Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyáknál epilepszia?

Kutyáknál epilepszia?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Milyen tünetek mutatkoznak meg egy epilepsziás rohamnál? Nekünk tegnap volt sajnos nagy valószínüleg. Nagyon megilyedtem! Hívtam is az állatorvost, aki kijött, de addigra már megszüntek, az ideg összehúzódások.(kau). Az állatorvos azt mondta, hogy valószínű epilepszia, ha esetleg újra jelentkezne, vigyük be a legközelebbi ügyeletre. Nagyon megilyedtem, nem merek itthonról elmozdúlni, nagyon féltem ahogy a 60kgos kutya oldarra esett és magatehetetlenül görcsben nyáladzott... odabújtam hozzá, és sírva mondtam neki nem lesz semmi baj. Próbáltam egyhelyben tartani, ne ficánkoljon. Kb 5perc alatt elmúlt a görcs, de nem engedtem felállítani. Az orvos meg sem nézte, állítólag ez nem fáj neki, mondta ő... ha esetleg lesz még ilyen vigyük el orvoshoz. Van itthon vitamin(multivitamin) kutyáknak, adtam neki. Esetleg valami tanács, hogy ha esetleg megint mutatkozna a görcs?!

2019. nov. 5. 07:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos létezik, a miénk is epilepsziás, de gyógyszerrel nagyon jól karbantartható.

Az állatorvosotok egy kókler!

El kellene vinni állatkórházba egy rendes kivizsgálásra, mert az epilepszia sok mindentől lehet, orsóféreg toxinjai, hormonális problémák, de sajnos a leggyakoribb az agyi elváltozások.

A miénknek főleg hormonális hatásra jelentkeztek az agyi tünetek, heti rendszerességgel. Ivartalanítva lett, azóta három év óta csak egyszer volt, az is egy rövid lefolyású, így a rendszeres gyógyszeradagolást el is hagyhattuk.

A kezeletlen epilepszia nagyon hamar el fogja vinni, mert kicsinálja a szívét, tehát mindenképpen kell egy jó orvos!

Addig is a Google-on találsz tanácsokat, hogy roham esetén mi a teendő, ha olyan típusú a görcs, akkora nyelvét kell

biztosítani, hogy ne nyelje le, de ez pontosan le van írva.

2019. nov. 5. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
32%
Kedves utolsó, írhatok neked privátba?
2019. nov. 5. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
75%

“ Esetleg valami tanács, hogy ha esetleg megint mutatkozna a görcs?!”

Vidd el orvoshoz, ne csak bekamuzd, hogy kihívtad. Ilyeneket nem mond orvos, amiket te itt összehordtál.

2019. nov. 5. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 qkker1 ***** válasza:
100%
Vedd fel -legalább egy pár másodpercet-, ma már minden mobilban van kamera, utána orvos. Sokat segít, ha az orvosnak nem produkálja a tüneteket, de van róla felvétel.
2019. nov. 5. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
31%

#2

1-es vagyok, írj nyugodtan!

2019. nov. 5. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Ha kamuztam volna, akkor nyilván nem is tettem volna ki a kérdést, sőt akkor nyilván szarnék az egészre! Ezt mondta az orvos, és fizzettem is neki, hogy kijött, és megvizsgálta. Értetődő módon, mikor már kiért nem tudott mit csinálni, mint hogy lázat mért, illetve a pulzusát nézte meg, a testhő rendben volt, a szív verése az egekben... Ezért mondta, hogy nagyvalószínű epilepszia volt. Mondta, hogy ha most beviszem, nem tudja megállapítani a pontos betegséget, mert először fodult elő, így azt tanácsolta, ha esetleg megint előfodul, akkor vigyem a legközelebbi ügyeletre. Nem találtam ki, nem játszanék a kutyáim életével!!!! Egy 60kg os kutyárl van szó, én 48kgos nő vagyok, szerinted roham közbe magamba, hogy rakom be a kocsiba? Azért kérdeztem, ha esetleg meignt előfordul a roham, akkor abban a helyzetben míg el nem múlik a roham, mit csináljak!?
2019. nov. 5. 09:57
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Először is el kéne menni egy jól felszerelt rendelőbe vagy akár klinikára. Ott egy komplett fizikális és vérvizsgálatot kérj (de ha csak simán elmondod, hogy mi volt úgyis megcsinálják). Ha bármilyen szervi elváltozás van, akkor abba az irányba kell tovább menni. Ha minden vizsgalat negatív akkor valószínűleg agyi eredetű epilepszia. El lehet menni epileptológushoz, ő csinál még vagy 1000 féle vizsgálatot és annak eredménye alapján állítja be a kutya gyógyszerezését. Viszont ez egy vagyon ezért először az "eredeti" orvosa valószínűleg felír neki gyógyszert, amit hosszútávon kell szednie. Ha így sem szűnik meg a dolog akkor marad az epileptológus.

Valamint irass fel az orvossal diazepam hatóanyagú vegbélkúpot. Ha rohama van akkor ezzel nagyon gyorsan meg is szüntethető. Ügyeletre rohangálni felesleges mert mire odaértek, a rohamnak vége. Viszont ha azt látod, hogy folyamatosan hosszú időn át (kb 20-30 perc) görcsöl akkor muszáj ügyeletre menni mert az életveszélyes állapot. De ha tegnap volt az első rohama akkor nem valószínű, hogy ilyet fogtok tapasztalni.

Szarul néz ez ki de hálisten nagyon jól kordában lehet tartani gyógyszerekkel.

2019. nov. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
81%
Ja és ha rohama van meg ne próbálj a szájába nyúlni, simán leharapja az ujjad. Arra kell csak ügyelni, hogy ne essen le sehonnan és ne verje össze magát, feküdjön a hasán vagy az oldalán.
2019. nov. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm A válaszokat! Erre a hétre szabit vettem ki, figyelem. Remélem nem lesz semmi baj! Nem látszik rajta semmi, hála olyan mint volt.
2019. nov. 5. 14:03
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

#9

Amit a 4-es írt az nagyon hasznos!

Tényleg fel kellene venned ha rohama van, mert abból egy hozzáértő orvos sok mindenre tud következtetni, az epilepszia válfajáról.

A mi kutyánk például nem nyáladzik, csak elfekszik és megmerevedik, nem rángatódzik. Ha a tarkóját megfogjuk és masszírozzuk, akkor hamar elmúlik. (4-5 perc)

Miközben masszírozzuk, olyan mintha valami rezegne a tarkójában és az áramló vérében apró kavicsok lennének. Sajnos ezt nem tudom jobban leírni, határozottan ilyen érzés.

Őnála például az is tünete az epilepsziának, hogy gyorsan és folyamatosan nyalogatja a száját, orrát, szinte csapkod a nyelvével, de ilyenkor magánál van. Ez akkor szokott előfordulni, ha számára kimerítő programban veszünk részt (sok ember, hangoskodás)ilyenkor ez rendszerint másnap jelentkezik.

Orvos mondta, hogy ez is az epilepszia egyik tünete.

Jó, hogy kivettél szabit, legalább a vizsgálatokat le tudjátok járni. Egy hozzáértő orvosnak elég lesz a leletek és ahogy elmeséled a tüneteket, fog adni gyógyszert.

2019. nov. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!