaki felé esetleg közeledne akkor magamhoz hívom.
2019. okt. 31. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
95%

Az én kutyám mindig pórázon van és nem agresszív, de ha tegyük fel, hogy valamiért oda menne hozzád, megszagolna, te meg elkezdenél kiabálni meg toporzékolni, akkor tuti neked menne. Ha meg leszúrnád a bicskáddal, akkor ne aggódj, te is kapnál valamit a hátadba ;)

Tudod, az elmebetegek csinálják ezt, mint te.

Neked egy pszichológus kellene, de lehet egy pszichiáter inkább.

2019. okt. 31. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
97%
A kutyáim vizsgázott kísérőkutyák, így garantáltan nem mennek oda senkihez (se ember/se kutya). De ha te random jösz szembe, elkezdesz üvöltözni meg toporzékolni (hàny éves vagy, g&c!, 3?!), akkor valszeg rád hicsorítanak vagy megugatnak, hogy takaroggyá. Ha te eztán lefújnád őket vagy negkéselnéd, akkor abban biztos lehetsz, hogy rendőrt kéne hívni, de nem azért, mert támadott a kutyàm a provokációra, hanem azért mert minimum a torkodon húznám ki a gerincedet, te elmebeteg kis f@@@sz!
2019. okt. 31. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!