Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti kutyátok kölyökként könnyű...

Ti kutyátok kölyökként könnyű vagy nehéz eset volt? Milyen fajta?

Figyelt kérdés

Enyém egyszerűen fantasztikus. 12 hetesen került hozzám, 2 nap után már póráz nélkül sétált, 1 héten belül behívható lett és megtanulta a nevét. Sosem akart elmenni, inkább attól kell félnem, nehogy rá lépjek :D 4 hónapos kora óta alig használja a pelust, mostanra 7 órát kibír. Sosem rágott meg semmit (csak a játékait), tudtam tőle aludni már 2 nap után. Ott tartok, hogy már nincs mit tanítani a kutyának, mert mindent tud. Minden kutyával barátságos vagy semleges, cicákat imádja, jól szocializált. Most 7 hónapos, csivava.


Sok durva dolgot olvastam a kölyök kutyákról (rágnak, folyamatosan pörögnek, szöknek, 1 éves korig nem szobatiszták stb) de én ebből semmit sem tapasztaltam.


Nektek milyen volt kicsiként a kutyátok? Egyszerű eset vagy meggyűlt vele a bajotok?


2019. nov. 16. 09:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Miénk is hasonló volt. Igazán nem lehet rá egy rossz szavam sem. :)
2019. nov. 16. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A mienk felnőttnek sem egyszerű. Nagyon okos, tanulékony és konok önfejű. Jutalomfalatért azonnal mindent, annélkül 3-szór kell ráparancsolni mire látványos lassúsággal végrehajtja. Ha meg fel van pörögve akkor mindent végigcsinál gyorsan, hogy ne carozzunk már, pedig sosem kapta meg ilyenkor.
2019. nov. 16. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én mindennek utánaolvastam kutyaneveléssel kapcsolatban, mielőtt megérkezett hozzánk, caesar milan videókat néztem, de hamar rá kellett jönnöm, hogy nem a legjobb forrásokból tájékozódtam meg nem minden úgy van élesben, ahogy a könyvekben megírják :D

Jártunk kutyaoviba, suliba, ott sok minden a helyére került és amúgy sem egy makacs természetű kutya, szóval kint nagyon hamar megtanult viselkedni, behívással, sulis feladatokkal, szocializációval szerencsére így nem lett problémánk. Séták alatt tényleg mintakutya volt az elejétől kezdve ő is, folyamatosan figyelt rám, ő is a nem lehet elhagyni kategória, játékból szinte 1-2 alkalom után azonnal ki tudtam hívni, pár hónap alatt bármilyen távolságból tudtam fektetni, ha más kutya jött szembe akkor is nyugodt maradt, várt amíg nem mondtam, hogy "mehetsz." A laza pórázon sétálás is könnyen ment, városban is kényelmesen tudok vele közlekedni, minden kutyával, emberrel barátságos, de nem tolakodó, szüleim macskájával is jól kijön.

Viszont otthon a lakásban egy "szuper módszer" alapján szobakennelbe szoktattam a "ne hagyjuk a kölyökkutyát hibázni" elv alapján és hát így esélye sem volt megtanulni a helyes viselkedést. Nem voltak extrém durva dolgok, de mi a klasszikus cipő és bútorrágáson sajnos átestünk, volt hogy szétszedett elől hagyott iratokat, számlákat, kilopott zoknikat a szennyesből, megrágott és kiásott szobanövényeket éjszakánként vagy amikor egyedül hagytam. Nem tudom, hogy ebben mennyi szerepe volt a szobakennelnek, az biztos, hogy a következő kutyámnak az első pillanattól fogom tanítani, hogy mit szabad a lakásban és mit nem.

A szobatisztaság sem ment olyan könnyen, mint nálatok, nem pelusoztunk, de én az utolsó kölyökoltásig egyáltalán nem mertem levinni és ezért az első 2 hétben bent végezte a dolgát, én takarítottam, nem szidtam, aztán amikor már le mertem vinni nagyon dicsértem és lassan megértette, hogy mit várok tőle, de nekünk kb. 6 hónapos koráig azért voltak balesetek.

2019. nov. 16. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

ma 09:58

A szobakennel nem a neveléshez tartozik.

Amikor a kölyökkutya felügyelet nélkül van, bármit is tesz, nincs neki visszajelzés, hogy rosszat csinál. Így nincs lehetősége bezárva leamortizálni a lakást. Viszont amikor végre otthon van valaki, ki kell engedni. Aztán sasszemmel figyelni mit csinál. Ilyenkor lehet megtanítani neki, mit szabad, mit nem.

2019. nov. 16. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A nagytestu kutyank kb 2-3 eves jorara erik meg. Most is daralja a butort,taskat ,stb,amit elol hagyunk.

Rendetlen vagyok,ugyis ramfert mar a rendrskas,a szekrenyek bol a nem hasznalt dolgok kidobasa. Ezt olyan sorsszerunek latom.

2019. nov. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Pit bull és nagyon könnyű eset volt, ahhoz képest, hogy az alom legizgágább, leghiperaktívabb tagját sikerült választanom.

Cesar Millan könyvei, műsorai alapján neveltem és minden gyönyörűen működik a mai napig. Tényleg szinte "tökéletes", ahogy a Ő és a könyv mondja:D

2019. nov. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 lugoka ***** válasza:
Kuvasz, és úgy hoztuk el, hogy visszamondták. Most 3 éves múlt. Kicsinek kapott rágnivalót így csak kb 1000 szer kellett rászólni úgy 2-3 hétig, hogy mit nem szabad szétrágni :D Rendszeresen jártunk és járunk sétálni, túrázni stb. Emberekhez jobban van szocializálva mint kutyákhoz és ez látszik is. Koncertre, városba bármikor mehetek vele ha 15-20 percenként arrébb megyünk pár métert. Ha nem, akkor aki nem tetszik neki az nem jön a póráz hosszán belül. Kutyás rendezvényre már meggondolnám, mert a legkissebb tiszteletlenséget is azonnal megtorolja (megtorolná), ha kutyáról van szó.
2019. nov. 18. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!