Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Észre lehet venni, ha “búcsúzi...

Észre lehet venni, ha “búcsúzik” az idős kutya?

Figyelt kérdés
11 éves, és pár hónapja nem megy ki a nappaliból, ha szobabiciklizek. Eddig mindig félt tőle valamiért, és amint elkezdtem, ő kivonult a hálóba. De már nem. 1 órát szoktam tekerni minden nap, félek, hogy “azért” nem akar egyedül lenni ilyenkor. Nálatok volt valami jel, változtatott a szokásain az öregedő négylábú családtagotok?
2019. nov. 3. 19:59
 1/8 anonim ***** válasza:
98%

...vagy csak megszokta a szobabiciklit.:)... mivel hónapszámra naponta 1 órát előadod.

Minden kutyám a kutyaéletkor legfelső határáig élt, természetesen lehetett náluk látni az öregedést a mozgásukon, az arcukon, szőrükön, sokat aludtak.

Amikor végelgyengülésben már nem álltak fel, nem ettek, nem ittak, akkor tudni lehetett, hogy mi következik.

De ilyen tüneteket, mint amiről írsz nem tapasztaltunk.

2019. nov. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%

Nincs ilyen, hogy "búcsúzik". Olyan van, hogy megöregszik és elpusztul vagy el kell altatni. Az állapotát nyilván látja a gazdája, de ebből tök felesleges ilyen spirituális kérdést csinálni.


A kutyád meg valószínűleg megszokta a szobabiciklit. Vagy romlik a hallása és nem hallja azt ami eddig idegesítette benne. Persze ez csak egy tipp.

2019. nov. 3. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem romlott meg a hallása? Gondolom a hangja lehetett ijesztő számára, de ha nem hallja már, akkor már nincs is mitől félnie.


Vagy megszokta.

2019. nov. 3. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nincs olyan, hogy búcsúzik az idős állat, ezt vagy utólag, a halála után magyarázzák bele, vagy arról van szó, hogy a kutya rosszul érzi magát, fáj valamije, és ezért fokozottan keresi a gazdája társaságát...

Nekem az idős kutyám reggel ott feküdt a fekhelyén, azt hittem, csak alszik, s mikor többször szólítottam, de nem mozdult, odamentem, és láttam, hogy már halott. Semmi előjele nem volt.

Egyetértek az előzőkkel: vagy megszokta a kutya a biciklit, vagy romlott a hallása...

2019. nov. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Igazából már 4 éve csináljuk így, én elkezdek tekerni, ő kivonul. De akkor jó, ha mindenki szerint nem az van vele, nekem ez szuperjó hír :)

Köszi mindenkinek a választ.

2019. nov. 3. 21:56
 6/8 anonim ***** válasza:

Kis vagy nagytestű a kutyusod?

Mert a kis és középtestű simán elél 15-16 évet, (nekünk a puli 18 évesen halt meg) nagytestűnél már ez kicsit rázósabb, mert rövidebb ideig élnek.

2019. nov. 4. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Lehet a hallása romlott meg és a hang nem zavarja így már.


idős kutyámnál volt az,hogy mindig menekült a porszívótól aztán már egyszer csak simán feküdt a kanapén tovább.


Bár akkor az infarktust hozta rám,hogy mikor hajnalban haza érve csak az egyik kutya jött elém. Megijedtem, kerestem az öreget ágyamon feküdt, azt hittem meghalt de tényleg és elkezdtem mozgatni, nagy nehezen kelt fel, de nekem már a könnyeim potyogtak. Jól rám ijesztett a kis nyugger. Utána ha nem jött mikor haza értem,mindig megkerestem és felébresztettem. Egyébként kicsit ijesztő volt. Mondjuk ő 13 évesen kezdte ezt,valahogy akkor mehetett el a hallása. Sétánál sem figyelt már ha hívtuk. Nem lehetett elengedni csak a parkban ami elkerített stb.

2019. nov. 6. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Hozzá tenném,hogy sokan rámondják,hogy a kutya nagyon a gazdája közelségében van akkor elfog menni.


Én kutyám 10 éves korától ragaszkodóbb lett,nem volt sose öleb,nem szerette ha ölben van, 10 éves kora után követelte,nem akart egyedül lenni. 16,5 ig élt,sajnos nekem kellett kimondani a végét :(


Szóval arról annyit,hogy ha az idős kutya nem akar egyedül lenni érzi,hogy itt a vége. Szerintem ez hülyeség. Húgom kutyája daganatos volt. Nem volt ragaszkodóbb akkor sem mikor rosszabb lett az állapota,de akkor elaltattuk. Nem akartunk szenvedést neki.

2019. nov. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!