Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Félek, hogy kutyasétáltatás...

Félek, hogy kutyasétáltatás közben megtámad egy másik kutya?

Figyelt kérdés
Igazából nem is magamat féltem, hanem a kutyámat. Sajnos múltkor már előfordult, hogy egy kutya kiugrott házból, de az kis termetű volt. Na de ha egy 30kg-os kutya ugrik ki, olyankor mit kell tenni? Félek, mostanában nem is nagyon vittem a kutyát sétálni, mert ahol szoktunk menni, ott nem kis méretű kutyák, vannak, elég rossz kerítés mellett. Eddig nem gondoltam bele, hogy ez megtörténhet, de a múltkori után elgondolkodtam. Ötletek, hogy mit csináljak?
2019. nov. 4. 21:07
 1/8 anonim ***** válasza:
77%
Viszel magaddal egy seprűnyelet, nem fognak a közeledbe se jönni. Ezek csak addig bátrak, amíg nincs ellenfél.
2019. nov. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
20%
pld: szegecses nyakörv a kutyádnak. így ha bekövetkezik amitől félsz,a torkát valamelyest védi
2019. nov. 4. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
91%
Ha látod, hogy közeledik egy kutya, dobbants, kiabálj rá, legyél minél hangosabb, esetleg dobálj felé követ, vagy valamit. A saját kutyádat pedig tartsd szorodan magad mellett, vagy mögött, lényeg, hogy beállj a saját kutyád és a támadó kutya közé. Ha odajön mégis a támadó, ordíts rá mégjobban, rúgj bele, ha nem ért a szóból. A saját kutyádat semmiképp se vedd fel, mert attól begerjed a támadó, onnantól biztos, hogy potenciális célpont lesz a kutyád.
2019. nov. 4. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
22%
Feljel,mert a fejedre eshet egy tegla az ereszrol,eluthet egy auto vagy osszeverhet vki random. Ne menj ki az utcara.
2019. nov. 4. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Lizolu ***** válasza:
90%
Nekem szombaton volt részem egy ilyen szituban.Ez volt eddig a legveszélyesebb.Eddig mindig bejött ez a dobbantás meg a határozott testtartás most nem.A paprikaspray a zsebemben volt de hiába fújtam a kutyára ugyanúgy jött.Már majdnem elkapta az enyémet akkor belerúgtam.Majd kétszer az orrára vertem amekkorát csak bírtam.Ezután elindult vissza a ház kapujához fél úton megállt, visszafordult,végig nézett rajtunk majd bement a kapun.Olyan érzésem volt, hogy agyal rajta támadjone még vagy sem.Csak azért nem bírta elkapni a kutyáimat mert azok ösztönösen mögém álltak mindig akárhogy forgolódtunk.Megúsztam ezzel a módszerrel.Holnap megkérdezem az oktatót jól csináltam-e.
2019. nov. 4. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Lizolu ***** válasza:
62%
Teljesen együtt érzek veled.Nálunk is ugyanez van.Másnap lehiggadva visszamentem becsengettem mondtam neki ilyen lesz legközelebb leszúrom a kutyáját.Mert amikor a kutya a kapuhoz ért egyböl kinyílt az elektromos kapu.Tehát végignézte mégse próbálta visszahívni.Sztem az többet nem fog kiszökni.
2019. nov. 4. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
88%

Én a múltkor sétáltam 2 utcával arrébb, amikor egy labrador keverék kirontott a kerítésen és neki akart menni a 30 kilós kutyámnak. Mindig van nálam egy ütlegelő, de eddig sosem kellett használnom.


Sokszor az is elég, ha határozottan ráordítasz a kutyára és megindulsz felé. 99%-uk ilyenkor megijed és elmegy. A maradék 1%-ra tartom magamnál én is az ütőt.

2019. nov. 5. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Másik oldalról közelítem meg a kérdést.

Az olyan kutyásoknál, ahol nincs rendes kerítés, dobj be a tulajnak egy névtelen levelet, hogy fenyegetve érzed magad a kutyája és a rossz kerítés miatt, ezért felszólítod, hogy még januárban csináltassa meg a kerítést, mert február első munkanapján bejelentést teszel az önkormányzatnál, és akkor ők fogják kötelezni, vagy szükség esetén az ő költségére megcsináltatni + bünti.

1 hónap ehhez bőven elegendő, méltányos türelmi idő a végrehajtáshoz, nem hozod lehetetlen helyzetbe. De ha vérebek vannak, akkor még ennyi időt se adnék.


Nem tudom, hogy az önkormányzatnál melyik osztályon kell bejelenteni, de bemész valamelyikre, aztán hamar útba igazítanak. Fényképeket készíts a kertben lévő kutyákról és a kerítés lyukról, valamint az elküldött levélről is, igaz, az nem bizonyíték, de talán meggyőzi őket arról, hogy nem rosszindulatból használod fel őket, és jobb lesz a hozzáállásuk.


Nem feltétlenül az kell, hogy teljesen új kerítést telepítsenek, elég, ha a sérült részeket, ahol a kutya ki tud szökni, megjavítja - ezt még beleírhatod a levélbe, mert lehet hogy erre nem is gondol, és azért nem tesz semmit, mert nincs pénze, ill. más a prioritása. Egy betonvasrács négyzetméterára nem olyan vészes, ha nem is szép, de megoldhatja a problémát.

A levelet azzal is nyomatékosítanám, hogy baj esetén gondatlanságból elkövetett veszélyeztetés, adott esetben súlyos testi sértés miatt feljelentést teszel, és emellett ha kell, polgári perben kártérítést és sérelmi díj, valamint per- és eljárásköltség fizetést is követelsz.

2019. dec. 22. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!