Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyafajtát javasolnáto...

Milyen kutyafajtát javasolnátok számunkra?

Figyelt kérdés

Már van egy kutyám, mellé szeretnék egy társat, vagy akár kettőt is (nem egyszerre)


Amit nyújtani tudok:

Napi kb 2 óra séta, hétvégente 3-4 órás kirándulások az erdőben. Panelban, közvetlenül park mellett lakunk, póráz nélkül is sok lehetőségük van mozogni.


Napi rendünk hétköznapokon:

Reggel 6kor fél óra séta

Délután 4kor 1-1,5 óra

Este 9kor 15 perc


Jelenlegi kutyám szeret sétálni és nagyon gazdacentrikus. Nem lehet elhagyni kategória. Szeret játszani, napi 1x-2x felpörög, de amúgy nyugodt kutya. Még fiatal, csivava mix. Egyaránt szeret mozogni és lustálkodni is (főleg esős, hideg időben), de bírja a nagyobb kirándulásokat is. Minden kutyával barátságos.


Elvárásaim: mivel egészen kistestű, így hasonló méretű társat szeretnék mellé (max 9kg) aki nem egy hiperaktív, energiabomba, de azért bírja a hosszú sétákat, barangolásokat is. Amit még tudni kell, hogy nagyon fázós, tehát esélytelen, hogy mínuszokban is 2 órát sétáljunk. Ilyenkor a lakásban fárasztom le, többet játszunk. Rövidszőrű kutyák előnyben, de nem kizáró ok a hosszabb szőr. Örülnék, ha a másik kutya is ilyen ragaszkodó és simulékony lenne, mint a mostani.


Ilyen életmód mellé milyen fajták jöhetnek szóba?


2019. nov. 10. 14:03
 1/9 anonim ***** válasza:
31%
Menhelyről valami kis picurkát vagy ha fajta tisztát szeretnél akkor havanese szerintem megfelelne. Nagyon gazda centrikusak tanulékonyak és nem hullajtják a szőrüket tehát kozmetikát igényelnek.
2019. nov. 10. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
68%

Szintén menhelyi apróságra szavaznék, ott azt is többször tudjátok tesztelni, hogy a másik kutyusod hogyan reagál rá, illetve ha felnőtt kutyust visztek a kölyökkori nehézségekkel sem kell bajlódni.

Ezzel szemben a kölyök, fajtatiszta kutya mellett nyilván az áll, hogy könnyebb "beilleszteni a falkába," nagyjából teljesen tisztában vagy az alapvető, fajtára jellemző tulajdonságaival, de a menhelyi kutyusok között is vannak, akik nagyon alkalmazkodóak. Ha fajtatiszta mellett döntesz én a toy uszkárt javaslom, kicsi, barátságos, aktív, de könnyen felveszi a gazdi napi rutinját, a szőre 6-8 hetente kozmetikát igényel, de cserébe egyáltalán nem hullik.


Off: annyira jó olvasni ilyen aktív életet élő, kiegyensúlyozott, barátságos csiviről, mi sajnos csak a flexi végén ordító kis méregzsákokkal szoktunk találkozni, de örülök nagyon, hogy másra is van példa :)

2019. nov. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm :) igen, sajnos nagyon rossz a hírnevük pedig csak nevelés kérdése (lenne)


Inkább fajtatiszta kutyust szeretnénk.

Eddig kaninchen tacskón gondolkodtam, mert ők sem nagyobbak 4 kilónál, de azért mégis mozgékonyak. Illetve a yorki is szóba jött.

2019. nov. 10. 15:58
 4/9 anonim ***** válasza:

A tacskó is jó választás lenne. Viszont egy yorki az nagyon kos makacska, ő megfontolandó.

Tacsinál vigyázni kell a fel-le ugrálással és a lépcsőkkel is.


Toy uszkárhoz annyit hogy a legtöbbjük nagyon hiperaktív. Az uszkár minél nagyobb annál nyugisabb.

2019. nov. 10. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
48%

Mopsz. Viccen kívül. Ismerek 2 tök jófej mopszot, rendszeresen kirándulnak ők is. A kutyák teljesen normálisan veszik a levegőt, jól bírják a nagyobb sétákat is. A gazda elmondása szerint alapból ők is nyugodtak és szeretnek lustálkodni (akárcsak a Tied :) de könnyen felpörögnek, ha arról van szó. Ezt tapasztaltam is. Mopsznál a testsúlyra viszont oda kell figyelni, mert hízékony fajta.


De jó lehet a tacsi is. Vagy ha kozmetikát bevállalod, akkor yorki, shih-tzu, havanese, uszkár. Esetleg még papillon, de ő viszonylag ritka és drága fajta. Súlya max 5kg. Agilityzni szoktak velük, biztosan nem lenne gondja a kirándulással sem.

2019. nov. 10. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szintén menhelyesre szavaznék, nagyon nagy a választék, segítenek is, illetve ezzel megmentesz két életet.

Esetleg másik csivi, de a kaninchen tacsi is jó választás.

És én is gratula a normális kutya életet élő kutyádhoz!

2019. nov. 10. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Én törpeuszkárt javasolnék, minden igényednek megfelelnek, annyi, hogy rendszeresen kozmetikázni kell.

A tacsinál vedd figyelembe, hogy ők azért a méretük ellenére elég kemény munkakutyák voltak, kotorékozásra használták őket, ennek köszönhetően elég magabiztos, makacs kutyák. Ha ez nem kizáró ok a részedről, akkor a tacskó is jó választás lehet.

2019. nov. 10. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Törpe uszkár. Nagyon rá illik ez a leírás. Három hátrány: 1. rendszeresen kozmizni kell, 2. kb. 2,5 éves koráig tart a "kamaszkor" és addig figyelni kell rá nagyon, 3. jó, megbízható helyről nem olcsó. De egy nagyon-nagyon jó választás. Előnyök:

1./ nem hullik a szőre

2./ nagyon gazda centrikus

3./ agyi és fizikai fárasztás kell neki, de ha a fizikia kimarad 1-2 nap nem bont

4./ nagyon kedves bújós jószág

5./ hosszú életű (16-18 év nem ritka náluk).


És még sorolhatnám...

2019. nov. 10. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget :)


Igazából uszkárokat nem igazán kedvelem, valahogy nem szimpatikusak. Aranyosak meg minden, de nem tudom elképzelni magam mellett. Viszont ez a papillon nagyon megfogott. Gyönyörű. Utána nézek. A mopszról eddig sok rosszat hallottam, ezért hamar kizártam, de így újra fel keltette érdeklődésemet. Mondjuk a csivavákról sem sok jót hallani, nem is tipikus kiránduló kutyák, mégis szuperül beilleszkedett. :) havenese, shih-tzu is aranyos, de valahogy ők sem fognak meg


A makacsság nem probléma, elég határozott személyiség vagyok. Egyelőre így néz ki a rangsorom:

1. Tacsi

2. Papillon

3. Yorki

4. Mopsz


Második csivavára is gondoltam, de inkább "kipróbálnék" egy másik fajtát is. Szeretem a változatosságot.


Lehet hülye kérdés, de van különbség jellemben a drótszőrű és a simaszőrű tacskó között?

2019. nov. 10. 19:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!