Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tegyem szobatisztává a...

Hogyan tegyem szobatisztává a kutyáat?

Figyelt kérdés
Van egy 1 éves Jack Russel Terrierem, és még mindig nem sikerült elérnem nála a szobatisztaságot. Ez valószínűleg az én hibám, én csináltam valamit rosszul. A lényeg az, hogy folyamatosan az ágyra, és a kanapéra pisil és kakil. Már az is felmerült, hogy elajándékozom mert minden második nap azzal kell szembesülnöm, hogy ott van egy pisifolt a kanapén, pedig minden nap 3 -4 szer viszem sétáni. Segítsetek, mit tegyek?
2019. nov. 7. 18:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ha bennt rajta kapod szidd meg nagyon, ha már csak a terméket látod takarítsd fel. Ha kinnt pisil/kakil nagyon dícsérd meg addj valami jutalmat kaját vagy játékot neki.

Az elején gyakrabban kéne kivinni, hogy hamarabb megtanulja.

2019. nov. 7. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
64%

Mit használtál, próbáltál eddig? Mennyi idős korától kezdted el kintre szoktatni?


Miért ajándékoznád el a saját ostobaságod és alkalmatlanságod miatt? Persze lehet jobban járna szerencsétlen kutya egy normális gazdánál, akiben tényleg van felelősségtudat. És értelem...

2019. nov. 7. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Mikor kezdted el szobatisztasagra Nevelni?
2019. nov. 7. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ágyról, kanapéról letiltani, ne is mehessen fel.

Új szokások kialakítása.

Ha otthon van, és nincs felügyelet alatt, fokozatos szoktatással érdemes szobakennelbe szoktatni, ahol max. 6-7 órát töltsön egyhuzamban, erős lefárasztás után.

Ha még nincs, ivartalanítani is érdemes.

Hogyan próbáltad eddig szoktatni?

Pelenkát használtál-e valaha?

2019. nov. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
3 hónapos kora óta van meg, azóta próbálom minél többet sétálni vinni. Mindig leszídom, ha az ágyra vagy a kanapéra piszkít. Egy ismerősöm javasolta, hogy néhány napig próbáljam ignorálni (persze etetem, meg sétáltatom, csak nem beszélek hozzá, meg ilyenek) ez után néhány napig csak a kutyapelusra pisilt, de aztán újra visszaszokott erre a kanapéra pisilősdire...
2019. nov. 9. 22:58
 6/11 anonim ***** válasza:

Ja, hogy pelenkára szoktattad. Szóval te magad tanítottad meg neki, hogy bentre ürídsen. Te tanítottad arra, hogy ne legyen szobatiszta!


Látom a tudatosság sem az erősséged, ahogy az értelmezés sem. A szobatiszta azt jelenti erősen leegyszerűsítve, hogy 'szoba tiszta', vagyis nem ürít bentre! Ha te a pelenkával mégis erre tanítottad, akkor persze, hogy sosem lesz az!


A kutya számára pedig az, hogy szőnyeg, ágy vagy pelenka, teljesen mindegy! Nem tesz különbséget! Úgyhogy gratulálok, ő pojtosan azt csinálja, amit elvársz tőle! Csak épp te sem tudod mit is akarsz elvárni... Ilyen okosan neveled más dolgokra is?

2019. nov. 11. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Segítséget kértem, nem pedig azt, hogy leírd, hogy milyen szarul csinálok mindent. A normális kommentet nem bírsz írni, akkor inkább ne írj semmit.
2019. nov. 15. 18:28
 8/11 anonim ***** válasza:

Mit vársz? Megtanítottad egy év alatt módszeresen, hogy bent ürítsen. És most hirtelen kitalálnád, hogy inkább mégis szobatiszta kutyát akarsz? A kutya nem játék és nincs rajta kapcsoló gomb! És még te vagy felháborodva?


De ha magadtól nem jutottál el a megoldáshoz: kezd el úgy építeni ezt, mint egy kölyöknél, vagyis két óránként kiviszed, mindig figyeled, sosem hagyod egyedül és ha bent ürít, rászólsz! Valószínűleg kelleni fog minimum 8-10 hónap hozzá, de lehet, hogy 1-2 év is. Hisz alaposan beleégetted a fejébe, hogy bent végezze el a dolgát. Ha kölyök kortól normálisan, tudatosan csináltad volna, 2 hónap alatt meg lett volna.

2019. nov. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A pelenkát el kell felejteni, egyszer és mindenkorra. Ezzel ugyanis sajnos arra neveled, hogy NE legyen szobatiszta, hiszen a pelenka bent van, bent ürít. A kutya szépen meg is tanulta, hogy bent valamire kell üríteni. Sajnos neki mindegy, hogy az pelenka, vagy ágy, kanapé - ilyen komplex gondolkodásra a kutya nem képes, hogy az egyikre lehet, a másikra nem.


Megoldás: pelenkát egy életre elfelejted.

A kutya életébe rendszert viszel, nagyjából azonos időpontokban viszed le sétálni, és minimum napi négyszer, de eleinte érdemes ennél többször, mint a kis kölyköket.

2019. nov. 16. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Naponta 3 szor 4 szer viszem le, egyszer reggel fél 7 körül, 1 körül 8 körül és lefekvés előtt. A pelenka igazából csak azért van leterítve, hogyha a séták között nagyon kéne neki. Nem arra szoktattam, már kicsi kora óta mindennap legalább 3 szor viszem le. De néha azt csinálja, hogy órákat lent vagyok vele, nem kakil, és amint feljövünk bekakil valahova.
2019. nov. 20. 19:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!