Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miert pisil a kutyus ha...

Mirella2 kérdése:

Miert pisil a kutyus ha talalkozom vele?

Figyelt kérdés
Az lenne a kerdesem, hogy a paromnak van egy szuka kiskutyaja (kb 1,5 eves) elso par talalkozas alkalmaval semmi probelma nem volt (kb 4x). Utanna mikor meglatott odafutott es felugrott majd lepisilt. Kovetkezo alkalommal mikor beleptem a hazba akinek a kezebe volt a kutyus odapisilt. Legkozelebb az agyunkra es igy tovabb a foldre vagy ismet ram mikor megfogtam. Mikor nem lepisil bujik hozzam, nyalogat, orul nekem mikor jovok, jatszunk egyutt es szokott is velunk aludni megis minden alkalommal 1x odapisil valahova. Elotte sose csinalt ilyent. Valaki volt mar hasonlo helyzetben? (Nem lett bantva sose es megijesztve se, hogy valami miatt felne tolem)

2019. nov. 15. 17:43
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Örül neked!
2019. nov. 15. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Miss Endzsi ***** válasza:
Nagyon szeret.
2019. nov. 15. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Annyira pozitív élményeket társít hozzád a kutya, hogy mikor meglát egy teljesen felfokozott izgatott állapotba kerül, mondjuk mint mikor egy ember ugrándozva tapsikol örömében.

Ez egyrészről nektek is kellemetlen, másrészt a kutyának sem jó ilyen szélsőséges állapotba kerülnie, általában egy kicsit gyengébb idegrendszerre utal, érdemes leszoktatni róla, kontroll alatt tartani. Ezt úgy tehetitek meg, hogy mikor megérkezel egy 5-10 percig nem foglalkozol vele, nem kell bántani, ellökni magadtól, de ne szólj, ne érj hozzá, nézd levegőnek, amíg meg nem nyugszik, így megtanulja, hogy akkor üdvözlöd, ha nyugodt.

2019. nov. 15. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!