Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 4 hónapos kiskutya folyamatosa...

4 hónapos kiskutya folyamatosan bepisil és bekakil?

Figyelt kérdés

Oké, pár napja van csak nálunk, meg nyilván még kicsi, de az elmúlt pár napban több szart és hugyot takarítottam, mint a másik 2 kutyámnál összesen.

Éjszaka bent aludt a fürdőben, egy órára hagytam magára, de igyis bekakilt, úgy, hogy előtte pár órával értünk haza a sétából, majd az udvaron volt. Beengedtem a házba, az első dolga, hogy lepisil valamit. Le van szidva, ha bent pisil, meg van dicsérve, ha kint.


2019. nov. 12. 09:05
 1/10 anonim ***** válasza:
92%

Nem 2 nap alatt lesz szobatiszta és az nagyon kevés hogy bent megszidod kint megdicséred...

Mi a kicsi kutyikat kivittük kb óránként az elején és így szép LASSAN megtanulják

2019. nov. 12. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%

Van kiskutya, amelyik hamar tanul, valamelyik nem.


És még így is elő fognak fordulni balesetek.


Ne szidd, mert ez egy természetes folyamat. Szó nélkül takaríts fel. A szidással csak árthatsz.

De ha kint végzi el a dolgát, akkor örülj úgy, mintha épp egy 48 órás szívműtétet hajtott volna végre sikeresen :D


Kiskorában sűrűn le kell vinni, sokkal-sokkal gyakrabban mint ahogy egy felnőtt kutyát kell.

2019. nov. 12. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Az első kutyusunk 5 hónaposan teljesen szobatiszta volt, míg a másodiknál 8-9 hónaposan is történtek balesetek.


Minden kutya más és más. Türelem és kitartás, ezek nélkül nem megy. Pár napja van nálatok, lehet, hogy ahol eddig volt egyáltalán nem foglalkoztak vele, hogy szobatiszta legyen, nem tanították, ezáltal neked nehezebb lesz, mert nem az "eleje óta" van így nevelve.

2019. nov. 12. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg minden kutya más. Nekem a leghosszabb idő közel 1 év volt, amikor megbízhatóan szobatiszta lett az egyik kutyusom, de őt egy zsákban találtuk félig agyonverve, így az idegei sem voltak túl stabilak.


Másik kölyökkutyánkkal azt csináltuk, hogyha a lakásban ment be a kis vagy nagy dolog, azt papírtörlővel felitattuk/összeszedtük és kivittük az udvar egy részére, majd odavittük a kiskutyát és megszagolgatta.

Mivel még a mondás szerint is a "kutya oda...rik, ahol már van" ingert kapott és szép lassan megtanulta, hogy hol van az ő "vécéje".

Ennek ellenére kölyökkutyáknál szobatisztaság megtanulása után is lehetnek balesetek, ahogy a szobatiszta gyereknél is előfordulhat, hogy 4 évesen bepisil.

Nagy türelem, sok szeretet kell a babakutyához, de megéri, mert amilyenné most alakítod, olyan lesz egész életében.

És tényleg teljesen értelmetlen dolog most ezért szidni, nem akarattal teszi, hanem a záróizmok még nem úgy működnek. A szidással csak megfélemlíted, 4 hónaposan még fel sem fogja, hogy mi a problémád vele.

2019. nov. 12. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
80%
16 hete még a világon sem volt, pár nap után ne várj csodákat! Ennyi idős kiskutyát tényleg egy, max. 2 óránként vinni kell pisilni-kakilni. A szidás még felesleges, mintha egy csecsemőt szidnál, hogy becsinált.
2019. nov. 12. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
79%

Kutyát amúgy nem szidással nevelünk, azt csak akkor használjuk, ha valóban szükséges.


De a tanítás, nevelés alapja a jutalmazás. Ha rosszul csinálja, akkor ignoráljuk, nem adunk neki pozitív visszajelzést.

Ha következő alkalommal jól teljesít (vagy legalábbis jó úton halad) akkor jutalmazzuk.

2019. nov. 12. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
50%
Érdemes jó tápot adni neki,vagy váltani. Az én 4 hónaposom napi 8x is kakált,míg nem eledelt váltottam és így 1-3 csökkent. A pisilés is elég soknak tűnik így. Minden kutya más és máshogy tanul de ebben a korban kellene már egy kicsit tartania. Nem volt pelenkára szoktatva,hogy bent rögtön pisil?
2019. nov. 12. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Tápváltáson is gondolkodunk, egyelőre keressük az igazit, mert min.2 óránként kakil, ráadásul kicsit folyos is...

Nyilván nem várok tőle csodát, de az első kutyám például soha életében nem kakilt be, a másik pedig felnőttként, nála 1-2 baleset volt csak. Régen volt már kölyökkutyám :D Azért pár pelenkát tettem le (tudom, nem a legjobb módszer, de inkább oda kakiljon/pisiljen, mint a nappali közepébe), illetve telefújtam a kertet ilyen helyhez szoktató sparyvel. Nem igazán hiszek benne, de hátha segít

2019. nov. 12. 13:27
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

A pelenka nagyon rossz megoldás. Amiatt is lehet, hogy többet kell takarítani utána, mint az előző kutyák után.


Sajnos a kölyökkutya takarítással jár. Ezért is kell kiszaladgálni vele.

2019. nov. 12. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

A pelenka csak lassítja a szobatisztaságra nevelést!

Azt olyan helyeken alkalmazzák, ahol 12 órára is be van zárva egyedül a kutya. (Bár az ilyennek alapban nem lenne szabad kutyát tartania!)

2019. nov. 12. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!