Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy tacskó belehalhat 2 db...

Egy tacskó belehalhat 2 db kulancs csípésbe?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van egy tancskóm. Márciusban lesz 2 éves. Imádom. Nem rég sétálni voltunk. Kb. 3-4 napja. Ma a testvérem észre vet egy kullancsot benne. Kiszedtük. Mondtam a kutyának, hogy ügyes volt. És akkor az orra mellett, az előzőnél kétszer nagyobb "valamire" lettem figyelmes. Kiszedtük azt is neki. Azt mondták nem lesz baja. Minden séta után átnézük a szőrét, hogy nincs-e kullancsa. Most meg fekszem mint egy idióta és ezen gondolkozok. Kimti kutya. Szerintetek?

2019. nov. 1. 22:50
 1/10 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem ez egy nagyon gyenge próbálkozás arra, hogy butának tettesd magad. Mint minden kutyatulaj, ha találsz egyet, akkor az ember rákeres arra, hogy hogyan kell kiszedni a kullancsot, és akkor óhatatlanul is elolvasod azt is, hogy mik a veszélyei. Neked még csak nincs is kutyád, csak valamiért szeretsz itt embereket hergelni. Menj aludni, kicsi rigó.
2019. nov. 1. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Utána néztem. Van kutyám. Értelmes válaszokat kértem. 🙄 De azért kösz.
2019. nov. 1. 23:00
 3/10 anonim ***** válasza:
98%

Ez "szerencsétlenség" kérdése. Ha fertőzött volt a kulancs bármilyen kutya (de akár az ember is) megfelelő kezelés nélkül belehalhat még 1 db. csípésbe is. Ha időben kiderül, hogy fertőzött volt a kulancs jó eséllyel gyógyítható.

Ha meg egyik sem volt fertőzött 100 is belemászhat egyszerre nem lesz baja.


Nem a kulancscsípésbe hal bele a kutya, hanem abba ha a kulancs fertőzést terjeszt vagy sem.

2019. nov. 1. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
52%

Én két betegségről tudok, amit a kullancsok terjeszthetnek emberekre és mivel a kutyák is melegvérű emlősök, gondolom náluk is hasonlóan van: agyhártyagyulladást is lyme kórt. Az előbbi halálos és embereknek létezik oltás ellene - ez alapján lehet kutyáknak is - az utóbbi amennyiben nem kezelik, sok év múltával jön elő végtagbénulás formájában. Ez egy eléggé undorító darab, ugyanis nincs ellene oltás, és a sokszor ismételt piros karika sem minden esetben jelenik meg a csípés körül amely a fertőzésre figyelmeztet és lehetővé teszi annak időbeni felismerését és kezelését.

Bár nekem nincs kutyám, de számtalanszor botlottam kullancscsípést megelőző különböző kutya felszerelésekbe többek közt nyakörvbe. HA ilyen gyakran kerül bele kullancs, én a helyedben kísérleteznék velük, hátha ritkul az esetek száma.

2019. nov. 2. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
85%
Babézia miatt könnyen elpusztulhat főleg ha nincs időben orvoshoz vive. Miért nem használtok kullancs elleni védelmet?
2019. nov. 2. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

#5 Használunk és pont ezt nem értjük,hogy mégis hogy a fenébe került akkor bele.


Köszönöm a normális válaszokat.

2019. nov. 2. 08:49
 7/10 anonim ***** válasza:
Egybe is belehalhat ha épp fertőzött kullancsot szed össze, de ez nem függ a fajtától.
2019. nov. 2. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Mit használtok kulancs ellen?
2019. nov. 2. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
87%

Ha kullancsot találsz a kutyában , figyelni kell. Nem evés, lehangoltság, hányás, láz, stb. Akkor, ha valamelyik jelentkezik, szinte azonnal orvos.

Szerencsés esetben nem volt fertőzött a talált kullancs.

2019. nov. 2. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A kullancs csípés maga nem okoz nagyproblémát. Akkor van gond ha az adott kullancs fetőző betegséget hordoz. Ebből a legrövidebb lefolyású és legelterjedtebb a babézia más néven Babesiosis. Ez a kutyákban egy vérben élősködő egysejtű parazita (protozoon), a Babesia canis canis okozza.

Másik betegség a Lyme borreliosis mely emberre is veszélyes. Ismertebb nevén Lyme-kór, egy kullancsok által terjesztett bakteriális megbetegedés. A kullancsokból származó kórokozó neve a Borrelia, mely a gazdaszervezet petéiben, és a halott állatban is megtalálható, ezáltal több generáción át képes életben maradni.

A kullancsot minél hamarabb érdemes eltávolítani a hordozóbol, így csökkentheted a megbetegedés esélyeit. Jobb séta után átnézni a jószágot, és azonnal eltávolítani az élősködőt! FONTOS!: Nem szabad a kullancsra kenni semmit, hogy magától essen ki, mert az megnöveli a fertőzés kockázatát. Kullancs csipesszel kell leszedni, de ha valaki ügyes körömmel is szépen alá lehet nyúlni a potrohnak. Ha a kullancs feje véletlenül "beszakad" nem kell pánikolni, így a kullncs már nem fertőző, a kutya szervezete a fejete pedig szépen kilöki, tévhiedelemmel ellenététben a halottt kullancsfely már nem képes magát bejjebb rágni a bőrben. Ilyen esetben a csíoés helyét érdemes azért ellenőrizni, nehogy begyulldjon, de egy alapvetően egészséges kutyánál ez ritkén fordu elő.


Amennyiben élő kullancsot távolítassz el a kutyából érdemes pár napig fokozottan figyelni a kutya viselkedését. Ha bágyadt, kedvetlen, és nem akar enni, azonnal állatorvoshoz kell vinni, és tájékoztatni, hogy kullancs lett kiszedve belőle. Ha időben elkapjuk a babesiából elég jók a felépülési esélyek.


A leghatékonyabb ha a kullancsok ellen védekezünk. Statisztikák alapján a legjobb védekezés a belsőleges tablettás védelem. NexGard, Bravecto, Siperica. Ezzek kapcsolatban érdemes az állatorvossal konzultálni.

2019. nov. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!