Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon szomorú vagyok . Mit...

Nagyon szomorú vagyok . Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Van egy 1 éves 3 hónapos amstaff mix kutyusom . Előtte már volt egy kutyám ő is menhelyes volt . Nem voltam tisztába azzal hogy a friskies és darling meg társai tápok milyen rossz minőségűek . Az előző kutyám azt ette egész életében és házi kosztot . Nem volt semmi baja . Tájékozatlan voltam es buta és úgy érzem hogy nem.kapta meg azt a minőségű életet amit kelett volna kapnia hogy ezekkel a szemetekkel etettem . De a mostani kutyámnál próbálok oda figyelni erre a dologra de egyszerűen nem megy.


Kiderült ,hogy érzékeny a gyomra a csirkére amint csirkét kap sárgásat székel tőle ami spriccel a fenekéből . . Próbáltam nagyon sok féle tápot amit állateledel boltban lehet kapni de egyik sem vált be . Aztán jött a brit care hypoallergén tápja Lamb and rice . Attól a táptól semmi baja.nem.volt jó volt a széklete de a kutya fogyott és nem akart belőle többet enni mint a napi adagja ha kint hagytam előtte ,ha.nem .. már úgy erzem begolyózok mert a legjobbat szeretném neki de egyszerűen nem találok olyan tápot ami jó lenne neki és ha nem is hízna (bár mondjuk pár kiló még rá férne ) de legalább ne fogyjon tőle , már az tök jó lenne .


Ahogy meguntam azt hogy folyamatosan táp problémáink vannak (7 hónapos korában )


Lementem a boltba és vettem neki pulyka nyakat ,azt a vastag jó húsosat . Azt nagyon szerette nőtt is tőle ,de nyílván mert növésben van . Mindenkitől csak a savazást kaptam hogy az nem.egészséges meg stb ...lelkiismeretfurdalasom lett és a múlt héten . Be mentem az alpha zoo nevezetű boltba és meg kérdeztem az eladót ,hogy mit ajánlana . A carni love kacsa fácán tápot ajánlotta nekem.elmondta milyen jó és hogy hozzám hasonló stafis gazdik is előszeretettel viszik és a kutya is nő tőle mert sok.benne a fehérje meg a zsír mint a legtöbb tápban .


Boldogan hoztam haza hogy végre a kutyám a pénzemhez mérten a leg jobbat eheti és az esti séta játék után oda adtam.neki az első adagját .


Meg sem.ette a kiszabott mennyiséget aznap este .reggeli sétálnál még semmi .

Furcsálltam, hogy nem kakilt de nyugtattam.magam hogy biztos a jó minőségű táptól van és nagyon sokat felhasznál belőle és kaki majd csak a 12 órás sétánál lesz . Hozzáteszem.eddig.reggel délbe este is kakilt amint le mentünk .


Eljött a dél . De párom lement a boltba séta előtt és kire haza ért szegény kutyám szana szét f.sta az egész lakást . Ahogy le mentek.lent is ment a hasa nagyon és az esti sétáknál is nagyon sokat kakilt.


Ez ment két napig de úgy voltam vele biztos a táptól van hogy új neki .


Aztán a második nap után utána néztem ennek a tápnak és sokat olvastam itt gyk-n is hogy a sok.fehérjétől lehet a hasmenés .


Itt jöttök a képbe ti akiknek biztosan több tapasztala van mint nekem . Mi lenne a legjobb táp a kis szarosnak ?Mert már nem tudom.mit adhatnék neki ami teljes mértékben ki elégíti az igényeit és jól is néz ki tőle .


Tisztában vagyok azzal hogy az én hibám az egész es egy tájékozatlan barom vagyok ....de most nagyon jól jönne pár jó tanács és tapasztalat .

A maximum amit ki tudok.fizetni az pontosan 20 ezer ft .


Remélem tudtok nekem.segíteni . Köszönöm szépen !!! :)



2019. nov. 6. 20:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Nekem is staff keverékem van. :)


Mennyire biztos, hogy a kutyának a csirkétől van baja? Orvos is megerősítette? Mert vannak egész jó tápok, amit a finnyásabbak is megesznek, és még a jó súly is megmarad (pl. Josera Festival).

De én azt javasolnám, hogy ne csak táppal etessetek, hanem főtt kajával is. Mi orvosi ajánlásra csináljuk ezt (1 nap csak táp, 1 nap csak főtt kaja váltásban).

Kapja a Platinum tápjait, ezt nyugodt szívvel ajánlom, habár nem a legolcsóbb, de szerintem a havi 20 ezerbe belefér. Nálunk az ibériai sertéses megy legjobban. Valamint állateledel boltokban szoktam venni fagyasztott marhanyesedéket, vadnyesedéket, amit megfőzök, mellég pedig alaposan szétfőzött rizs. (70-30% arányban a hús javára).

Vagy amit még tápból javasolni tudnék, és van belőle csirkementes is, azok a Taste of the Wild tápjai. Régebben erről a két oldalról rendeltem ezeket:

[link]

[link]

2019. nov. 6. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Az én kutyámnak is hasonló problémája volt, bár más fajta. Én az N&D sütőtökös bárányos (gluténmentes) tápot adtam neki. Attól elmúlt a hányás hasmenés.


Valami hipoallergén tápot próbáltál már?

2019. nov. 6. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
29%

2 táp:

Platinum

Naturavetal


A pulykanyakat meg felejtsd el.

2019. nov. 6. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Talán nem ártana egy orvosi vizsgálat.

Lehet, hogy krónikus bélgyulladása, vagy egyéb betegsége van.

Aztán az orvos majd megmondja, hogy mivel etesd!

2019. nov. 6. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem rég olvastam, hogy egy kutyának folyton hasmenése volt és kiderűlt hasnyálmirigy probléma. Csináltas egy allergia tesztet szerintem. Egyik ismerősömnek gabona allergiája van a kutyájának.


Én is igy vagyok ezzel. Mi is sok tápot próbáltunk jelenleg bosch adult menü tápot eszik ettől jó a végtermék de nem eszi szívesen.


Én éppen át szeretnék állni barfra. Szerintem ez elég jó megoldás. Lépj be barfos csoportba Facebookon sokat segítenek. Ha csirke allergiás akkor barfba biztos,hogy nem adsz neki semmi csirkét mert akár milyen is a táp lehet benne csirke. És a legtöbb táp csak állati lisztet tartalmaz, tollat nyesedéket.


De fozhetsz is a kutyádnak ha nem vagy nyerses párti vagy nem tudnád be vállalni.

2019. nov. 6. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

1# es

Nagyon szépen köszönöm.a ki elégítő választ !

Nem.orvoshoz nem fordultam vele mert a mi kis városunkba az oŕvos em túl megbízható . De nem is kelett hozzá járnunk csak oltásra mert nem valami beteges tipús .


A csirke érzékenységet pedig abbol gondoltam hogy a csirkétől megy csak a hasa . Kacsátol pulykátol nem .


2# es neked is köszi .


Igen próbáltuk írtam is hogy brit care hypoallergén tápját ette de attol fogyott

2019. nov. 6. 21:36
 7/15 A kérdező kommentje:

3 4 5

Köszönöm nektek is


Nem hinném hogy krónikus gyulladása lenne mert a széklet tökéletes volt mindentől kivéve a csirkétől és a mostani szupertáptól . De mindenképpen utána járunk ennek a.dolognak is .

2019. nov. 6. 21:39
 8/15 A kérdező kommentje:
A tápoknak meg mindenféle dolognak amit ajánlottatok utána fogok járni és mindenkinek köszönöm.a tapasztalatokat és a nagyon sok.segítséget:)
2019. nov. 6. 21:41
 9/15 anonim ***** válasza:
95%

#6

"Nem.orvoshoz nem fordultam vele mert a mi kis városunkba az oŕvos em túl megbízható"


Akkor biztos mi csináljuk rosszul, hogy 30 km-re visszük a kutyát orvoshoz, mert nálunk nincs és ami közelebb van az nem túl jó.

Azért megkockáztatom, hogyha veletek lenne valami egészségügyi gond, elmennétek 300 km-re is!

Ilyen problémával eszembe nem jutna, hogy ne orvoshoz, sőt ne állatkórházba vigyem, ahol van lehetőség komplett laborra és hasi UH-ra. Biztos nem tudnék nyugodtan ülni a fenekemen.

2019. nov. 6. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
94%

Mindenképpen állatkórház!

A kutyának az ilyen-olyan kísérletezgetések hatására valamije megbetegedett és gyógyszerek meg kezelés nélkül nem tud meggyógyulni.

Ne húzd az időt!

Egyik ételre ráfogod, hogy mert csirkés, a másikra, hogy mert a gabonától, a harmadikra mert új....


A menhelyen legalább nem fosott és ha valami baja volt, orvos kezelte! Vidd vissza, mert nálad elpatkol!

2019. nov. 6. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!