Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Állatok » Kutyák

A kérdés

Hogyan szoktassam a kutyát az autózáshoz?

1 éves keverék kutyáról van szó, aki minden alkalommal (akár rövid, akár hosszabb utról van szó) hányik. Pedig annyi helyre vinném magammal, a közelünkben sajnos nem tudom elengedni, mert nagyon forgalmas részen lakunk, pont a belvárosban, tele hajléktalanok pisijével, kakájával, amibe előszeretettel belefetrengne. Éppen ezért vinném el nagyobb parkokba, vagy akár túrázni (óriási mozgásigénye van). Viszont így nem tudom magammal vinni. Tudom tudom, parkokhoz sétálni is tudnánk, de azért nincs olyan közel egy sem,illetve még ha a park elérhető kocsi nélkül is, azért a túrázást nem igen tudnánk megoldani anélkül. Valakinek valami tipp?

Keress kérdéseket hasonló témákban: rosszullét, viselkedés, hányás, szoktatás, kocsi, autó, kutya

nov. 16. 01:24  Privát üzenet  

A válasz

Valószínű a stressztől hányhat. Adsz neki kaját mielőtt elmentek?

Egyébként fokozatosság:

Kinyitod a kocsiajtót, kutya beültet. Jutalomfalat, dicséret. Aztán kihívod.

Megint beülteted, hosszabb ideig (pár perc) nyugodtan ül, jutalomfalat, dicséret.

Aztán megint beülteted, ajtó rácsuk, beülsz vele. Ha rendesen viselkedik, dicséret.

Ismételgeted és amikor tökéletesen megy, akkor motor beindít. Kutya nyugodtan ül, jutalomfalat, dicséret.

Ha minden ok, akkor kiállsz a kapu elé és minden nappal kicsit messzebbre mész.

Az a lényeg, hogy jó élményekkel kösse össze az autózást és nem lesz gond. :)

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 84%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/1Időpont nov. 16. 11:59 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Hogyan szoktassam le a kutyát, az állandó morgásról?
Hogy szoktassam rá a kutyát a kertben alvásra?
Hogyan szoktassam a kutyámat más kutyákhoz?
Van 2kutyám. A második még csak 5 hónapos. Ha etetem őket kézből a kicsi ugy veszi el a kajat hogy sokszor ráharap a kezemre is Hogy szoktassam le?
Hogyan szoktassam le a NJ, hogy ne ugraljon fel Ram?
Hogy szoktassam le a kutyám a csipkedésről? Szeretetből csinálja a kéznyalogatás mellett de elég nagy már és napközben tüskés gumicsonton edz órákat így erősődik a fogása.

Kérdések az Állatok rovatbólKérdések a Kutyák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!