Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha 3 műszakban dolgozok,...

Ha 3 műszakban dolgozok, milyen napirend legyen 10 éves kutyának evésben és sétáltatásban?

Figyelt kérdés

10 éve élünk együtt,ez alatt volt pár munkahelyem,volt hogy 12 óráztam,volt hogy csak 6óra,most 3 műszak 8 órában.Egyedül neveltem,nem tudtunk rendes napirendet kialakítani.Így aztán persze vannak a lakásban balesetek.

Jelenleg arra lennék kíváncsi ha hosszabb távon dolgozok 3 műszakban,mik legyenek a sétáltatási időpontok ?

Délelöttös hetem : hajnal 5 kor indulok,délután 3 ra érek haza.Délutános hetem : délután 1kor indulok,este 11 re érek haza.Éjszakás hetem : este 9 kor indulok,reggel 7 re érek haza.

Ha valaki tud valami okosat mondani megköszönöm,nem véleményt kérek,hanem tanácsot.


2019. nov. 15. 10:18
 1/3 anonim ***** válasza:

Mindennap munka előtt,munka után, és napközben egyszer.

Mást nem tudsz csinálni.

2019. nov. 15. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen esetben szerintem szerencséd van. Mármint, a kutyád melletted a kvázi rendszertelenséghez szokott, így nem lesz gond.

Délelőttös héten vidd ki, mielőtt indulsz, meg mikor hazaérsz, meg valamikor estefelé.

Délutánosnál vidd ki, ha felébredtél (7-8 tájban lenne ideális), mielőtt indulsz egy gyors eü körre, meg mikor hazaértél.

Éjszakás héten kiviszed, mikor hazaérsz, délután, mikor felébredsz és este, mielőtt indulsz.


A háromból egy mindig elég rövid pisikörnek, de azt te tudod, hogy a kutyád mit igényel, meg nyilván ahogy a napirendedbe belefér. De sokkal jobb az ilyen szerintem.

Nekünk így volt szoktatva a kutya, hogy reggel-este séta, délután pisikör, de sose fixen, hanem ahogy épp dolgoztunk. Nem is volt gond szinte soha.

Rokonék úgy szoktatták a kutyát, hogy 18.00kor meg reggel 6kor séta, kutya megkattant, ha bármi miatt 10 perccel később értek haza... utóbbi tényleg állandó kötöttség, szerintem nem jó így nevelni, se kutyának se gazdának.

2019. nov. 15. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Amikor elmész, amikor hazaérsz, plusz még egyszer vidd ki. Nálunk is elég kaotikus a levitel a munka miatt, hozzá tud szokni a kutya.
2019. nov. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!