Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutya megtalálta a letakart...

A kutya megtalálta a letakart üveggyapotot, amelyet kicsit megrágott. Elrakjuk onnan, már tegnap megcsináltuk volna, csak nem volt kesztyű. Lehet komolyabb baja?

Figyelt kérdés

2019. nov. 13. 00:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
IGEN.
2019. nov. 13. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Esetleg valami indok, vagy tapasztalat? Egyébként nem kis testű, közepes, szívós, nagyobb darab Staffi, igazi túlélő. Nem láttam, hogy ette volna, letépett egy darabot, rászóltam, hagyta is, aztán vissza letakartam. Láttam, hogy zavarta kicsit, irritálta talán, aztán nem volt vele semmi gond, nem csinált semmi más egyéb dolgot a szokásosnál, nem volt vele semmi baj.
2019. nov. 13. 02:19
 3/14 A kérdező kommentje:
8 éves múlt augusztusban egyébként.
2019. nov. 13. 02:22
 4/14 aparalyza ***** válasza:
100%

Az üveggyapot emberre veszélyes. Gondolva arra, hogy a kutya is elő szervezet ...

Igen, lehet baja.

2019. nov. 13. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak leszakított belőle, de nem jutott a szervezetébe, akkor nem lesz baja.

Ha viszont jutott... Az üveggyapotban egészen apró üvegszilánkok vannak. Nyelőcső, gyomor, vese, bárhol sérülést, illetve vérzést okozhat.

Anno a gestapo egyik módszere volt, hogy darált üveget kevertek az ételbe. Az áldozatok kínok kínja között haltak meg.

2019. nov. 13. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Az üveggyapot, ahogy a neve is mondja, üvegből készül, pontosan 80% üveget tartalmaz, illetve homokot és egyéb adalékokat, amit 1500 Celsius fokon szálasítanak, így egy szuper szúrós anyagot kapunk.



Képzeled! Vidd dokihoz

2019. nov. 13. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha bármi baja lenne tőle, az elsősorban a nyelvénél és a szájüreget borító nyálkahártyánál jelentkezik, mert a nyálkahártyába befúródó üvegszálak helyi gyulladást váltanak ki.
2019. nov. 13. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Csak letépett egy darabot, érezte, hogy nem igazán jó dolog, elengedte és ott is hagyta. Látszott az arcán, hogy zavarja, ezért nem is foglalkozott vele tovább. Letakartam újra, ma elvisszük máshova. Azóta nem csinált semmi mást a kutya, ugyanolyan, mint volt.


Állatorvoshoz ilyen problémával falunk nem tudom vinni, itt még emberrel sem tudnának mit kezdeni, elég kényes ügy. Egyáltalán mi mutatja ki, ha bármi van?

2019. nov. 13. 08:15
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha elpusztul, akkor tudni fogod. Amúgy, ha nem is szokás elvinni a kutyát dokihoz (gondolom, te magad is kihordod a tüdőgyulladást két lábon), azért egy telefonhívást meg lehet ereszteni felé, nem?
2019. nov. 13. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Tuti uveggyapot volt? Koznyelv minden szalas szigetelo anyagot szisztematikusan annak nevez. Ha asvany gyapot volt az kevesbe problemas.
2019. nov. 13. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!