Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy kutyát belehet "csapni"?

Egy kutyát belehet "csapni"?

Figyelt kérdés
Azt hallottam sokkal jobb a hallásuk mint a miénk. De, ha valaki átmászna a kerítésemen, és kint a kutyám(dobermann) Tuti észre venné? Ha alszik akkoris felébredne? Szóval meghallaná, ha valaki lopódzik a kertemben? Lehet olyan csendbe betörni, hogy ne hallaná meg a kutya?
2010. júl. 17. 21:02
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
ne félj meghallja. amúgy is őrző védő kutyus
2010. júl. 17. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Ez esetben csak akkor tudnak hozzád betörni, ha mondjuk a betörô letudja kenyerezni a kutyust valami kajával.
2010. júl. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém a kert végéből meghallja, ha a házban hozzányúlok a pórázához. Észere veszi tuti, az már más kérdés, hogy tesz-e valamit a betörő ellen.
2010. júl. 17. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Igen, csak volt már olyan, hogy feküdt a házába én meg direkt "lopództam" tehát, iszonyú halkan lépkedtem, én sem hallottam a saját lépásemet, és nem rohant ki a házából. És attól tartok, ha valaki(aki profin lopakodik) beossaonna, lehet megse hallaná...
2010. júl. 17. 21:08
 5/23 anonim ***** válasza:
Én az enyémmel szoktam szórakozni h ha mélyen alszik odaosonok hozzá, mikor veszi észre, vagy h suliból hazajövet belopózok, mikor ők a kertben hátrafelé néznek és szokott sikerülni. Ugyanakkor múltkor hátul voltunk mikor jöttek vendégek és semmit nem lehetett hallani, de a kutyám felkelt és elölre nézett, ő észrevette.
2010. júl. 17. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenkor érdemes beszerezni egy kisebb testű kutyust. Köztük vannak nagyon éber jelzőkutyák. Jó kiegészítik egymást meglátod, csak jól kell választani.

Mondok néhány példát:


Puli + Komondor

Mudi + Kuvasz

Lhasa Apso + Tibeti Masztiff


Ők így legyőzhetetlen páros. Jó választás tud lenni: Törpe pincser, Törpe/Közép uszkár, Törpe schnautzer, (törpe) tacskó stb.


A választás a tied, ha ennyire aggódsz, ezt a megoldást tudom javasolni.

2010. júl. 17. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

Simán be tudok úgy állni az autóval a kertbe, hogy a kutya csak akkor kerül elő amikor már az ajtót nyitom.

igaz ő nem dobermann.

2010. júl. 17. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Ismerösömnél aludtam, és mikor reggel felkeltem kimentem levegőzni korán 4 óra fele. Kis kutyájuk ott aludt az ajtó elött, felse ébredt, mikor kimentem. De, mikor jöttem vissza(ugyan olyan halkan, vagy mg halkabban egyből ugatott.) Lehet úgy volt vele, hogy aki kimegy az nem gond...:D
2010. júl. 17. 21:23
 9/23 A kérdező kommentje:
Törpe pincser nekem is tetszik, hasonlít a dobermannra, :D
2010. júl. 17. 21:24
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, hogy hallott, mikor lopakodtál, csak mivel fel is ismert téged, nem foglalkozott veled? Az én kutyusom, igaz kistestű, de a családtagokra nem jelez semmit sem :) csinálhatunk, amit akarunk :) (Mondjuk a táncot nagyon nem bírja, nem tudja, mire jó:)) Akkor megkattan :))
2010. júl. 17. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!