Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » S. O. S! Mit csináljak a...

S. O. S! Mit csináljak a kutyával?

Figyelt kérdés

Tegnap hoztunk el egy 8 hónapos kutyát és úgy érzem teljesen felkészületlen vagyok, pedig olvastam a kutyákról, hogy kell őket nevelni, tanítani...

De első nap, első éjszaka... Állandóan nyüszít, fel akar jönni az ágyra, mindent megjelöl és nem tudok vele mit kezdeni. Sétálni nem tud pórázon. Már most kellene tanítani neki, vagy várjam meg míg megszokja a helyzetet?

Eléggé megijedtem, ráadásul jóval nagyobb is, mint azt az illető mondta és egy rokonom hozta, így én csak meglepődtem.

Segítsetek lécci! Nagyon félek mi lesz.


2019. nov. 9. 05:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedben hétfőn elvinnem orvoshoz és rendbe tennem az oltasait, fereghajtast és ivartalanitanam

Utána pedig kutyasulit keresnek. Ha első kutya és elég neveletlen, elhanyagolt szegény, akkor jól fog jönni a segítség.

A pórázt szerintem muszáj leszel próbálni már a hétvégén, hadd szokja.

2019. nov. 9. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

Pórázhoz még nem tudod szoktatni, amíg nincsenek meg az oltásai, kivinni sem lehet az utcára, hogy ne kapjon el valamit.

Első éjszaka normális, hogy sír. Új helyen van, nincs sehol az anyja, nincsenek sehol a testvérei, fura szagok vannak, ami picit sem kutyaszerű.

Érdemes lett volna egy random rongyit hozni vele, hogy jöjjenek vele az ottani szagok, ha esetleg a hordozóban volt alatta valami, még most is bevetheted. Tekerd egy forró vizes palack köré (ha nincs rongy, egy sima törcsit helyette), és tedd a fekhelyére, hogy hozzábújhasson az anyja testmelege helyett.

Ha az ágyra nyilván nem is engeded fel, de nem lesz elkényeztetve attól, hogy az első egy-két éjszaka kelsz hozzá és simized. Hosszú távon nyilván nem jó, mert megtanulja, hogy sírás = éjszakai buli, de most még csak egy rettegő kis"gyerek".


Hètfőn dokinál kezdjetek!

És igen, amíg nem lesz érett a szobatisztaságra, minden pisis lesz. Az új bolyhos szőnyeget ne most terítsd le. :)

2019. nov. 9. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, benéztem... 8 hetesnek olvastam. :)

A szeparációs része ettől még igaz, hogy új hely és para, szóval ne aggódj, nem lesz ez minden este így.

Viszont így pórához szoktasd bátran, viheted sètálni, ha rendben vannak az oltásai.

A kutyaiskola jó ötlet.

2019. nov. 9. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Az oltásai szerencsére rendben vannak.

Ha játék közben morog az miért van, illetve mit kell olyankor csinálni?

2019. nov. 9. 07:24
 5/7 anonim ***** válasza:
Milyen kutyusod van?
2019. nov. 9. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Vond be a matracot lakk muborrel. Azt lemoshatod ronggyal,ha pisis lesz.


Kb egy het a szobatisztasag. Ne gorcsolj ra.


Nekunk is sok nehezsegunk volt kezdetben.


Jatssz vele. Szomtam morogni jateknal a mi kutyaink. Letilthatod,ha gondolod.

2019. nov. 9. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha ennyire nem értesz hozzá, miért kellett kutya? Mi a terved vele? Miért nem néztél jobban utána?


Kezdjetek el sürgősen kutyasukiba járni! De azért arra számíts, hogy minimum két-két és fél év kell NEKED, hogy elég tudásod legyen, hogy a kutyádhoz felnőlj! Persze akkor, ha dolgozol a kutyával, nebeled, aktívan foglalkozol vele és suliba jártok!

2019. nov. 9. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!