Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Állatok » Kutyák

A kérdés

Egy felnőtt 5 éves tacskó bénult kutyát aki sajnos nem gyógyult meg és nem is fog mennyit kell naponta tornáztatni?

illetve a hólyagját sem tudja akaratosan üríteni azt hogyan kell kinyomni?

illetve azt valahogyan kb ki lehet számítani hogy mikor fog kakilni? mert a széklete ürítését sem tudja szabályozni egyébként nagyon beleszerettem ebbe a kutyusba még így is meg még annyi hogy a bénulása miatt várható valami plusz állatorvosi költség?

nov. 17. 10:33  Privát üzenet  

A válaszok
Ha üríteni sem tud egyedül és nem is fog tudni akkor leginkább semmit. Ez már nem élet számára csak szenvedés. Engedd el, jobb lesz mindkettőtöknek.

A válasz 84%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/7Időpont nov. 17. 10:42 Privát üzenet
Mindenképpen az állatorvossal beszélj, itt egyikünk sem az, aki meg véletlenül mégis, az sem látta a kutyát, nem tudja a kórtörténetét, satöbbi. Nem tudom szegény kutyusnak ez mennyire élet, lehet jobb lenne ha elaltatnátok, de én nem értek ehhez. Teljesen le van bénulva?

A válasz 82%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/7Időpont nov. 17. 12:02 Privát üzenet
Állatorvosi költség tuti lesz. Kutya fizioterapeutát kereshetsz, aki tornáztatja,de őszintén megmondom én lehet elaltanám bármilyen nehéz, mert ez n3élet neki, ráadásul a tied is rámehet, mert egy ilyen kutyus 24 órás felügyeletet igényel.

A válasz 94%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/7Időpont nov. 17. 12:59 Privát üzenet

Kerekes kocsi, az orvos által ajánlott napi rutin az ürítéshez.

A technikát is megmutatja az orvos.

A válasz 70%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/7Időpont nov. 17. 13:55 Privát üzenet

Az orvos megmutatja, hogy ezeket a dolgokat hogy kell elvégezni, de konzultálj vele, hogy várható-e felépülés, mert ha nem, akkor tényleg érdemes megfontolni az elaltatást. Sajnos a bénulás miatt akkora teher nehezedik az első végtagjaira, hogy rövid időn belül ott is megjelennek a fájdalmak, illetve a szívének is sokkal nagyobb megterhelést jelent. Ha húzza a hátsó részét, akkor előbb-utóbb megjelennek a sebek a hasán és a hátsó lábain, ami folyamatos fertőzésforrást jelent. Az ilyen kutyák életkilátásai nem valami jók.

Sajnos láttam már ilyen folyamatot...

A válasz 93%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/7Időpont nov. 17. 16:33 Privát üzenet
Jsbsnaj nevű felhasználó válasza:

Nekünk amikor lebenult a tacskó k kb 300e volt mindennel együtt.

Műtés, akkor azthiszem szekszárdra kellett UH-ra vinni + utána vagy fél foglalkozni vele.

De ezek utána (előtte is az volt) nagyon hálás volt. Meg majdnem 10 évet élt utána

🐕🥺❤️🕯️

A válasz 73%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 68%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/7Időpont nov. 17. 17:51 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat most bénult le kb2 hete rögtön megműtötték de sajnos az ég világon semmi javulás😭 most kb3 napja kapott efy irn kerekes kocsit nemtudom ez neki mien élet igy de a kocsiban egesz jol tud mozogni nemtudom lehet hogy átgondolom hogy elaltassam de...egyszerűen nemtudom elengedni 16 évesen kaptam és ő a mindenem

# 7/7Időpont nov. 17. 20:06 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Felnőtt (1,5 éves) hím német boxernak körülbelül hány gramm táp kell naponta?
Egy felnőtt rottweilernek mennyi az átlagos folyadékigénye naponta?
Egy felnőtt kutyának mennyi fehérjére van szüksége naponta?
Egy felnőtt yorkinak naponta hányszor kell ennie? Az állatorvos azt mondta csak száraz kaját adjak neki. Reggel kap de este hisztizik tologatja a tálját, sír hogy adjak enni de...
Ti mikor etetitek meg a kutyátokat? Ugyebár felnőtt kutyákat naponta 1x kell, és én már mindenféle időpontot hallottam. De mikor a legjobb?
Mennyit kell sétáltatni naponta egy felnőtt törpe uszkárt?

Kérdések az Állatok rovatbólKérdések a Kutyák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!