Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 4 napja kapott a kutyám...

4 napja kapott a kutyám házat, nem megy be! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2019. nov. 13. 19:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
83%
Olvass szépirodalmat.
2019. nov. 13. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
nincs még kellően hideg,majd bemegy ha hidegebb lesz.
2019. nov. 13. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 mantis religiosa ***** válasza:
100%
Sok kritérium van, amitől egy kutya " otthonosnak " fogja érezni a házát. Már az sem mindegy, hova rakod a házat, merre néz a bejárata, mekkora a belseje a kutyához képest. Ha érdekel bővebben leírom privátban.
2019. nov. 13. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
91%

Próbáld meg megkedveltetni vele a helyet kajával, dicsérettel és játékkal. Beteszed a házába, simized, adsz neki jutifalit, majd hívod játszani. Utána megint vissza, egyre hosszabb időre.

Nekem ezzel a módszerrel alig 1 óra alatt sikerült a kutyát és a macskát is beleszoktatni a hordozóba, pedig rettegtek tőle!

2019. nov. 13. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Idáig mit használt a kutyád?

A kutyáknak ez az idő még nem hideg. Eleve magasabb a testhőmérsékletük az emberénél.

Sőt, az esőt sem átoknak veszi a legtöbb kutya, hanem nekik az a természetes fürdés lehetősége.

Ha nagyon át fog ázni a bundája, netán farkasordító hideg lesz, a kutya érzi, mikor jön jól a háza.

2019. nov. 13. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Az én kutyám is ezt csinálta és engem is azzal nyugtattak hogy majd bemegy ha fázik. Hát nem! Egész nap esett az eső az a bolond meg ott feküdt a legnagyobb esőben teljesen atfagyva, atazva vacogott. Nekem az vált be hogy betoltam a házába, és nem engedtem ki hanem simogattam, nyugtattam, hagytam hogy nyalja a kezem. És egy idő után megnyugodott és bent maradt, rájött hogy ez jó neki.
2019. nov. 14. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
#2 de, nagyon hideg van.
2019. nov. 14. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Több oka is lehet: amikor új volt a ház, száraztápot dobáltam be a kutyának, hogy bemenjen és simogattam, ha bent volt, aztán megtanítottam parancsra bemenni és idővel megszokta (valószínűleg a szag is számít), de ha nincs elég hideg vagy meleg, nem megy be. Aztán amikor úgy helyeztük el a házat, hogy onnan nem látott rá a kapura és az ajtóra, akkor sem ment be, inkább feküdt a kövön és ázott. Miután átraktuk a házat, bement oda.
2019. nov. 14. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a jó tanácsokat! A kutyust örökbe fogadtam, ő nagyon különleges természetű! Pl. Nem engedi, hogy símogassam, kivétel, ha fél: villámlás, petárda! Így simogatással sem tudom becsalni a kutyaházba! Ha jutalimfalatot beteszek azt csak akkor eszi meg, ha a bejárathozközel van, ha nincs közel nem megy be érte! Most arra várok, hogy hidegebb legyen hátha az miatt bekényszerül a házba! 😉
2019. nov. 14. 12:09
 10/13 anonim ***** válasza:
Ajjaj, és szerinted az rendben van hogy nem hagyja hogy simogasd?
2019. nov. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!