Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam a kutyát az...

Hogyan szoktassam a kutyát az autózáshoz?

Figyelt kérdés
1 éves keverék kutyáról van szó, aki minden alkalommal (akár rövid, akár hosszabb utról van szó) hányik. Pedig annyi helyre vinném magammal, a közelünkben sajnos nem tudom elengedni, mert nagyon forgalmas részen lakunk, pont a belvárosban, tele hajléktalanok pisijével, kakájával, amibe előszeretettel belefetrengne. Éppen ezért vinném el nagyobb parkokba, vagy akár túrázni (óriási mozgásigénye van). Viszont így nem tudom magammal vinni. Tudom tudom, parkokhoz sétálni is tudnánk, de azért nincs olyan közel egy sem,illetve még ha a park elérhető kocsi nélkül is, azért a túrázást nem igen tudnánk megoldani anélkül. Valakinek valami tipp?

2019. nov. 16. 01:24
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Valószínű a stressztől hányhat. Adsz neki kaját mielőtt elmentek?


Egyébként fokozatosság:


Kinyitod a kocsiajtót, kutya beültet. Jutalomfalat, dicséret. Aztán kihívod.


Megint beülteted, hosszabb ideig (pár perc) nyugodtan ül, jutalomfalat, dicséret.


Aztán megint beülteted, ajtó rácsuk, beülsz vele. Ha rendesen viselkedik, dicséret.


Ismételgeted és amikor tökéletesen megy, akkor motor beindít. Kutya nyugodtan ül, jutalomfalat, dicséret.


Ha minden ok, akkor kiállsz a kapu elé és minden nappal kicsit messzebbre mész.


Az a lényeg, hogy jó élményekkel kösse össze az autózást és nem lesz gond. :)

2019. nov. 16. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!