Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kezdő kutyások! Titeket...

Kezdő kutyások! Titeket mennyire zavarnak (vagy zavartak) a mindenre rátelepedő szőrszálak (és azok mennyisége), miután ugye hosszú időn keresztül nem volt (a kutyák megjelenéséig) sehol egy sem?

Figyelt kérdés

Meg lehet ezt idővel szokni?


Párotok, vagy családtagjaitok meg tudták szokni, nem szóltak emiatt?



2019. nov. 3. 18:51
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Ruha, szőnyeg, kanapé, autó beltere...
2019. nov. 3. 18:51
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
A kutyát kefélni kell. Sűrűbben takarítani.
2019. nov. 3. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon zavar, úgyhogy azóta van szárító gép. Plussz szinte minden helyiségben henger.

Kutyát mindennap kell fesulni.

Azóta mindennap porszívózni...


És még akkor is van kutya szőr..

2019. nov. 3. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Durva kálvária... Szép kilátások...


Szárítógép nálad mit jelent? Illetve mit szárít és miben segít?

2019. nov. 3. 19:38
 5/19 anonim ***** válasza:

Sok függ a kutya szőrzetétől. Mikor először kutya került hozzám, az eszméletlen volt. Képes voltam ideggörcsöt kapni, annyira hullaktotta a félhpsszú szőrét. Hiába keféltem minden nap ketszer, akkor is. Én abban az időben rengeteget takarítottam, naponta 4-5 porszívózás (nem voccelek) az alap volt. Henger mindenhol, ruhákat azonnal száradás után hengereztem, tettem el gyorsan a szekrénybe. Szörnyű volt.


Most jobb, két kutyánk van, de mindkettő rövidszőrű. Alig vedlenek, szinte nincs is szőrük. Kevesebbet kell takarítani, hengerre abszolút nincs is már szükség... cserébe 10 fok alatt mindkettőre ruhát kell adnom... :)

2019. nov. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 lugoka ***** válasza:
100%
Egy jó ideig nagyon zavart. Aztán vettem nagyobb teljesítményű porszívót és egy idő után, elkezdett nem érdekelni :D
2019. nov. 3. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Moszkvai őrkutya és (szintén) hosszú szőrű tibeti masztiff.


Szerinted?


...


:DD

2019. nov. 3. 23:32
 8/19 A kérdező kommentje:
Utolsónak: csak éppen a porszívó nem szedi ki a ruhákból, vagy a függöny aljából a szálakat...
2019. nov. 3. 23:33
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Ruhaszarito gép.

Mosás után bepakolom a ruhát megszáritja,és leszed minden szőrt.


Nyáron ha kiteregetem a ruhát a kutya persze, beledorgolozik, utána egy 10perces szaritasra rakom, csak hogy leazedje a szőrt.

2019. nov. 4. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
ruhán nincs szőr a szárítógép miatt, a kanapét bőrre/műbőrre cseréltem, rajta gyakran mosott plédekkel és párnákkal, textilszőnyeget felszedtem, helyette bambusz van (nem ragad bele a szőr), és heti 3x porszívó.. így is hömpölyög néha a szőr, de nem kihívás felszippantani gyorsan mindenhonnan. 12 éves kutya gazdija vagyok, mindent próbáltam már.. amúgy fel sem tűnik már, ki kell tapasztalni miylen gyakran kell takarítani ahhoz, hogy elérd az általad tolerált szintet.
2019. nov. 4. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!