Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pitbullos kérdes! Csak a...

Pitbullos kérdes! Csak a másik oldalról közelítve?

Figyelt kérdés

Na, a kérdésem apropoja az, hogy mostanában gombamód szaporodnak itt a bull típusú kutyákat savazó kérdések. Ezért a következő sztorit elmesélem: tegnap sétáltunk, labdáztunk a pitünkkel és a tacsinkkal (el voltak engedve, de teljesen semlegesek, senkit le se tojnak, csak a labda es a gazdik léteznek számukra). Egyszer csak a semmiből felbukkant egy border, elkezdett ráugrálni a tacskó gerincére, akarta terelni, egyből tiltottam, a gazdája valhonnan 50 méterről füttyögött meg kiabált neki, kutya tett rá magasról. Ezt követően nekirohant a pitnek, el akarta venni tőle a labdát, a pitünk jól nevelt, kifordult, elment a közeléből egy mordulás nélkül. Jó, a gazdi már odaért, hívogatta, semmi. Ekkor a border ráugrott a tacsikára és elvette tőle a labdát. Szóltam a gazdájának, hogy mostmár marhára tudnám díjazni, ha leszerelné a kutyuskáját, mert már kezdek kicsit morcos lenni. A gazda próbálta elvenni a bordertől a labdát, konkrétan morgott rá a kutya, és látszott, hogy a gazda fél tőle. Nagy nehezen elvette tőle, kb 5-6 percbe telt. Visszakaptuk, indultunk volna tovább. A border a hazdát hátrahagyva hol ránk ugrált fel, hol a kutyáinkat piszkálta. Ekkor mondtam, hogy elég lesz ebből. Megálltunk, beültettük a kutyákat a lábunk közé (ez a biztonsági zóna nekik, bármi van, be láb közé, ott tudjuk őket védeni, ha kell), és mondtam a gazdának, hogy akkor most legyen szíves megfogni a kutyát, mert ez vicc kategória. Ott hajkurászta megint vagy 10 percig, addig mi helyben maradtunk. Nagy nehezen sikerült neki. Hurrrrá!


Ilyen borderből tegnap volt még egy, hasonló sztori. Nem írom le részletesen. Lényeg, az is elengedve, gazdája a nyakörvénél fogva, hason vonszolta el tőlünk.


A kérdés: ha a pitbull olyan borzasztó félelmetes, agresszív, kutyagyilkos fenevad, akkor a teljesen neveletlen, kezelhetetlen, idegesítő panel-bordereket miért is nem tartják pórázon?! Miért engedik rá a fenevadra?! Felisegesít amúgy ez nagyon...



2019. nov. 16. 09:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Kutyától függetlenül vannak jól nevelt egyedek és neveletlenek is. Ez a gazdától függ. Neked borderekkel vannak rossz tapasztalataid, nekem amstaffokkal. Kétszer támadta meg a tacskómat amstaff, az egyiknél meg is marta, ezért ezzel a fajtával nekem vannak előítéleteim. Ettől függetlenül tisztában vagyok azzal, hogy egy kutya viselkedése 80-90%-ban a nevelésétől függ, a fennmaradó százalék fajtatulajdonság.

Egyébként tipikusan a border az, amit sokan azért tartanak, mert csodaszép kutya, de csak nagyon kevesen vannak tisztában a szükségleteivel.

Ezen felül, nekem fixa ideám, hogy a kutyatulajdonosok nagyon nagy százaléka nem alkalmas kutyatartásra, ezért van nagyon sok konfliktus kutyások-kutyások és kutyások-nem kutyások között is.

2019. nov. 16. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
15%

Leírom egyszerűen majd próbáld meg értelmezni:

1. A pitbull-ok általánosságban jóval gyengébb idegrendszerrel rendelkeznek mint más kutyák. Ez a tenyésztésükből adódik, ténykérdés.

2. a gyengébb idegrendszerhez adódik a kvaerős állkapocs, vagyis ha rájön a bolondóra akkor sokkal súlyosabb sérüléseket tud okozni mint a legtöbb másik kutya.


Olvasd el figyelmesen a fenti két állítást majd válaszold meg a következő kérdéseket:

- Benne van, hogy minden pitbull idegbeteg?

- Lehetséges, hogy van teljesen kiegyensúlyozott pitbull?

- Lehetséges, hogy van idegbeteg / rosszul nevelt border?


Bónuszkérdés (kulcs!):

- A fentiekből következtethetünk arra, hogy a pitbull veszélyesebb mint mondjuk egy tacskó / border?


Remélem tudtam segíteni és nem idegesítetted fel magad.

2019. nov. 16. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
93%
Kérdező, a pitbullosok tojnak az ilyen kérdésekre és minden előítéletre, hisz az emberek nagy része azt se tudja hogy néz ki egy pitbull nem hogy még szakszerű eszmecserét lehessen folytatni velük. A hülyékkel meg ugyebár nem lehet vitatkozni ;)
2019. nov. 16. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
56%

Nekem csivaváim vannak, jól neveltek. Semmi bajom a bull típusú kutyákkal, múltkor egyik játszani akart az enyémekkel, de tapasztalatom szerint 10ből 8 Bull agresszív más kutyákkal szemben. Ha ez gyenge kézű gazdával társul, a végeredmény sejthető. Gondolom nem hiába vannak kitiltva néhány országból sem. A maradék 2 jófej, de sajnos nem ez a jellemző. Más fajtánál nem tapasztaltam ilyen fajta "kutya gyűlöletet" más kutyákkal szemben. Pedig ismerünk óriás snacit, németjuhászt, boxert és kuvaszt is. Sok bull kifejezetten vadászik.


A neveletlen kutyákat bárkihez oda engedik, aztán meglepődnek, ha egyszer elkapja a másik. Gáz. De mindig vannak és lesznek is idióták. Mindegyik fajta másra hajlamos, amit tudni kell kezelni.

2019. nov. 16. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Második, addig nem fogom értelmezni a böfögvényed, amíg nem javítod ki benne azt a cirka 12-15 hibát (zömmel vesszőhiba), amit vétettél. Ha áltudományosan okoskodni akarsz, akkor azt bizony helyesen kell tenni. Mert így nyilvánvaló, hogy csak egy kis okoskodó vagy, akinek lövése sincs semmiről. :)


Továbbra is várom a pitbull-rettegők véleményét, hogy miért is engedik rá az én félelmetes harcikutyámra a Fifikéjüket, amelyik full kezelhetetlen, ha az enyém egy vadállat, ugye?! :)

2019. nov. 16. 11:14
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

A kutya viselkedése a gazditól függ nagyrészt, viszont nem elhanyagolható, hogy mit hoz magával, itt gondolok a fajta igényeire (aktív, passzív, sportolni kell-e vele, mennyit, mit, erő kell hozzá, hogy meg tudd fogni, vagy fél kézzel felkapod, sokat kell-e tanítani, agyilag fárasztani), mentett kutya esetén az előéletére (azért mentett, mert meghalt a gazdi, de amúgy szerető közegben élt, láncon volt, éheztették, verték, kidobták, az utcán született kidobott kutya kölykeként, vadították, nem nevelték, szaporítótelepen élt...), illetve hogy mennyire körültekintően állították párba a szüleit (itt jöhetnek képbe genetikailag öröklődő betegségek, idegrendszeri problémák...), és fontos, hogy az adott gazdi a hozott dolgokból mit tud kihozni.

Láttam bull típusú kutyát nem éppen jó erőben lévő nyugdíjas idős nővel, aki alig bírta visszafogni a többedik gazdás mentett tiszta izom kutyát, mikor kijöttünk több méterrel arrébb tőlük a futtatóból az én kutyámmal. Meg van bull típusú kutyát tartó haverunk is néhány, akik meg nagyon jól tudják kezelni a kutyáikat. Ismerek hisztis, öreg, ugatós hosszú szőrű rigolyás csivavát, élénk, játékos border kölyköt, futottam már bele kutyámmal közös kocogás alkalmával neveletlen kistestű póráz nélkül lófrálóba, akiben majdnem elbotlottam, és a gazdájának eszébe nem jutott pórázra venni, láttam németjuhászt, akivel egyértelmű, hogy nem foglalkoznak eleget, és olyat is, aki nyugodt... stb.

Néhány embernek kutyát sem adnék, mert nem tudnak bánni velük, függetlenül attól, milyen helyen élnek, és ezekből van a probléma. Egyesek azért vesznek bizonyos fajtákat, mert "félelmet kelt", ezek nyilván nem a cuki bichonosok, uszkárosok, hanem inkább az izmos kutyák, nagytestű kutyák, a Rex felügyelő óta a németjuhász, csak éppen nincsenek felkészülve ezekre a kutyákra. Mások, akik ismerik ezeknek a kutyáknak az igényeit és tudnak is bánni velük, persze a rossz tapasztalatok miatt szívnak. Divatkutya lett a border is, mert szép és okos, csak nem mindenki tud velük sem bánni, azt gondolják, hogy szaladjon egy nagyot a kutya szabadon, oszt jóvan, mert hát terelőkutya, nem egészen, nekem border mixem van, mentett, jól hozza a border vonalat, de nem tudom, mi van még benne, tanítom, sportolunk, és ha minden oké, akkor itthon nyugodt, de észnél kell lenni, mert makacs, mint egy kamasz gyerek, és ha ráhagyod, a fejedre nő.

2019. nov. 16. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Szintén egy pit gazdija vagyok. Mi rendszeresen járunk le futtatóba bandázni. Tegnap este egy óriás snauzer rontott neki a kutyámnak, csak úgy. Épp egy akadálypályán mászott volna fel a futtató másik felén, amikor odarohant és megpróbálta lerángatni onnan.


A gazdája persze messziről visítozott neki, a kutyája le sem szarta. Én rúgtam le róla, mert ez a kis marha hozzá van ahhoz szokva, hogy minden kutya/macska/madár stb a haverja és senkit nem bánt.


Szoktak hozzánk jönni gyerekek is, amivel fájdalmat okoz, az maximum az, amikor csóvál és nekünk csapkodja a farkát.

Isznak a verebek a táljából, a szomszéd macska simán átjárkál és maximum csóvant neki kettőt.


Egyébként van border haverunk is, sosem volt gond vele.


Meg kéne érteni inkább végre, hogy nem kötelező kutyát tartani és nem való bárkinek bármilyen fajta kutya...

2019. nov. 16. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
35%
Nagyon sok embernek lett hirtelen a borderhez hasonlo szines szoru kutyaja. Eddig kb 10-et lattunk a Margit szigeten. Mindegyik antiszoc,agressziv bunko. Nem figyeltek a szocializaciora,akik gyartottak. Illetve a borderek is antiszocok,akiket szoktunk latni. Egy ismerosomnek van es mondta,h csak videken kapni a szines bundajubol. Ott nem fogjak fel,h szocializalni kell mas kutyakra is a kutyaikat.
2019. nov. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Én bull gazdi vagyok, tehát a te oldaladon vagyok, ha lehet így mondani.

A border is divatfajta lett sajnos mostanában, és sok embernek fogalma sincs, hogy kéne nevelni, kiaknázni a képességeiket. Nem a fajtákkal van baj, hanem az idióta emberekkel, akik divatból vesznek kutyát, úgy pitbullt is, mint bordert vagy bármilyen divatos fajtát.

Annyiban igazuk van a pitbulltól rettegőknek, hogy nem mindegy, hogy egy border vagy pl. csivava neveletlen, vagy egy bull típusú.


Második válaszolónak: ezt az irdatlan baromságot honnét vetted, hogy a pitbull gyenge idegrendszerű?! Ilyen kiegyensúlyozott kutyám még nem volt, pedig menhelyről fogadtam örökbe.

2019. nov. 16. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

"Egy ismerosomnek van es mondta,h csak videken kapni a szines bundajubol. Ott nem fogjak fel,h szocializalni kell mas kutyakra is a kutyaikat."


Ja. Mi "vidékiek" csak úgy elengedjük a szántón a kutyát oszt' hadd fusson magába'... Bezzeg a fővárosban! Ott aztán tele van minden agyonszocializált kutyákkal, meg a hozzáértő gazdáikkal.


Mekkora egy kretén vagy!

2019. nov. 16. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!