Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tüzelt màr a szukàm, vagy...

Tüzelt màr a szukàm, vagy hamarosan fog?

Figyelt kérdés

Van egy 10 hónapos magyar vizsla szukànk.

Eddig mèg nem volt szuka kutyàny .csak kan.

Ès a szomszèdban van eggy tőle 2 hónappal fiatalabb kan.

Ès àt szoktak szökni egymàshoz.(nem feleőtlensèg csak a kerítès nem 2 kutyàhoz kèszült,mert a szomszèdunk a nagy eszèvel idehozott a szukànk mellè egy kant.)

Szeretnènk neki kölyköket,mert fajtiszta,de nem pont keverèkeket.

Hogy veszem èszre ha tüzel ès naggyàból mennyi idő múlva kezd el tüzelni?

Ès mi van ha idő előtt lesz vemhes?veszèlyes?

(Lècci segítsetek)


2019. okt. 31. 22:41
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
92%

Ne szaporíts

De legalább már nem kocát írtál

2019. okt. 31. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Jó csak ez nem rajtam múlik.

Hanem apàmon.

De a szomszèdunk se akarja ivartalanítani a kutyàlyàt,pedig ő nem is akarja szaporítani.

Elektromos kerítèsen is gondolkodtunk de túl dràga ès nem a legjobb vèlemènyek mennek rà.

2019. okt. 31. 22:57
 3/23 anonim ***** válasza:
91%
Elektromos kerítésen gondolkodtok? Jézusom, én az életben nem adnék nektek kutyát...
2019. okt. 31. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
De ne olyanra gondolj ami agyon ràzza hanem ez elejèn hanginpulzusokat ad ès aztàn is csak olyan mikor nèha pl hozzaèrsz a bevàsàrlókosàrhoz ès magràz, tehàt nem fàj neki csak megijeszti,ès eggy idő utàn màr elkerüli a kerítès.
2019. nov. 1. 09:08
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Anyád... még mindig...
2019. nov. 1. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

De minek akar apád szaporítani?

Ha "fajsziszta" a vizslátok, akkor ugyanolyan keverékek lesznek a kicsik, mert

1. Nem vagytok bejegyzett (MEOESZ tag) tenyésztők.

2. A születendő kölyköknek nem válthattok ki törzskönyvet, így semmi nem fogja igazolni, hogy fajtAtiszták.

3. Valszeg a ti kutyátok sem fajtAtiszta.

4. A születendő kölyköket max vizsla jellegű keverékként lehetne új gazdihoz adni.

5. És nem eladni, mert keverék kutyáért nem illik pénzt kérni!

2019. nov. 1. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

Nem ajánlom inkább ivartalaníts jobb lesz a kutyának is.


Kezdjük azzal, hogy nem tudod vannak e a kutyádnak rejtett betegségei, örökölhető. Nem vagy tenyésztő nem értesz ehez ahogy apád sem. A kutya tenyésztést hagyd a tenyésztőkre.

A kutyád gondolom nem törzskönyves tehát nem tudható, hogy valóban fajtatiszta-e.


A kutyád ha most kezdene el tüzelni még kölyök nem áll rá készen. A tenyésztők általában 2 3 éves korban fedeztetik először kutyáikat.

Ajánlom még most az ivartalanítást. Tapasztalatból mondom, hogy ha a kutyád tüzel nem fogja semmi meg állítani őt sem és a kant sem.


Láttam már kutyát aki 1,5 évesen tüzelt először de ők nagytestűek.


Nálunk benti kutya volt össze vérezte az egész házat, tüzelő bugyit kapott aztán ment ivartalanításra.


Tényleg ne szaportítsatok állj a sarkadra apádnál. Én is ezt tettem nekem a tacskót akarta szaporítani de ki lett ivartalanítva mert meg győztem.

2019. nov. 1. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

Keverék kölykökért pénzt esetleg úgy kérhetek, hogy az oltás, chip árat mert be kell oltani őket és folyamatos féregtelenités.

De figyelj legalább te a kutyádra 10 hónaposan még nagyon fiatal ahoz, hogy kölykei legyenek. Még egy "gyerek".


Ha tüzel zárd el akár garázsba is csak felügyelet mellett legyen kint.

2019. nov. 1. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a vàlszokat a kutyàm igazàból 100/100 magyar vizsla,azèrt nincs törzskönyve mert drótos ès rövidszőrű magyar vizsla keverèk ès ez az egèsz nincs fajtisztànak könyvelve a rendszerbe.De van egy tàgas kenelünk ahova ha tüzel könnyen el tudjuk zàrni.

Ès eladni kívànjuk(vagy vadàszok mellè ingyen) a kölyköket mert vadàszó kutyàról van szó.

Ès magyarvizslàval tervezzük 2-3 èves koràban pàroztatni. Igazàból a szomszèd kutyàjàtól fèltem.

2019. nov. 1. 12:29
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
akkor még se 100% magyar vizsla, ha keverék...
2019. nov. 1. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!