Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyatartás? Többi lent.

Kutyatartás? Többi lent.

Figyelt kérdés
Kutyatartóktól kérdezném hogy amikor kutyátok lett milyen dolgok voltak amikre nem számítottak, és hogy inkább pozitív vagy negatív vállotozás volt tapasztalható?

2019. nov. 6. 20:33
 1/7 anonim ***** válasza:
92%

-nyitottabb lettem az emberekkel

-megtanultam felelősséget vállalni egy érző lény iránt

-illetve megtanultam határozottabb lenni

-türelemre is megtanított

-feltétel nélküli szeretet és gondoskodás

-pénz beosztására (gyerekként zsebpénz)


És a legfontosabb első kutyámnak köszönhetem azt,hogy fajtája miatt szőrápolást sűrűn kellett űzni, ami annyira megtetszett,hogy kutyakozmetikus akartam lenni gyerekként.


Végül az is lettem :) és a szakmában dolgozok,már lassan 5 éve!


Első kutyámnak köszönhetek sok mindent!

10 éves voltam mikor hozzánk került 1,5 évesen. Bár neveléssel nyilván hadilábon álltam az elején,de ahogy idősödtem tanultam vele mindent. 16,5 évig volt velem. Tavaly kellett búcsúznom tőle.

2019. nov. 6. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%
Nem tudom, mire gondoltál pontosan. Nekem ezek jutottak eszembe: a kutyus érkezése utáni 2 hét igen fárasztó. A hétvégi 9-10ig alszom már rég nincs. A hétvége egyik napja bizony csak a kutyáé. Aggódás, amikor beteg. Agresszív volt kutyákkal, erre kicsit sem számítottam. Kutyasuliban orvosoltuk a problémát. Összességében, az én életemre pozitív hatással van a kutyám, mindent igyekszem úgy alakítani, hogy neki is jó legyen, jöhessen velem mindenhová. Ha valami mégis történik, ami nem kimondottan pozitív dolog, ahhoz igyekszem alkalmazkodni, vagy megoldani a dolgot.
2019. nov. 6. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
88%

*15 évig volt velem, 1,5 évesen került hozzánk


bár a lényegen nem változtat 16,5 évig élt :)

2019. nov. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
86%

Pozitív változások következtek be.

Nem gondoltam, hogy ekkora felelősséget időt és energiát követel meg, de bőven megéri, mert ennyi szeretetet, hálát sosem fog kapni az ember senkitől.

Továbbá nem gondoltam volna, hogy a több órás séták is ilyen rövidnek fognak tűnni (nem szerettem előtte sétálni, pláne nem futkosni).

Azóta előfordul, hogy allatbaratok leszolitanak az utcán és beszélgetni kezdek idegenekkel ami megint egy jó dolog.

Ma már nem az kapcsol ki ha meló után hanyatt vágom magam és sorozatot nézek, hanem sétálunk egy nagyot a kutyámmal. Durva, hogy ez mennyire fel tud tölteni :)

Lehet csak nekem lett a szenvedélyem, de nem baj. Azt már tudom, hogy kutya nélkül nem éltem leteztem

2019. nov. 6. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
69%

Előző vagyok, véletlenül elkuldte. jav. : kutya nélkül nem éltem teljes életet, nem is szeretnék már kutya nélkül maradni.

Persze sok sok türelem kell hozzá de akkor is megéri

2019. nov. 6. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2019. nov. 6. 21:17
 7/7 anonim ***** válasza:
69%
Nekem javult a hőérzetem. Ez pozitív. Mentett kutyám van, ami negatív volt az elején, hogy a fajtamentés sem tudott mindent róla, és a kezdeti viselkedése miatt elbizonytalanodtam, hogy biztos megbirkózom-e ezzel, és mi lesz, ha nem, milyen lesz a kutyának, megbukom mások szemében, felelőtlennek fognak tartani. Aztán kb 2-3 hét alatt összecsiszolódtunk. Most már azt mondom, csak mentett kutyám lesz, de azért bármilyet nem vállalok be később sem. Mindig lesz meglepetés, a megtorpanás normális, de ha az alap szempontok elég pontosak, és nem random visz haza valaki kutyát, nagy baj nem lesz.
2019. nov. 7. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!