Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tapasztalatok/vélemények a...

Tapasztalatok/vélemények a panelházban való kutyatartásról?

Figyelt kérdés
Pici kutya, tehát nem nő nagyra.
2010. júl. 17. 21:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
45%
Rendben van pici kutyánál, aki akar tartson, de ne legyen ugatós, ez a másik fontos szempont panelba, annak érdekében hogy a szomszédok ne orroljanak meg és a kutyának ne kelljen mennie.
2010. júl. 17. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%

Panelna nem való kutya. Kivéve ha MINDIG van valaki, aki naponta 5x leviszi sétálni.

Láttam én már olyat, hogy annyi idejük nem volt a kedves gazdiknak, hogy levigyék a kutyát míg elvégzi a dolgát... kirakták a kb. másfél nm- es erkélyre, a szerencsétlen kutya meg ott kakilt.

2010. júl. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
63%
Istenem, nem való, meg csak kicsi való...eh...fáradt vagyok vitázni. Csak olyan jó, egyesek olyan nagy szakértők.
2010. júl. 17. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha van időd naponta többször sétáltatni a kutyát,és elég mozgást biztosítani a számára nyugodtan tarthatod panelban.
2010. júl. 17. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát nekünk panelba van kiskutya, nem ugat, meg semmi...naponta sokszor sok ideig levisszük, és szerintem jobban szeret velünk lakni mint előtte kint az utcán.....
2010. júl. 17. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekem is kiskutyám van, tacsi. Reggel és este sétálunk, napközben itthon játszik vagy alszik. Akkor ugat egyet-egyet, ha kések a vacsival, mert belemerülök egy filmbe, vagy játszani szeretne picit, de sosem ugat folyamatosan, csak jelzés értékűen, hogy felhívja magára a figyelmet. Kétszer egy óra sétával és itthoni játékkal elvan, nem kell túlragozni. Boldog, kiegyensúlyozott kutyus, nem kövér, nem idegbeteg! Ha foglalkozol vele, bármilyen kutyusod lehet, csak figyeld meg az igényeit, és az alapvető ellátást biztosítsd neki. Egy dobermannt is tarthatsz, ha meg tudod neki adni, amire szüksége van! Boldog kutyázást! :) L27
2010. júl. 17. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ismerös 1 vizslát, és egy Német juhászt tart 60 négyzetméteren(azt hiszem) Ha átnád mi megy ott... :D
2010. júl. 17. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ez gazdafüggő.Egy városi,tömbben élő kutyának is lehet fantasztikus élete,ha jó gazdi vagy.Sétáltatod ,kutyák közé viszed.Kirándulsz vele.

Az én kutyám nagytestű,társasházi lakásban él egy kisvárosban,de színesebb,változatosabb élete van,mint egy kertes házban élő kutyának,akit soha nem visznek sétálni.

Rendszeresen összejövünk hasonló gazdikkal az utcán,van,hogy 5-6 kutya játszik együtt.

Közös sétákra,kirándulásokra járunk.

Szóval,ha lelkiismeretes gazdi vagy,akkor semmi akadálya.

2010. júl. 17. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Se panelba, se kertbe nem valo kutya, ha a gazdi nem viszi minden nap setalni.

Nekem yorkim van, akit betanitottam arra, hogy elvegezheti a dolgat egy, a kutyaknak kitalalt "WC-re" (ha tudsz anglul: www.ugodog.net). Amig nem vagyunk itthon, mert dolgozunk, addig arra pisilhet, kakilhat, ha hazaerek, akkor felszedem a kakit, a pisit meg minden este kimosom belole.

Hetkozben, mivel dolgozunk, ketszer tudunk lemenni setalni, de akkor kb masfel-masfel orara, melo utan es lefekves elott. Jol ki szoktuk farasztani labdazassal meg uszassal (van a kozelunkben strand), hogy mire hazaerunk, elnyulik a padlon es reggelig alszik.

Hetkozben nem szoktunk otthon lenni, kirandulunk, vasarolgatunk stb es olyankor termeszetes, hogy mindenhova magunkkal visszuk.

En azt tudom mondani, hogy a kutyatartas nem azon mulik, hogy panelban lakik-e az ember vagy kerteshazban, hanem azon, hogy tud-e eleg idot forditani a:

- bunda apolasara,

- az eb igenyeit kielegito aktiv testi mozgatasra,

- es a kello szellemi stimulaciora, azaz a tanitasra.

Mi is fel voltunk ra keszulve megvetel elott, hogy esetleg rossz gazdinak bizonyulunk es akkor bizony be kell fizetni kutyaiskolaba. Enelkul nem is vettunk volna kutyat. Eddig meg nem kellett menni, mert minden tolunk telhetot megteszunk azok alapjan, amiket A poraz ket vegen cimu sorozatban tanultunk (es Caesar Millan sorozata is jo).

Ha meg nem volt eddig kutyad, akkor keszulj fel ra, hogy az egesz eleted megvaltozik es nem csak oromod lesz benne, hanem sok bosszusagod es talan meg csalodasod is, mert az ember nem is gondolna, mekkora felelosseg es elkotelezettseg. Ha van, aki besegit majd neked, ugy sokkal konnyebb es akkor is, ha kutyaiskolaba mentek, mert ott megtanulod, hogyan nevelj olyan kutyat, akire buszke lehetsz.

Magammal peldazom ugyebar, en azt hittem, hogy a kolyokkutya a legaranyosabb, annyira aranyos, hogy emiatt majd beleszeretek annyira, hogy akkor is fogom majd tudni szeretni, ha felno. Hat ez teljesen mashogy sult el, mert elso kutyas vagyok es a kolyok hazaerkeztevel lattam csak, hogy mekkora elkotelezettseg es szabalyosan elkeseredtem, mikor jottek a kihivasok, amikre azt hittem, hogy fel voltam keszulve, de a videon sokkal konnyebbnek tunt megoldani mindent. Mar-mar akkorat csalodtam, hogy elment minden hitem abban, hogy valaha is elvezni fogom a kutyatartast, de aztan teltek multak a hetek es egyszer csak hirtelen jottek a valtozasok, ahogyan cseperedett. Elkezdett vegre kutyakent setalni a porazon, ha elengedem tobbe mar nem akar vilagga szaladni, hanem visszajon ha hivom, hallgat a nevere, mostanaban elkezdte a botokat es a labdakat is visszahozni, ha eldobom. Ha hazamegyunk, magatol bejon a lepcsohazba, nem kell kergetni, hogy meltoztasson mar befaradni. Annyira hirtelen jottek a pozitiv valtozasok, hogy most mar imadom a kutyam, alig varom, hogy kimehessunk setalni, es most erzem igazan, hogy o az en kis rosszcsontom, nem tudnek nelkule meglenni.

Szoval erre keszulj fel, es gondold at azt a 3 pontot, amit irtam. Ha minden stimmel, van ra idod, energiad es penzed, akkor jott el az ido egy uj csaladtagra.

Sok oromot es vidamsagot!

Egy kezdo kutyas.

2010. júl. 18. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, de már döntöttünk, nem lesz kutyusom, mert drága lenne. Oltásoktól kezdve minden mást nem számoltunk rá mikor még tervbe volt a kutyus.

Azért sajnálom, hogy nem lesz, mert levittem volna sétálni, vannak kutyás ismerőseim. :s Na m1.

2010. júl. 18. 03:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!