Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Állatok » Kutyák

A kérdés

Drótszőrű vagy szálkás szőrü kutya ápolása mennyivel macerásabb egy rövidszőrűnél?

Lehet folyamatosan rövidebb szőrben tartani őket? Csak mert némelyik nagyon bozontos. Vagy azok szimplán elhanyagoltak?

Mindig rövidszőrű kutyáim voltak. Mennyire tér el a 2 szőrtípus gondozása?

nov. 10. 14:41  Privát üzenet  

A válasz

Évente kétszer szoktam nyírni a szőrüket. Ha érzel magadban egy kis affinitást, akkor ezt te is meg tudod oldani, ha nem, akkor érdemes kozmetikusra bízni. Én sima állatszőr nyíróval csinálom (Lidl-ben szezonálisan lehet kapni teljes készletet, ami jó minőségű)

Én naponta 2 naponta kifésülöm a szőrüket úgynevezett bolhafésűvel (nagyon sűrű) így elkerülöm a lakásban a szőrhullást és az aljszőrzet filcesedését. Ez, ha rendszeresen csinálod csak 5-10 percet vesz igénybe.

Előtte nekem is rövidszőrű kutyám volt és nála mindig mindenhol tele volt minden kutyaszőrrel. A mostani kutyáimnál ezt nem vettem észre.

A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/1Időpont nov. 10. 16:45 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
3-4 darab pilóta keksztől lesz baja a Szálkás szőrű Tacskómnak?
Babéziózisos a kutyám, segítene valaki?
A kiskutyámnak (szálkás szőrű keverék lány 4 honapos menhelyi) 38 fokos hője van és kedvetlen? Ez betegség és ha igen akkor mi lehet forduljak állatorvoshoz?
Hogy tudom összeszoktatni 8 éves kan spánielemet egy 3 hónapos szálkás szőrű tacskóval?
Milyen nevet adjak egy szálkás szőrű kan kutyusnak?
A szálkás szőrű kutyáknak is annyira hullik a szőrük, mint a "simáknak"?

Kérdések az Állatok rovatbólKérdések a Kutyák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!