Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Adta valaki bentlakasos...

Adta valaki bentlakasos kutyaiskolaba egy évesen a kutyáját?

Figyelt kérdés
Kb 4 hét, első két hétben látogatni sem lehet
2019. nov. 17. 07:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
92%

Minek? Ha kutyád van nem pont az a lényeg hogy te tölts vele időt, te képezd, te érj el vele eredményeket? Ha meg nem megy, akkor hidd el, letelik a 4 hét és kapsz egy kiképzett kutyát akit nem tudsz kezelni. Majd eltelik 3 hét és ugyanott vagytok ahol elkezdtétek.


Ez olyan mint bentlakásos suliba adni a gyerekedet 6 éves korától. Akkor minek kellett gyerek ha foglalkozni is tojsz rá, nem?

2019. nov. 17. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Elméletileg a 3. Héttől velem együtt képzik, engem is képezve. Suli után hozzánk kijarassal.

Nyilván legjobb az lett volna ha nekem sikerül, én csak a megoldást keresem

2019. nov. 17. 08:11
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Soha nem tenném
2019. nov. 17. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Miért?

Nyilván most nem jó az egyuttmukodesunk.

Akárhogy igyekszem. Megoldást keresek

2019. nov. 17. 08:15
 5/16 anonim ***** válasza:
78%
Én nem tenném. A kutyámmal együtt jártam képzésre hétvégente.
2019. nov. 17. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha rossz az együttműködés, akkor EGYÜTT kéne megtanulni a KÖZÖS munka mivoltát.


Egy kutya tanítása, nevelése a gazdi feladata, ha ez nem megy, akkor ebben nyújtanak segítséget a sulik.


Én azért nem adnám ilyen helyre a kutyámat, mert:


- nem követhetném nyomon a fokozatos fejlődését (nekem ez fontos volt, külön élmény átélni ezt)


- 2 hétre "elszakadunk", ki tudja ezt hogy éli meg (szerintem nagy hatással van egy ilyen dolog a kapcsolatra)


- 2 hét alatt nem tudom mi történik. Verik-e, hogyan tiltják (pl zörgős üveg), hogyan kényszerítik a feladatokra stb.

Be lehet adni a személyes tanácsadáson, meg az überletisztult honlapon, hogy itt görög istenként bánnak a kutyával, attól még a színfalak mögött fognak dolgozni vele.


- Eltelik 2 hét és lehet rá se ismersz a kutyádra. Ez lehet pozitívum, de számomra ijesztő lenne 2 hétig nem látni, és utána már egy részben teljesen más kutyát visszakapni. Bár ez lehet már nagyon személyes vélemény.


- Általában ennek a sulinak a kampányában mindig benne van, hogy "időt spórolsz vele". Na ha nincs időd a kutyádra, akkor minek neked kutya? Ha nem vállalod a nehezét, hanem csak egy kész mintakutyát akarsz, aki "olyan mint a filmekbe' ", akkor félreértetted a kutyatartás mibenlétét.

2019. nov. 17. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Azért egy éve küzdök...nem az első bukkanonal “passzolnam”

Nyilván nem vadidegen helyre vinnem. Utazáskor töltött már ott pár napot, igaz akkor a másik kutyammal együtt.

Már próbáltam járni vele oktatasra is.

Esetleg olyan írna, akinek van tapasztalata is?

2019. nov. 17. 08:54
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát figyelj, ha egy év komoly munkája sem hozott gyümölcsöt, lehet valóban megérné kipróbálni, ha úgy tűnik nincs más út.
2019. nov. 17. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Nyilván neki se jó. A másik kutya jó helyről jött, szocializaltan. Vele alapsuli, a séták elég volt. O menhelyes, utcán nevelkedett, menhelyrol jött. Nem magamat akarom védeni. Sajnálom és féltem persze, de nem haladunk. Ezért érdekel olyan tapasztalata, aki próbált ilyet.
2019. nov. 17. 09:10
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
A miénk volt. Szintén utcárol menhelyes, egy rohadt kis dög. Semmit nem segitettek rajta. Ez a bentlakasos suli nem csodaszer.
2019. nov. 17. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!