Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnám vizslám farka...

Hogyan tudnám vizslám farka tövéből kiszedni a kullancsot?

Figyelt kérdés
Nagyon profi kullancskiszedő vagyok, rengeteget kiszedtem már belőle, de sajnos nem engedi, hogy a farkához nyúljak, pont a farka alatt, a végbélnyílás szélén van egy jól megtermett kullancs. Akárhányszor megemelem a farkát, hogy kivegyem, odakap. Az állatgyógyszertárban kapható kullancsírtó amit a bőrébe kell csepegtetni az nem ölné meg, vagy űzné ki a kullancsot?
2010. júl. 18. 12:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hagyd ott és neveld meg a kutyád mert neki engednie kell akárhova nyúlsz.
2010. júl. 18. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Kérj meg valakit, aki kiszedi,miközben te tartod a kutyát.

A csodaszerek nem jók semmire.

2010. júl. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Adj hálát az égnek, hogy eddig nem lett semmi baja a sok kullancstól, mázlisták vagytok.

Mindenképp védd a kutyát kullancs ellen, ez nagyon fontos! A jó minőségű nyakörvek, spot on-ok hatásosak. Pl. Kiltix, Scalibor, Advantix, Expsot.

Kérj meg valakit, hogy fogja meg a kutyát, amíg te kiveszed a kullancsot. Ha a füle tövében, a nyakbőrével együtt fogja meg a fejét, akkor nem tudja majd megkapni. A kutyának nem fáj, ha elég nagy területen fogja meg (bele kell markolni), és nem csak összecsípi.

2010. júl. 18. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszi! Mindig szoktunk használni kullancsírtót, állatgyógyszertárban veszem és ennek ellenére belemegy a kullancs. A nevét nem tudom, de megjegyzem amiket írtál, azokat fogom kipróbálni. Ami a neveletlenségét illeti, az előző kutyámmal bármit meg tudtam tenni, de ez talált kutya, már felnőttként került hozzánk, láthatóan előtte bántották, ezért nem sikerült mindent belőle kinevelni. Már mindenhonnan szedtem ki belőle kullancsot, nem volt semmi gond, de a farka felemelése az tabu.
2010. júl. 18. 16:46
 5/11 anonim ***** válasza:

Én tanácsként csak azt tudom mondani, hogy próbáljátok meg ketten kivenni, valaki erős, aki lefogja a fejét, vagy szájkosár. Ne érdekeljen, ha megkap annyira durván úgysem fog,hogy bajod legyen! Hidd el!!! Csak egy a lényeg, hogy szedjétek ki minél előbb.

Azok a szerek, amiket a nyakszirtre kell csepegtetni sem csodaszerek, viszont a nyakörvektől eredményesebbek. EGy a nagyon fontos, hogy amikor "beadod" neki, utána 2 napig ne érje víz, ne ázzon meg, mert akkor nem annyira hatásos.

2010. júl. 18. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Hátha az egyik szer nem használ, akkor ki kell próbálni egy másik fajtát! Ilyen egyszerű! Van aki pl. isteníti a Frontline-t, más meg szidja, mint a bokrot. Kutyánként változik, kinek melyik a leghatásosabb.
2010. júl. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Igen, tényleg Frontline volt amit használtunk. Akkor azt többé nem fogom venni. Amúgy szerencsére sikerült kivenni, 3 is volt benne egymás mellett. A férjem addig simogatta a fejét amíg én kiszedtem. Meg sem mozdult, majdnem elaludt közben. Köszi mindenkinek!
2010. júl. 18. 22:39
 8/11 anonim ***** válasza:
Nagyobb testü kutyáknál érdemes kombinálva használni cseppet (pl: Exspot ez nem túl drága 1 spot on 1000Ft körül van)és nyakörvet (Pl: Kiltix, Scalibor ezek kb 5000 ft ba kerülnek) a nyakörv a nyakán a cseppet pedig a farok tőhöz szokták tenni.
2010. júl. 18. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Kösz és ezeket állatboltokban is lehet venni vagy csak állatorvosnál illetve gyógyszertárban?
2010. júl. 19. 10:12
 10/11 anonim ***** válasza:
Állateledeles, állatorvos, állat patika, kutyás boltok (Fressnapf, AlphaZoo), mindenhol lehet kapni nyakörvet és spot ont is. :)
2010. júl. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!