Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A szomszéd kutyájával mit...

A szomszéd kutyájával mit tehetek?

Figyelt kérdés

Folyamatosan ugat,éjszaka vonyít,már a házam felőlük lévő oldalát szétkaparta....Átjön és kerget,megfojtja a baromfit,tele sz@rja az udvaromat,kaparja a bejárati ajtómat....

Mit tehetek?A szomszéddal beszéltem,kértem kösse meg,de semmit sem tesz csak néz bambán.A jegyző tesz arra amit mondok... Valami gyors módszer ami csendben hat?Nem birom elkapni mert elszalad.....Vagy kutyasíp mennyire hatásos? Már teljesen kivagyok tőlle....



2019. nov. 11. 09:47
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
*kergeti a tyúkokat
2019. nov. 11. 09:49
 2/19 anonim ***** válasza:
93%

Írásban kell birtokvédelmet kérni, de akár a rendőrségen is feljelentheted rongálásért, károkozásért (ajtó, baromfi..)

Egyébként érdemes lenne a kerítést úgy megcsinálni, hogy ne tudjon átjönni, bár ez a gazdája dolga lenne, de ha megcsinálod, az a te nyugalmadat szolgálja.

Létezik ultrahangos kutyariasztó, ezt is érdemes megpróbálni.

Bár valójában a gazdáját kéne agyonütni...

2019. nov. 11. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
😅 a kerités csak az elmult fél évben csináltam meg saját pénzből 3X.Rendesen beássa magát hozzám az a korcs,nem tudom megfogni,hogy megkössem vagy agyon üssem....már kiidegel
2019. nov. 11. 09:57
 4/19 anonim ***** válasza:
94%

Bár a szomszéd dolga lenne telken belül tartani a kutyáját, de legalább a tyúkudvart kutyabiztossá kellene tenni, de jobb lenne a teljes közös kerítést. Mi annak idején 15X15 centis betonvashálóval raktuk végig a tyúkólat és a kerítést is, az alap beton volt, úgyhogy alatta nem tudtak átásni. Ha alatta ás át a kutya, próbálj bontott kockakövet vagy betontuskót szerezni! Nem szép, de strapabíró.

Ahogy előttem írták: a jegyzőtől kérhetsz birtokvédelmet. Aztán vagy csinál valamit, vagy nem. Elvileg kötelessége, gyakorlatban a mienk a füle botját nem mozdította, amikor kellett volna. Pedig nem szomszédbalhéról volt szó.

2019. nov. 11. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
80%

Ilyesmiben ne gondolkodj, egyrészt nem a kutya tehet róla, másrészt állatkínzás, borzasztó kínok között pusztulna el.

Persze ez nyilván téged hidegen hagy, de harmadrészt: akkor a szomszéd jelenthet fel téged, és az ilyesmit azért elég komolyan veszik.

2019. nov. 11. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
74%

Ne bántsd a kutyát!! Ha valami baja lesz a kutyának a szomszéd biztos egyből rád gondol és feljelent. Ebben az esetben téged megbüntetnek meg az biztos, az senkit sem fog érdekelni miért csináltad.

Ahogy már írták fel kell jelenteni, a károkat is ki lehet vele fizettetni.

2019. nov. 11. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
56%

Kedves kérdező. Mégis miféle ember vagy te? Értem, hogy idegesítő az állat, de komolyan képes lennél azért elvenni az életét, mert a gazdája egy kretén?

Zárt osztályon a helyed, komolyan.

Én átmennék határozottan a szomszédhoz és kérném, hogy fizesse ki a károkat, amiket a kutya okozott. Illetve megkérném, hogy csináljuk meg közösen a közös kerítést.

Ha kell ássátok le a földbe, vagy tegyél betont a kerítés mellé vagy bármi. Legyél kreatív és csináljátok meg, hogy többet ne mehessen át hozzád.

Az, hogy ugat, azt csak túléled, kertes házban át se hallatszik, ha normálisak a nyílàszàróid.

2019. nov. 11. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
42%

Fogd be valami trükkel/csapdával,ami nem tesz kárt benne és vidd be menhelyre hátha ez hat a gazdira ha mehet érte.

Jobbat nem tudok és elhiszem hogy idegesít.Nekünk is van kutya és szinte minden szomszédban is de szerencsére nem ugatósok és jól vannak nevelve. Egyébként mindegy milyen az ablakod behallani az ugatást.

2019. nov. 11. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
23%

Az elso kutyam igy talaltam. O mondjuk balatonon kooborolt kertrol keetre!


A szomszed kutyajanak km hianya van es felfedezni akar. Vkinek rendszeresen el kene vinnie futni min egy orat meg hosszas setakra szaglaszni. A kutya unalombol rongal es a levezetetlen energia miatt.

Talan az ugatas is fogyelemfelhivas.


Ha 1 nap futas kimarad a kutyam elwtebol,a butort darabilja a levezetelen energia miatt. 10 km-eket szoktam futni vele meg meg kolcsonkerem egy csakadtagom kutyajat is. Mert o nem tud futni.


A kutya rendszeres futasat szervezzetek meg vkivel. Es nem fog rongalni.

A baromfit meg jobban zarjatok el.

2019. nov. 11. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim válasza:
81%

Írok egy csúnya dolgot, ami a sok rossz küzül az a legjobb.

Sajnos meg kell félemlítened a kutyát.

Tudom miről írsz, anyukám életét is pokollá tette egy ilyen korcs sz@rzsák gazda! (nem a kutya a hibás)

Vettem neki rózsapatronos játékpisztolyt, amikor átjött a kutya elkezdett lövöldözni.

Szegény kutya annyira megijedt, és úgy megszokta, hogy ha átjön "menydörög", hogy már nem jön át!

Mocsok dolog, de sajnos nem tudsz mást tenni ami nem károsítja a kutya egészségét.

2019. nov. 11. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!