Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti miért a jelenlegi kutyátoka...

Ti miért a jelenlegi kutyátokat választottátok ki, menhelyen, vagy tenyésztőnél?

Figyelt kérdés
pl:.fajta szeretet,ő tetszett meg,más volt,mitn a többi kutya

2019. nov. 4. 07:55
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
97%

Amerikai staffordshire terrier, tenyésztőtől. Az alomból 3 kutyus volt amit ajánlott. A legköcsögebbet választottam mert bár tudtam hogy tartogat még kihívásokat, de igazi egyéniség igazi amstaff személyiséggel. :D

Nem bántam meg

2019. nov. 4. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
87%

Bántották, éheztették, nem tudtuk otthagyni. Egy üveg borért meg egy doboz cigiért odaadta a "gazdája". Nagyon pici volt még, akkora, mint egy macska.

Két hónap múlva vizsla méretű volt, kezdett gyanús lenni. Dán dog keverék. Két évesen azt mondta rá az öreg állatorvos, hogy a legnagyobb kutya, amit valaha is látott. 80+ kg. Egy igazi szelíd, türelmes óriás.

2019. nov. 4. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
71%
Ő választott ki engem. Mikor egy családtagom anyja pár évre külföldre költözött munka miatt, a lánya az addigi tiltást semmisnek vette és gyorsan beszerzett egy kutyát. Én sokszor jártam át hozzá, hogy ne érezze magát egyedül, és összebarátkoztunk a pár hetes blökivel is. Hanem aztán a lány nem kicsit megvadult a hirtelen jött szabadságtól, anyja külföldről küldi a pénzt, ő egyedül, azt csinál amit akar... sokszor nem gondoskodott a kutyáról, gyakran rám bízta hetekre is. Na nem húzom a sztorit, másfél éves korára a kutya erősen jelezte, hogy nem akar hazamenni tőlem, és a lány ezt egyáltalán nem bánta, én meg pláne nem. Hát így lett egy bohókás, de végtelenül ragaszkodó terrier mixem, aki azóta már 10 éves.
2019. nov. 4. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
69%
Mentett kutya fajtamentéstől. Ő passzolt legjobban az életvitelemhez.
2019. nov. 4. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
69%
Az alomból úgy tűnt, hogy az ő természete illik leginkább hozzánk és az életmódunkhoz. Látszott rajta, hogy arra a munkára, amit a szülei csinálnak (ÖV) valószínűleg ő lesz a legkevésbé alkalmas, egy kis színhiba is befigyelt, de a szimata nagyon jó és a családot el sem tudnám képzelni nélküle. Fajtatiszta kutya, tenyésztőtől.
2019. nov. 4. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
76%
Épp ott tartott az életünk, hogy eldöntöttük, szeretnénk egy kutyust. Erre egy állatbarát ismerős kért minket, vigyük el egy helyre az adományait, ahol van egy alom kiskutya, akikkel nem bírnak. Odamentünk és szinte biztosak voltunk benne, hogy nem adják oda a kutyának a "gazdák" az ételeket, így elhoztuk őket. Kb 4-5 hetesek lehettek, nem tudták megmondani azt, hogy mikor születtek, sőt az anyjukat se tudták hol van... Szerencsére egészséggel nincs gond, az első pár hét volt kritikus.
2019. nov. 4. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
80%

Nagyon szerettem volna egy csíkos boxer kan kutyát... már meg is néztük őket a tenyésztőnél, azon voltunk, hogy lefoglalózzuk.

Azon a héten találtunk egy felnőtt, elütött szuka kutyát. Alig élt, beköpték a legyek. Kórházi kezelésre, csontműtétre volt szüksége. Vagy egy hétig kétséges volt, hogy megmarad-e egyáltalán.

Nem tudtuk otthagyni az út mellett, aztán meg már nem tudtuk másnak adni, pedig nem volt egy rózsaszín felhős történet, megszenvedtem vele, egyéni foglalkozásokra jártunk vele kiképzőhöz, mert úgy támadott minden kutyára, mint egy cápa a... nemtudommire, amit a cápa eszik :)

Már nincs köztünk, megöregedett és meghalt egy reggelre, de minden nehézség ellenére egy percre sem bántam meg soha azt a mondatot a kocsiban, hogy "nézd már, az nem egy halott kutya az árokban?"

2019. nov. 4. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
73%
Elmentünk a menhelyre, volt ott pár keverék kiskutya amik ott születtek. Az egyiknek nem volt farka mert leharapták, na ez tűnt fel és lett ő a kiválasztott. Kb. 10 éves de még senki se mondta rá, hogy de szép kutya, de szeretjük :-)
2019. nov. 4. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
82%

Én csak a szemébe néztem a sintértelepen az összes kutyának. És ő olyan volt, mintha minden gondolatomat tudná. Mintha már rég ismernénk egymást és mintha azt mondaná végre itt vagy értem.

Kezet fogtunk, aztán udvariasan fejet hajtott előttem. Majd félrevonult és türelmesen, de reményvesztetten várt.

Tudtam, hogy ő lesz az én kis pajtásom.

Azóta nagyon összenőttünk és mindig tudjuk mit szeretne a másik. Elég egy nézés, egy biccentés.

Nagyon szeretem. Ennek 7 éve, már 12 éves.

2019. nov. 4. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
42%
Juhásznál születtek mudi kölykök. Elmentünk megnézni. Minden kiskutya a kanon lógott, de az én választottam megkergette a libákat. Ugatott, morgott, kis méregzsák volt. Őt hoztam el. Ma már 10 éves,fekete mudi kan. Imádom. Okos, értelmes kutya. Szinte már megszólal :)
2019. nov. 4. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!