Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan taníthatnám meg a...

Hogyan taníthatnám meg a kutyámnak hogy ne legyen barátságos?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Van egy 2 éves németjuhászom aki nagyon szereti az embereket. Az utóbbi időben a környékünkön nagyon sok betörés volt ey hallottam olyanról is hogy a betörő a kutyát először megetette és a kutya aztán bizalmába fogadta és beengedte. Sajnos a szomszédom kutyájával is ez volt a helyzet akit ma reggelre az elkövető meg is mérgezett. Én ezt szeretném elharitani viszont a kutya kinti, házörző. Az a baj vele hogy hiába óvtam már kölyök kora óta (pl. Idegeneket nem is engedtem a közelébe) barátságos maradt a lelkem. De annyira hogy akik járnak szemetet szedni (kukás autó) simán benyult a kapunk keresztül és simogatta. Pedig a kutyám ugatni szokott... Nem szeretném hogy valakit mondjuk megharapjon és nem is szeretnék mellé másik kutyát de nem tudom hogy ez orvosolható e. Játékosnak nem mondhatom mert játszani sem szeret. Soha nem volt megütve, durván már volt rászólva de soha nem ütöttem meg. Félek hogy ha így marad akkor vele is történik valami.

2019. nov. 16. 11:31
 1/8 anonim ***** válasza:
72%
Te sehogy, nem értesz hozzá. Vidd suliba!
2019. nov. 16. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%

Ma már a kutya nem visszatartó erő , ha betörni akarnak valahova. Ha nem lenne barátságos a kutyád, akkor is meg tudják mérgezni, lefújni és még lehet sorolni a különböző lehetőségeket.

Ha védeni akarod az otthonodat, kénytelen leszel a technika vívmányait bevetni.

2019. nov. 16. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
65%

Vidd suliba!


Nekem is németjuhászom+ egy mailm van, hiába járok mindkettővel őrző-védőzni és hiába van nekik megtanítva, hogy hátráljanak a kaputól ha valaki közel megy + ne fogadjanak el semmit, ez sem életbiztosítás.


Éjszakára a hátsó kertben vannak, kamera és mozgásérzékelő van felszerelve, + riasztó ami a távfelügyeletnél is jelez.


Nemcsak a házam, hanem a kutyáim biztonsága is fontos, épp ezért ma már nem elegendő az a betörés ellen, ha az ember kutyát tart. Simán lefújják, lemérgezik stb. Akkor is eshet baja, ha nem barátságos, szóval én a helyedben bebiztosítanám magam máshogy is.

2019. nov. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nekem is van mozgásérzékelőm, kamerám és riasztóm is.
2019. nov. 16. 11:54
 5/8 anonim ***** válasza:
65%
Sehogy, viszont élelemmegtagadásra érdemes megtanítani, illetve eljárhattok őrző-védőre is, a nj-al amúgy is érdemes tréningre járni, munkakutya.
2019. nov. 16. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Rendőr kutya lett volna csak túl játékosnak ítélték meg pedig semmi gond nincs vele. Játszani nem akar max a cipőket elcsórja és el teszi úgy hogy még véletlenül se találd meg. Tud parancsokat is. Nem értem mi volt vele a gond.
2019. nov. 16. 18:16
 7/8 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy, hogy barátságos vagy nem. Ha nem barátságos, nem a bizalmába férkőzik, hanem megmérgezi. Ugyan ott vagytok vele, csak lesz egy elpusztult kutyád a rablás mellett.

Betörő ellen nem megoldás a kutya. Ha a betörést akarjátok megelőzni, akkor szereltessetek be riasztót.

2019. nov. 20. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Kamerával és riasztóval védett terület" tábla, és ha meg tudod oldani, akkor oldd meg, hogy a kutyát ne lehessen etetni.

(kerítés, kert kis részének elkerítése, beülteted valamivel...)

2019. nov. 20. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!