Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam szobatisztaságra?

Hogyan tanítsam szobatisztaságra?

Figyelt kérdés
Nem rég vettem egy kölyökkutyát, aki pelenkára már jól végzi dolgát, de kiszeretném szoktatni.. Neten nézegettem erről cikkeket, de a legnagyobb probléma, hogy mivel dolgozok nem tudom 2-3 óránként kivinni.. Valami tipp?

2019. nov. 5. 10:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A pelenkara se kellene raszoktatni, mert utána meg nem fogja érteni, hogy most akkor elvégezheti a dolgát bent vagy nem?


És nem tudsz megkérni valakit, hogy 2-3 óránként vigye ki 5-10 perce?

2019. nov. 5. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Na, nekem pont ezért volt szempont, hogy szobatiszta legyen, mert dolgozom. Állítólag pelenkára sem szabad rászoktatni, de volt olyan kutya azok között, akiket néztem, akit már ott neveltek pelenkára, ahol született, nem vállaltam. Végül egy fiatal felnőtt már szobatiszta mentett kutyám lett, csak akkor van baleset, ha rossz a gyomra.

Próbálj megkérni valakit, hogy vigye ki, mikor te dolgozol, amikor meg te vagy vele, akkor nagyon dicsérd meg, ha kint végzi a dolgát. Nálunk így szoktatták a környéken a kölyköket, a piciket nem is vitték nagy sétára, csak pisi-kaki a ház előtti füves területen, és nagy örömködés.

2019. nov. 5. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem anno 8 hetesen lett elhozva a kutyám. Voltak persze balesetek hetekig mint minden kutyánál.Minden kinti pisinél megdicsértem és automatikusan idővel teljesen szobatiszta lett. Normál esetben a kutya tiszta állat és nem piszkít oda ahol eszik,alszik stb. Türelem és sok dícséret hogy össze tudja kötni mit szeretnél.

Sose pelenkáztam és én is dolgoztam mellette.

2019. nov. 5. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát de most milyen tippet vársz? Ha nem tudod őt kivinni, akkor miből értse meg, hogy odakint kellene végeznie a dolgát?
2019. nov. 5. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A pelenkával arra tanítod, hogy NE legyen szobatiszta.

Ha nem tudod gyakran kivinni, akkor nincs más, mint a takarítás, míg meg nem érik rá a szervezete, hogy kibírja a munkaidőt.

Amikor otthon vagy, akkor vidd ki gyakran. Ha kint végzi a dolgát, örülj neki látványosan. Ha bent, gyorsan takaríts össze.

2019. nov. 5. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Fel fogom szedni akkor a pelenkát..kb mennyi idősen fogja kibírni a 8 órát?
2019. nov. 5. 15:40
 7/7 anonim ***** válasza:

Majd olyan 6-7 hónaposan! De ha addig azt tanítod neki, hogy bentre ürítsen, sosem fogod tudni kiszoktatni utána! Ha esetleg ez újdonság lenne, az első időszakban tanult dolgok rögzülnek a legerősebben.


De egyébként minek kellett kutya, ha még ezt sem tudod megtenni?

2019. nov. 5. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!