Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Te erőltetnéd a felnőtt...

Te erőltetnéd a felnőtt kutyádat, ha munkanapokon nem akar harmadszor sétálni menni, hanem inkább bent akar játszani?

Figyelt kérdés
Olvasom több helyen, hogy hány sétát tartanak ideálisnak egyesek, de mi van, ha a kutya igényei mások? A gazdik fölött ítélkeznek, még mentett kutya esetén is, de nem látják az adott kutya viselkedését.
2019. okt. 31. 23:46
 1/7 anonim ***** válasza:
91%
Hát egy 10-20 percre “erőltetném” igen, mert azért tizensok órát ne szorongassa már szegény a pisit-kakit. Amúgy aktuális a kérdés nálunk is, hogy a 11 éves matuzsálememet hagyjam betunyulni, vagy sem. Az orvos, akihez 6 havonta járunk, (mert van egy kis szívprobléma, és rendszeresen ellenőrizni kell) azt mondta, hogy az a jobb, ha a hosszából visszaveszünk, de az időpontokat betartva a mennyiségekből nem. Mert kell a rendszer nekik, meg mert sokkal gyorsabban öregszenek, ha rájuk hagyod a lustulást, plusz még el is hízna vénségére, ami korai(bb) halálhoz vezet. Aztán otthon még lehet játszani bármennyit. A kutyák amúgy sokszor olyanok, mint a nagyon kicsi gyerekek, először elkezdeni nem akarnak valamit, utána meg befejezni nem hajlandóak ugyanazt. :)
2019. nov. 1. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nálunk nincs feltétlenül lustálkodás itthon. Az esti séta hosszát a kutyára bízom, a reggelit én határozom meg, mert reggel időhöz vagyok kötve, este már nem, tovább is vagyunk kint, ha nincs eső, hőség vagy hideg, a harmadik séta így simán átcsúszna éjfél utánra, de akkor meg már alszunk. Mikor nem dolgozom, hosszabb ideig vagyunk kint, túrázunk, futunk. Csak neten ismeretlenek problémáztak eddig ezen, aki ismer minket, az életmódunkat, miket csinálunk, látja a kutyát, eszébe sem jutott.
2019. nov. 1. 07:20
 3/7 anonim ***** válasza:
68%

Kertesben lakunk, két kutyám van, egy kis terrier és egy juhászkutya.

A kicsi utálja a nedves, hideg időt, sétánál is alig akar jönni, úgy kell vonszolni...

Évekig erőltettem, hogy igenis jöjjön, de már egy ideje feladtam és csak a másikat viszem rossz időben. A kicsivel pedig bent trükközünk, fitnessezünk. Szerencsére elég nagy a hely :)

(a pisilést meg nyílván elintézi az udvaron, ha szól, kiengedjük)

2019. nov. 1. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Ha szól, én is megyek vele, ez természetes. Csak sokszor nem igényli, hogy menjünk harmadszor is. Időben meg nem vagyunk kint keveset egyébként.

Volt, aki némelyik hosszabb (egész napos) túránkba kötött bele, hogy minek, mert szerinte sok. Szintén nem látta soha a kutyát.

2019. nov. 1. 07:58
 5/7 anonim ***** válasza:
76%

Az enyem se akart kimozdulni,aztan elkezdtem oltoztetni es jon oromme. Nagytestu orzovedo kutya. Nedves idoben esokabat kell az alaoltozetre.

Mindenkepp vizallo legyen a ruha ilyen rossz idoben.

2019. nov. 1. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Az van, nem erről van szó. Sokan azt gondolják, hogy lakásban, munka mellett otthonülő vagyok, pedig nagyon nem, csak nem látom értelmét, hogy kierőltessem a kutyát olyankor, amikor nem akar menni, és csak legyökerezik valahol, miközben bent is le tudom foglalni a kimerítő séta után.
2019. nov. 1. 14:54
 7/7 A kérdező kommentje:
Egyébként kistestű.
2019. nov. 1. 14:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!