Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lenne hogy a magyar vizslám...

Lenne hogy a magyar vizslám nem akar hizni elvittem állatorvoshoz is azt mondta adjunk neki föt rizsát és csirkeszárnyat de nem hizik mit probáljunk meg neki adni? Száraz tápot illetve konzervet nem szereti

Figyelt kérdés
2010. júl. 18. 12:07
 1/7 anonim ***** válasza:

emeld a mennyiséget. Ha nincs étvágya szerintem az külön probléma. Esetleg add oda neki a fincsi maradékokat: pörköltszaft pl...

Egyébkény miért akarod, hogy hízzon? Mert sovány, vagy jó húsban van, csak te úgy akarod?

2010. júl. 18. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Sztem elkényeztettétek és válogat, azért sovány. Abból ítélve h írod a konzervet és a tápot nem szereti. Mi az h nem szereti? Odaadod neki fél órára, nem eszi meg, este megint, megint elveszed és 2-3 napon belül jó étvággyal meg fogja enni. Egy ismerősöm is ezt csinálta régebben, h aggódott a kutyáért h sovány, ezért finomabbnál finomabb kajákat könyörgött bele, míg eljutott oda hogy csontsovány volt már és csak a főtt marhaszívet volt hajlandó megenni, semmi mást.Te még időben leállíthatod a kisasszonyt/őuraságát.
2010. júl. 18. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem kellett volna hagyni hogy válogasson...

Amúgy nem lehet, hogy a meleg miatt? Az én Vizslám alig eszik.

Ha nem eszi meg akkor nem. Ne adj neki mást, ha éhes úgyis megeszi. Egy idő után hozzá fog szokni.


Mondjuk lehet, hogy most le fognak pontozni...de hát ez van. Nem vagyok semmilyen állatkínzó. De mi van ha mondjuk egyszer nem fog tudni olyan kaját kapni amit szeret?

2010. júl. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Állateledel boltban lehet kapni mindenféle nyesedéket, meg szárnyat, meg belsőségeket.

Meg Gréti nevű gabonaválogatást.

kb. fele fele arányban szoktam neki keverni.


A konzerv amúgy is csak víz,sok haszna nincs neki.


Ha tényleg hízlalni akarod, tegyél ki neki száraz tápot egy másik tálba nasinak.amiből mindig ehet amikor kedve van.De száraztápból érdemes csak prémiumot megvenni.

2010. júl. 18. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A rizstől nem fog meghízni (kímélő étel, mint az embereknek a főtt krumpli), és a csirkeszárnyban csöves csont van. Ez aztán egy jó tanács volt a dokitól...

Lehet rizst adni, jó a kutyának, csak nem hízókúrás kaja.

Az első kérdés, hogy egészséges a kutya? Mikor volt pl. utoljára féreghajtva? Nincs hasmenése? Ezeket mind végig kell gondolni.

Utána. Jó minőségű száraztáp (ne ilyen Chappy meg Pedigree, mert azzal semmit se érsz). Lerakod elé, ha nem eszi meg 15 percen belül, elveszed előle. Csak másnap kapjon újból, nincs nasi meg kínálgatás. Ha éhes lesz, elkezd enni.

Főtt ételből mindenféle husi, máj, szív, hal, tészta, zöldségek, ha szereti a gyümölcsöt, azt is lehet adni, kapjon minél többféle tápanyagot.

A konzervet hanyagold. Magas a víztartalma, és elősegíti a fogkő képződést. Az igazán jó minőségű konzerv árából pedig már húst is tudsz venni.

2010. júl. 18. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
39%
be kellene már fejeni ezt a csövescsontos rémhírterjestést.
2010. júl. 18. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Azért szeretném hogy hizzon mert sovány.Kiskorában mindig konzervet,száraz tápot kapott de már nem eszi.Féreghajtva nem rég volt mert olvasgattam mitöl lehet sovány és irták hogy ha férges akkor könyen lefogyhat kétszer kapot féreghajtot de a székletében nem volt féreg.
2010. júl. 19. 17:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!