Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért sértődnek be a kutyatart...

Miért sértődnek be a kutyatartó gazdik ha elhessegetem a kutyájukat?

Figyelt kérdés
Paneltelepen lakom, de kb. több kutya van itt mint falun és ezt a rengeteg kutyát muszáj állandóan sétáltatni. Ugye a kutya egy ösztönlény, ennek ellenére sokan szájkosár, sőt póráz nélkül sétáltatják, bármikor olyanja lehet hogy megharap valakit. Ettől félve ha közelembe jön egy rákiabálok vagy toporzékolok. A nagyobb 80 kilós németjuhászoknál a bicskámat is előveszem ha harcra kerülne a sor. Támadott meg már kutya, úgy megharapta a csuklómat hogy el is törött.
2019. okt. 30. 16:24
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
96%

A kutya nem fog ok nélkül támadni, ösztönlény, ebben igazad van, de nem hülye. A kutya nem megy ok nélkül neki semminek. Azzal, hogy őrjöngsz meg toporzékolsz csak többet ártasz mint használsz. Egyrészt a saját parádat ráragasztod a kutyádra, aki a későbbiekben nem fog tudni normálisan szocializálódni, mert a minimális lehetőségét is elveszed tőle, hogy megtanulja a kutyákkal való helyes kommunikációt. Ha normálisan tud a kutyákkal kommunikálni, akkor egyik eb sem fog neki esni.


Nekem kistestű kutyám van, most 5 kg-os, és rotikkal, németjuhászokkal, pitbullokkal játszik. Tud néha pofátlan lenni, de akkor a többi kutya rá is szól. Ilyenkor neked kell fejben ott lenni, hogy kihívd a kutyádat. A másik kutya nem fog rögtön nyakat harapni, először egy morgással fejezi ki a nemtetszését. Ha nem vagy tapasztalt és nem ismered fel ezt a jelet, illetve a kutyád sem tudja értelmezni a másik kutya morgását, és tovább hecceli a nagyot, na abból lehetnek bajok. De ezért vagy te ott, mint értelmes, magasabb kognitív képességekkel rendelkező élőlény, aki, mint falkavezér, ráparancsolva a kutyájára, ki tudja húzni ezekből a szituációkból. Nekünk eddig nagytestű kutyákkal semmilyen attrocitásunk nem volt, meg kell tanulni külön értelmezni a játékot meg az aggressziót (igaz sokszor elég vékony a határvonal a kettő között, de ha sokat foglalkozol a kutyáddal, akkor le lehet olvasni a jeleket).

Viszont ha én egy nagytestű kutyával lennék, és meglátnám a bicskát a kezedben, tutira levernék neked egy sallert. Ha ennyire bizalmatlan vagy, akkor neked és a kutyádnak is el kell járnia kutyasuliba, vagy kutyaterápiára. De őszintén az ilyen gazdikat nem értem. Ha tényleg ennyire parázol, akkor vigyél magaddal paprikasprayt vagy kutyariasztót, de ne bicskát könyörgöm. Tekintve, hogy ez a másik kutyának is rohadt nagy fenyegetés, főleg, hogy nem tudod a kutya előéletét, és lehet korábban csináltak vele egy örző-védő vizsgát, ahol az egyik gyakorlat, ha ember kezében bármilyen szúrásra, ütésre, lövésre alkalmas dolgot meglát, akkor életbe lép a csibész, és rákap a kezedre. Szóval ez nem a kutya hibája, hanem a te felelőtlenségedé.

2019. okt. 31. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
94%
Merre találhatóak 80 kilós németjuhászok?
2019. nov. 1. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:
95%

"Elhessegetem"


Ennyi erővel a baltás gyilkos is csak simogatja áldozatait :)

2019. nov. 1. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!