Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem képesek a tenyésztők...

Miért nem képesek a tenyésztők árat kiírni, mondani?

Figyelt kérdés

Nem értem, miért kell ezt a szerencsétlenkedést csinálni. Ezzel a hülyeséggel csak teret adnak a szaporítóknak.


Adott egy kutyafajta, a törzskönyvezett, fajtatiszta ára 200 000 forintnál kezdődik és 700 000 forint az általános felső határ (meg a csillagos ég). Nem sajnálom rá a pénzt, de nekem 300-at megér, 700-at jelenleg nem. Unom, hogy körbe kell telefonálgatnom a kennelt, alkudoznom, nem képesek egy pontos árat mondani korrekten... Beléptem egy fci igazolásos profi tenyésztő csoportba, a hirdetésekben az említett kölyök eb körbe van fotózva 60 szögből, mellette az összes szűrés, a vele csomagban járó dolgok, aztán a litánia végén két felkiáltójel között, hogy (idézem): Amennyiben csak ah ár érdekel és nincsen komoly vételi szándékod, akkor ne írj!


Komolyan felcsesztem magam ezen a bohóckodáson. Már miért ne tudhatnám, mennyibe kerül itt-ott a leendő kiskutyám? Miért kell eltelefonálgatnom ezer forintokat egy nyomorult információért?


2019. nov. 9. 23:39
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
83%
Ezt én sem értem, mintha hadititok lenne... A saját életét is leegyszerűsítené ha odaírná az árát, legalább annyit, hogy "x ft-tól, származásáról, kinézettől függően".
2019. nov. 9. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
22%

TISZTELET A KIVÉTELNEK!!!


Tenyésztő = papíros/legális szaporító!


Azaz: nem szűrnek minden kölyköt, nem oltatnak minden kölyköt, nem papíroznak minden kölyköt,...


Ráadásul mint az állatorvosok, megnézik a kocsid, ruhád, órád,... és az alapján mondanak +/- X ezer árat. Ha látható rajtad a lóvé, akkor máris 50+.



Lehet jelenteni és lepontozni!


Egy állatorvos.

2019. nov. 9. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
17%
#2 ez komoly!?
2019. nov. 9. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
91%

Röviden azért, mert senkinek sem érdeke, hogy verseny alakuljon ki a tenyésztők között.


Az árazás így is elég kényes dolog, mert ha valaki híres kannal fedezteti a szukáját, akkor az nem egy olcsó dolog. - Mivel a fedező kan gazdáját nem illetik meg a születendő kölykök (vagy csak 1 db., ha kialkudja), ezért ő azzal kompenzál, hogy a csillagos eget is elkéri a fedeztetésért cserébe. Egy ilyen alommal nem lehet versenyre kelni. Tehát akkor vagy rámegy mindenki az olcsóságra és nem lesznek hírhedt szülőktől származó almok vagy mindenki befogja a száját és így nem alakul ki piaci hatás, ami befolyásolná a tenyésztést.

2019. nov. 10. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
47%

Nem veszem meg azt a terméket aminek nincs ára! Kijövök a fogorvosi rendelőből,ha nincs kitéve az árlista!

Ha nem tudhatom milyen mértékben akarnak a bukszámban nyúlkálni,onnantól kezdve nincs üzlet!

Kizárólag a színházhoz vagy más exkluzív helyre öltözök ki,emiatt ne húzzanak le anyagilag!

2019. nov. 10. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
100%
Facebookon például tilos.
2019. nov. 10. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
17%
A színhàz, mint exkluzív hely :D
2019. nov. 10. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
50%
Idegesítő, de végülis azt szeretnék elkerülni, hogy ne ár alapján válassz kutyát.
2019. nov. 10. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:

De, ár alapján választok kutyát. Ne legyünk már képmutatók! Én leszarom az ilyen meg olyan díjnyertes szülőket és különleges keverékeket. Egy egészséges kutyát akarok, akinek a papírja (törzskönyv) igazolja, hogy megbízható forrásból származik, szűrt szülőktől, normális körülmények között tartva, valódi papírokkal és tenyésztői garanciával. Ennyiért fizetek, ezért a fajta általánosnak mondott összegét, azaz körülbelül 300 000 forintot. Hogy mellette ilyen elit, olyan jóhírű szülőktől van, azt magasról leszarom, úgy gondolom, hobbikutyaként semmi előnye nem fog származni ebből és nekem sem.


Miért az ördögtől való dolog egy egészséges, törzskönyves kiskutya legalacsonyabb eladási árát megkeresni a piacon? Ha annyira szarrágó lennék, vennék egyet 60 ezerért törzskönyv nélkül. Úgy gondolom, ebben a kategóriában a magas ár már csak rongyrázás meg fényűzés. A részemről elvârható igényességet megtettem akkor, mikor visszautasítottam a szaporítókat.

2019. nov. 10. 11:13
 10/30 anonim ***** válasza:
54%

A papír nem garancia napjainkban, tekintve hogy több mestertenyésztő bukott le a közelmúltban szaporítóteleppel, nyilván nem a telepen mutogatták a kutyákat az érdeklődőknek, papírok voltak, meg trófeák, szart sem ért.


Fogadj örökbe menhelyről, fajtamentéstől kutyát, ha ennyire számít az ár, és egészséges kutyát akarsz. Ott is vannak egészséges kutyák, és még segítesz is.

2019. nov. 10. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!