Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen esetben érdemes elvinni...

Milyen esetben érdemes elvinni egy kutyát diszpláziaszűrésre? Hol csinálnak megbízható szűrést és kb. milyen árban van?

Figyelt kérdés

Van egy nagytestű, 1,5 éves kutyám, tenyésztőtől vásárolt, a felmenők szűrtek csípő és könyökdiszpláziára is, az én kutyám semmi jelét nem mutatja, hogy gond lenne az ízületeivel és az alomból más kutyáról sem tudok, akinek ezzel problémája lenne. Kölyökkorában figyeltünk a mozgatásra, kapott ízületvédőt.

De utánaolvastam egy kicsit és elvileg olyan kutyánál is előjöhet, akinek a szülei szűrtek, mert hogy mégis benne lehet a genetikájában, ez mennyire igaz?

Illetve szeretnék vele elkezdeni agilityzni, komolyabb trükköket tanítani (tolatás, ugrások), amik jobban igénybe veszik az ízületeket, a szülők showkutyák, tehát csak annyit vannak mozgatva, amire nekik is igényük van. Ezek a sportok mennyire befolyásolják a diszplázia kialakulását? Van egy felső korhatár, amíg megjelenhetnek a tünetek és utána már biztosan nem lehet diszpláziás vagy ez még bármikor kialakulhat?


Azzal kapcsolatban is tanácstalan vagyok, hogy hova érdemes vinni szűrésre. Több egyszerű állatorvosi rendelőben, ott is, ahová mi járunk csinálnak szűrést, de gondolom jobb, ha kifejezetten ortopéd orvos csinálja. Találtam egy ilyet Gödön (Profivet), meg egy orvost, Dr. Diószegi Zoltánt, akit sokan ajánlanak, illetve úgy láttam, hogy az Egyetemen is csinálnak szűrést.


Szerintetek érdemes elvinni? Ha igen hova? Ti milyen esetben vittétek el a ti kutyátokat szűrésre?


Előre is köszi a válaszokat :)



2019. nov. 17. 11:09
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Abszolut érdemes elvinni, pont jó időben vagy. Az első szűrést 6 hónapos korban szoktàk ajánlani, a másodikat 1-2 éves kora közt. Tehát szuper időben vagy.


Mivel agilityzni akarsz vele (én is agilityzem a kutyáimmal), ezért érdemes, hiszen bizony-bizony a lehetőség sajna mindig megvan a dp-re. Na nyilván, így sokkal jobb, h a szülők szűrtek, de az ördög sosem alszik. Pluszban, ha esetleg van bármi para, akkor sincs gond, de akkor kisebb akadályt kell majd ugornia, óvatosabbank kell lenni agilityn. Szóval mindenképp ad majd egy támpontot.


Én a Diószegihez hordom a kutyáimat (agility kutyákat évente szűretünk, ez fontos!), szuper orvos. Nagyon profi! Olyan 35-40 ezer közt van egy szűrés nála. Mailben megkapod utána a felvételeket, elmond mondent, megtapizza a kutyát/megvizsgálja mindne oké-e, nekem ő nagyon pozitív! :)

2019. nov. 17. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

ma 12:16

Nem ALTATJÁK, hanem KÁBÍTJÁK. Altatni műtétekhez szoktak gázzal, miegyébbel.


Remélem, ha olyan gondja lesz a kutyádnak, amihez szükséges a röntgen, azért megengeded majd .

2019. nov. 17. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

#2: jártál volna be biosz órákra.... Ha 100 röntgent csinálnának róla akkor se lenne semmi baja. Ráadásul mivel a Föld nevű bolygón élün egész életünkben 0-24ben röntgen sugárzásnak vagyun kitéve. A kutyát pedig nem altatják hanem kábítják. Jó lenne ha nem kezdenél el 0 tudással okoskodni...


Kérdező:

Tenyésztési, kiállítási, sport és munkakutyáknak szoktak szűrni általában.


A sportolni szeretnél vele, mindenképp csináltass szűrést. Most megkerestem egy posztot, ott még őket ajánlják:

Seregi Antal, Sívert (Érd) Dr Juhász (XI. Kerület), Budatétényi állatkórház + egy az egyetemre

2019. nov. 17. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!