Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért pisil be a 9 hónapos...

Miért pisil be a 9 hónapos yorkie kutyám?

Figyelt kérdés
Amikor kicsi volt naponta 6x vittem sétálni aztán áttértünk a napi 4 sétára, mindig ugyanabban az időpontban. Pisilni többször is szokott lent egy séta alkalmával. Olyan 6-7 hónapos koráig néha még bepisilt, aztán több mint egy hónapig egyszer sem, már azt gondoltuk szobatiszta. És most két hete megint elkezdett pár naponta bepisilni. Kibírja a két séta közötti 5-6 órát legtöbbször, de van amikor séta után 2-3 órával már bepisil. Soha nem pisilt a szobába ahol alszik de mióta újra bepisilt szinte minden alkalommal abba a szobába, sőt az ágyra is. Bekakilni már hónapok óta egyáltalán nem szokott, csak a pisilés a probléma újra .
2019. nov. 16. 15:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
55%
Kezd ivarérni. Dominál és megjelöli a területét. Fel kell állítanotok az egészséges dominancia sorrendet.
2019. nov. 16. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
bocsi azt elfelejtettem írni hogy lány kutyus, ez akkor is lehetséges?
2019. nov. 16. 15:43
 3/13 anonim ***** válasza:
26%
Persze. Nem csak a kan kutyák lehetnek dominánsak, sőt szukáknál a dominancia még erőteljesebb, mint a kanoknál.
2019. nov. 16. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
64%
Nem lehet felfázva?
2019. nov. 16. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
68%

4-es vagyok és elszállt ...

Felfázhat akár a lakásban is, mert a padlózat hideg, akár fa, akár kő.

A felfázás lehetőségét erősíti, hogy nem képes tartani a vizeletét pl. ágy.

Ha nem lenne szobatiszta, akkor a kaki is bemenne.

2019. nov. 16. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
76%
Én is a felfázásra tippelek. Olyan nincs, hogy egy kutya már egy hónapja szobatiszta, utána meg nem, ha nincs szervi baja. Vidd orvoshoz (jó lenne vizelet minta is, de ha nem tudsz vinni, az sem tragédia) kap majd hólyaghurutra gyógyszert és megszűnik a gondod!
2019. nov. 16. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Mindenképpen elviszem akkor orvoshoz és remélem megszűnik a probléma :)
2019. nov. 16. 16:09
 8/13 anonim ***** válasza:
26%
5-ös és 6-os válaszolónak. Az ágy lepisilése tipikusan dominanciára utal. Akármilyen elszántak is vagytok.
2019. nov. 16. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
64%

#8

Te normális vagy?

A felfázást a te válaszoddal egyszerre írtam, semmi "elszántság" nem volt bennem, nem is láttam a válaszod!

50 éve vannak különböző kutyáim, még egyik sem pisilte le az ágyat!

Ja, de egy igen! Amelyik fel volt fázva!

Nehogy már a te véleményed legyen a szentírás és más ne mondhasson mást, mert próbálod leugatni!

2019. nov. 16. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%

Nekem nincsenek 50 éve kutyáim, de azért elég régóta. Amelyik lepisilte az ágyat nem volt felfázva, viszont megjelölte a területét, különösen az ivarérés környékén. Ha egy kutya látványosan az ágy közepére pössent, az demonstrál vele valamit, különben szép sunyiban elintézné valahol. Ezt erősíti az is, hogy csak abba a szobába pisil, ahol lenni szokott.

Nem szentírás, csak tapasztalat, meg tanulás, meg utánaolvasás. De el lehet azzal intézni, hogy szegény fel van fázva, csak ezek vezetnek a "tipikus neveletlen yorkie" sztereotípiához.


Ugatni pedig a kutyáim szoktak (meg te), de a kutyáim legalább okkal teszik.

2019. nov. 16. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!