Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Idős kutyát rá lehet szoktatni...

Idős kutyát rá lehet szoktatni a kutyapelenkára?

Figyelt kérdés
Kiskorától fogva szobatiszta, de mostanában kezdődött, hogy néha kevés ideig tudja csak tartani (amellett is, hogy sétálunk vele és a kertbe is több alkalommal kiengedjük). De ilyenkor biztos küzd magával szegény, mert tudja, hogy nem lenne szabad bent pisilnie. Azt tudom, hogy kölyök kutyáknál bele szokták mártani a pelust a pisibe, meg létezik valami helyhez szoktató csepp is, de nem tudom, hogy öreg kutyusoknál ez működik-e, hiszen bennük már ott a gátlás, hogy azt nem szabad. Viszont ha nem bírja tartani, akkor nem bírja, szóval gondoltam, legalább éjszakára meg lenne neki a lehetőség, hogy ne kelljen órákig tartogatnia, és ha bent is pisilne, akkor legalább nem össze-vissza helyeken. hanem lenne egy hely, amiről tudja, hogy szabad használni, meg persze takarítani is könnyebb lenne. Van valakinek ezzel tapasztalata? (Ráadható pelust csak a legeslegvégső esetben szeretnék venni.)

2019. nov. 14. 21:42
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Jézusom, dehogy küzd magával! A kutyák tudják tartalékolni a pisit, mert kell a területük megjelöléséhez. Ősi ösztön, ami minden kutyában megvan.
2019. nov. 15. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
37%
Igen, meg lehet próbálni. Tul.képp erre való a kutyapelenka.
2019. nov. 15. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
80%

Nem hinném, hogy egy idős kutya ugyanúgy tudja tartani a vizeletét, mint egy élete teljében lévő.

Nekem nincs kutyám, de ha lesz, erre is fel szeretnék készülni.

Szóval várjuk a további válaszokat.

2019. nov. 15. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Meg is érkezett.:)
2019. nov. 15. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
81%

Idős kutyánál lehetnek már vizelettartási problémák ugyanúgy, mint egy idős embernél is. Nem mindig tudja visszatartani.


Rászoktatható, kb ugyanúgy mint a kölyköknél. A nagymamám a 15 éves kutyájával így csinálta, mert hiába vitte le napi 5x, már este nem tudta visszatartani.

2019. nov. 15. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
37%

Édesapáméknak volt egy kutyájuk, aki születésétől kezdve a halála napjáig ismerte a pelenkát. Sétáltatták napi 2x, volt kertjük is, de azért mindig le volt neki rakva, hogy ha valamiért pont nem tudnák kivinni, vásárolnak stb akkor ne kelljen tartogatnia. Amikor idős lett már és beteges - epilepsziás - sok sok év pelenkaismeret ide vagy oda, időnként még csak a közelébe sem sikerült pisilnie, nem hogy rá :(

Szerintem ha meg is szokja, úgyis csak addig használja amíg van ereje elmenni a pelusig.

2019. nov. 15. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Le lehet szidni, de nekünk van WC a 13 éves kutyának bent. Nem feltétlenül a kora miatt, hanem az asztmája miatt, ami miatt ködben, esőben, vagy szélsőségesen száraz időben fullad. Néha attól is befullad télen, hogy kinyitom az ajtót amikor jövök haza, és rohan elém.


Így a hosszú, fulladós napokat már felismerem, és oylankor maradunk itthon.


A kutyapelenka számomra hosszú távon nem megfizethető. Drága, és nagyon sok szeméttel jár egy őszi szezonban..


Helyette vásároltam az autó csomagtartójába való tálcát. Gumiból van, pereme van, nagy, nem csorog oldalra belőle semmi, teljesen vízálló, könnyen sterilizálható. Erre még mindig lehet tenni pelust, de én nem szoktam, hanem egy erre kijelölt felmosóval domestossal feltörlöm. Nagyon ügyesen használja, és higiénikus ez a megoldás. A domestosos vizet naponta cserélem, és az egész tálcát hetente egyszer áztatom be teljesen, egyébként tiszta.


Ennek egyetlen hátránya, hogy csak akkor használhja, ha teljesen tiszta, tehát azonnal rögtön fel kell takarítani.


A pisit ügyesen csinálja, a kaki viszont néha mellé megy, pedig nagy tálca. Egyszerűen csak az első mancsaival lép rá, és mellé nyomja ki.


Azt gondolom ennyi év után, hogy a kutya méltósága ide vagy oda, ezt megtanulnia még mindig jobb volt, mint fulladozni megállás nélkül. Sajnáltam az elején nagyon, de mára már teljesen természetes dolog ez nálunk, és jó kedvvel használja a tálcát.

2020. márc. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!