Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csivavás vagy yorkis kutyások...

Csivavás vagy yorkis kutyások írnátok nekem a ti kutyátokkal kapcsolatban, hogy ő milyen kutyus?

Figyelt kérdés
Kíváncsi lennék, pl hogy mennyire ugatós, betegségekre , remegésre, viselkedésre meg ilyenek. 😊
2019. nov. 16. 16:17
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Csivaváim vannak. Szám szerint 3. Egy 10 éves, egy 7 és egy 6 hónapos. Ebből a 2 fiú vérbeli házőrző, a lány elbújik inkább :D kisebbik fiú kutyám már 13 hetesen őrizte a házat, ő legugatósabb, de egyáltalán nem vészes. Csak akkor ugatnak, ha valami furcsaságot észlelnek, vagy becsengetnek. Egyedfüggő, de neveléssel szépen alakítható. Én tiltottam a felesleges ugatast, meg is értették. A lány hangját még sosem hallottam, maximum nyüszög. Nem remegnek, csak ha fáznak. 10 fok alatt ruha kell rájuk.


Egészségesek. A 10 évesnek 3 foga hiányzik, de sose volt hasmenésnél nagyobb baja. Az 7 hónapos (fiú) patella-ficam gyanús, doki által felírt készítményt szed rá, de amúgy alig észrevehető. Nem mindig igényel műtétet. Ez gyakori betegség kistestű kutyáknál. Igazából 3 fajtabetegségük van: patella-ficam, fog problémák, légcsőszűkelet. Utóbbi sokszor nem igényel semmilyen kezelést, csak kerülni kell a megterhelést, de gyógyszerrel is szépen szintén tartható. Műteni csak legvégső esetben szokták, mikor már életveszélyes, de ez nagyon ritka. A patella-ficam műtethető. Fog problémák fogmosással javarészt megelőzhetők, illetve van fogkő eltávolítás is. Mini kutyák hajlamosak a fogak korai elvesztésére, így erre érdemes odafigyelni. Könnyebben fogkövesedik a foguk, mint a nagyobb kutyáknak. Genetikától és etetéstől is függ. Van, akinek 10 évesen alig van foga, a másik vígan él 16 évig teljes fogazattal.


Amire néha előfordul a csiviknél és lehet a kisebb yorkiknál is, az a nyitott kutacs. Annyit jelent, hogy csont helyett egy porcos rész van a feje tetején kisebb-nagyobb mértékben. Emiatt sérülékeny, ha belerohan pl a bútor sarkába, agyrázkodást kaphat. Valamelyiknek örökre nyitott marad, sokuk kinövi. Ahogy az enyém is. Ha nyitott, akkor jobban kell figyelni rá, nagykutyákat jobban kerülni, nehogy akár véletlenül is rámancsoljon. Enyém szépen kinötte.

2019. nov. 16. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hát nagyon szépen köszönöm amiket írtál rettentősen hasznos volt és esküszöm feldobtad a napomat. Ugyanis fél éve siratom a kutyámat amióta kiderült, hogy légcsőszükülete van. !!6!!! Szóval 6 orvossal nézettem meg mind a 6 azt mondta ne aggódjam miatta mert egyáltalán nem súlyos és szinte tünete sincsen de én szó szerint pánik beteg lettem. Van még egy olyan "probléma" hogy a bal első lábára nagyon ritkán sántikál és kattogó hangot hallok megnézettem ezt is többször orvosokkal és az izom egy kicsit feszesebb amit masszírozgatnom kell meg kap rá vitamint. A másik "gond" néha feljön a gyomorsava (pár havonta), illetve ma volt a 8 év alatt a 3. alkalom, hogy döntötte vakarta a fülét de 1 órán belül ismét elmúlt neki. Ja meg pollen allergiás. Tudom, hogy soknak tűnik de ezek a probémák nálunk embereknél is előfordul a légcsőszűkület az ami nem igazán de Hála Istennek makk egészséges. Rendszeresen hordom vérvételre, ultrahangra mindenre amivel a betegségeket meg lehet előzni. Kíváncsi lennék ezzel kapcsllatban is esetleg a véleményedre ha időd engedi. 😊
2019. nov. 16. 19:04
 3/6 A kérdező kommentje:
Ja és amit az előbb nem írtam le nekem is mindenem kattog és basszus ugyan ez a váll izom problémám van illetve nekem is néha a gyomorsav.
2019. nov. 16. 19:06
 4/6 anonim ***** válasza:

Légcsőszűkület általában nem igényel semmiféle kezelést. Komolyabb esetben írnak fel rá gyógyszert, amit naponta kell szednie, de azt is csak indokolt esetben. A műtéti megoldás elég komolynak procedúrának számít, azt hiszem egy fém kosarat "építenek be", ezt csak tényleg akkor csinálják, ha már semmi sem használ és a kutya élet minőségét olyan szinten befolyásolja. Ezt már azt hiszem légcső összeesésnek hívják. De ez tényleg nagyon ritkán fordul elő.


Nem tudom mennyi idős a kutyusod, de nem aggódnék emiatt. :) előző kutyám légcsőszűkületes törpe pincser volt, 14 évig élt mindenféle kezelés nélkül


Mostaniakra se lehet igazából panaszom. Nem sokat költök orvosra. A 10 éves fogai hullanak, illetve a bal hátsó lába néha rendetlenkedik, az időjárásra érzékeny, de amúgy teljesen rendben van. 7 évesen volt fogkő eltávolításon, azóta gézzel átmosom neki, de hiába nincs rajta fogkő, kihullanak. Genetika sajnos. Pincseremnek minden foga megvolt élete végéig, pedig ugyanazt ették, mindent ugyanúgy csináltam, mint a mostaniaknál. Semmire sem allergiások. Véres hasmenés volt eddig, amiért többet hagytam a dokinál. A kicsi lába miatt drukkolok most, hogy elkerüljük a műtétet. Elvileg ez egy nagyon jó, bevált készítmény. Majd kiderül. Patella-ficam elég sokuknál jelen van. Igazából egészséges fajta, bár egyikük sem "extra mini" méret, szóval nem is annyira törékenyek. A 10 éves menhelyről jött, ő nyomokban valószínűleg tacskót is tartalmaz, súlya 4,8kg. A másik kettő súlya 2,5 és 3,1kg. Szerintem közel sem annyira betegesek, mint amennyire mondják. Persze biztosan egyedfüggő is, de nekem nincs okom panaszra. :D

2019. nov. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Az én kutyusomnak írtak fel gyógyszert pedig azt mondták nem komoly és minden légcsőszűkületes kutyusnak írnak fel.
2019. nov. 16. 21:25
 6/6 A kérdező kommentje:
Ja és kb 40%ra van beszűkülve neki de csak egy kicsi rész. Én is láttam a röntgen felvételt de én nem is láttam szinte semmit rajta csak minimálisat.
2019. nov. 16. 21:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!