Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Német juhászkutyára elég a 60...

Német juhászkutyára elég a 60 centis kabát?

Figyelt kérdés

Nekem németjuhász keverékem van, ő elég nagy, 42 kg, marmagassága 68 centi, és neki 70 centis kabátot vettem (a 70 centi ugye a háthossz).


De egy "normál" németjuhászra elég a 60 centis kabát? Súlyra csak kb 30-32 kg, alacsonyabb is mint az enyém kb 5 centivel.


2019. nov. 10. 09:16
 1/9 anonim ***** válasza:
62%
Német juhásznak nem nagyon kell kabát
2019. nov. 10. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
52%

Az a német juhász beteg? Szőrhiányos? Nagyon öreg?

Kint tartottra nem kell ruha. Lakásból sétára kivittre is csak a kérdésemben felsorolt esetben szükséges a kabát.

2019. nov. 10. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Szerintem rohadtul semmi közötök ahhoz hogy valaki tesz e kabátot a kutyára vagy sem.


Esőkabátról van szó, mert attól hogy nagy bundája van, még ugyanúgy sza..rrá ázik az esőben sétakor mint egy csivava...

2019. nov. 10. 10:35
 4/9 anonim ***** válasza:
53%
Szia! A kutya nme ember. A szőrnek két rétege van, az alsó melegíti, a felső sprődebb az időjárástól, esőtől védi. A kabát kidörzsöli, sérülékennyé teheti az alapból nem fázós kutyák szőrét. Tehát, ha úgy adsz rá ruhát, hogy nincs rá szüksége, azt éred el hogy egy idő után rá fog szorulni a hordására.
2019. nov. 10. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
77%

Egészséges kutyát nem zavarja , ha elázik. Nekem is hosszú szőrű nj-m van, lakásban.

2 óra séta után sem ázik át bőrig. Hazaérve törölközés, száradás.

Ha ragaszkodsz az esőkabáthoz, miért nem méred meg az adott kutyát te magad?

A kérdéses kutya simán lehet akkora háthosszú, mint a tied.

2019. nov. 10. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
59%

A németjuhászra nem kell kabát. Dupla bundája van, semmi szüksége rá.


Nekem is 2 van, annak ellenére, hogy van fedett terasz, szigetelt kutyaház és be is jöhetnének, kint játszanak egymással most is a kertben a szakadó esőben, baromira nem zavarja őket.


Semmi baja nem lesz ha megázik, kivéve ha panelkutya és azért akarsz rá kabátot, hogy ne vizes bundával feküdjön rá a szőnyegedre.

2019. nov. 10. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
41%

Én a mellkaskerületet nézem, nem a háthosszt, ne legyen szűk, vagy pont passzentos, mert ha nem tudod ráadni, hiába lenne jó a hossza. Mérd le a mellkasát, és úgy keress kabátot, hogy az mindenképpen jó legyen, utána nézheted másodsorban a háthosszt.


Egyébként nekem mentett, hosszú szőrű kutyám van, és ha nem lenne rajta esőkabát, az istenért sem lenne hajlandó esőben kidugni az orrát, pedig olyankor is ki kell menni, hogy elvégezhesse a dolgát, és így is folyton keresi a fedettebb helyeket, mászna be a kocsik alá, gondolom, még kóborlása idejéből jön neki ez. Az esőkabát valamennyire segít. Nem érdekel, ha mások hülyének néznek emiatt, akik nem ismerik a kutyát, és nem tudják, miért adom rá. Ha te úgy ítéled meg, hogy a te kutyádnak kell az esőkabát, ne foglalkozz mások másféle véleményével, nincs két egyforma kutya.

2019. nov. 10. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
94%
Vigyázz, mert feljelentenek állatkínzásért... :D de komolyan, esőkabáttól egyik kutyának sem lesz baja. Lehet nem akarja fél óráig törölgetni minden egyes séta után a kutyát.
2019. nov. 10. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem eleg. Bar akkor az akkora,mint egy labrador. 6 cm.


En most kuldokvissza egy 70 cm hathosszu vizallo teli kutyaoveralt ,mert a mellkasara szoros,hosszra meg tul hosszu es a hatso labairol lelog. Szoval rairhattak volna,h agaraknak ,vekonyabb vizslaknak ajanljak. (A testarany minta) Amstaffom van es oltoztetem.


Nem attol kemeny egy kutya,h szenved az esotol meg hidegtol vagy utana meg le se akar menni az utcara telen.


Neten rendelt cuccot vissza kell venniuk 14 napon belul. Ha nem hasznaltad. (Szobaban tiszta kutyara felprobalas belefer.)

2019. nov. 11. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!