Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Agresszív (? ) ugatós kutya?

Agresszív (? ) ugatós kutya?

Figyelt kérdés

Van egy 6 hónapos kölyökkutyám. Ugatja az összes többi kutyát amíg látja, és csípked, harapdál is (én úgy látom). Igyekszem őt futtatókba hordani, kutyákkal ismertetni, nagyon sok gazdi nagyon segítőkész is. Iskolába is jártunk. Mégis fennáll a probléma továbbra is, és úgy érzem kezdek belefáradni, de nem akarom feladni.


Az utcán sokszor már fáj, hogy milyen lenézően néznek rám, amiért ugat a kutya, pedig próbálok mindent megtenni azért, hogy ezen változtassak. Nagyon szeretném magammal vinni mindenhová, akár csak ha leugrok a pékségbe, ahova bemehetnek kutyák is. Nekem nagyon nagy szerelem ez a kutya, régóta vágytam rá, és ez volt vele a “célom” hogy sülve-főve együtt legyünk minimum 15 évig. De így nem igazán megvalósítható.


Akinek van tapasztalata, volt hasonló helyzetben, tudnátok segíteni, tanácsot adni?


Előre is köszönöm.


2019. nov. 17. 20:47
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mit csináltál eddig, hogy ez megszűnjön? Azon kívül, hogy futtatóba vitted...
2019. nov. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Amikor elkezdődött ez a probléma, igyekeztem úgy sétáltatni, hogy ne találkozzunk nagyon sok kutyával (fokozatosság). Próbáltam jutalomfalattal magamra vonni a figyelmét. Próbáltam, hogy másik irányba megyek. Próbáltam pórázzal kontrollálni. Azt vontam le, hogy a póráztól is szorong ilyenkor. Más kutyások ilyenkor javasolják, hogy engedjem oda nyugodtan, mert az ő kutyájuk nem bánt. De ha odaengedem, akkor is ugat tovább. Igyekszem határozottan kezelni, és semmiféle reakciót nem adok arra, hogy ugat. Nem kiabálok vele az utca közepén, nem ütöm meg.
2019. nov. 17. 21:15
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Milyen fajta?


Nekem is ilyen a kutyám. De ő bántalmazott kutya volt és csak az olyan kutyákra ugat, morog akik futnak, morognak rá.

Csinalj vele feladatokat kutya közelébe ül fekszik stb.. Kérd, hogy tartsa a szem kontaktust.

Zökkentsd ki bökd meg vagy valami. Nekem be vált az egyik felnőtt kutyámnál.

A jelenlegi 7 hónapos és ő a bántalmazott. Nála nem használ a ki Zökkentés. Jutalomfalattal vezetem el. De azért rajta van egy fojtó nyakörv ha olyan lenne a helyzet mivel elég sok az ön sétáltató kutya.

Ismerősnek nincs kutyája akivel tudtok gyarokolni aki barátságos?

Én rá jöttem, hogy a felnőtt kutyám engem akart védeni azert volt agresszív aztán egy barátságos nagytestű kutyával találkoztunk akit megsimogattam és látta nem bánt így ő sem bántotta de ott volt szorosan a lábam mellett.

2019. nov. 17. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt be lehetne vezetni azt a feladatot, hogy ilyenkor csak rád figyeljen, a többi kutyától pedig kapcsoljon ki. Ezt nem próbálni kell, hanem felépíteni és csinálni. Emellett egetiltást, egy 'csend' vezényszót, szabályt is behozhatnál.

Sétánál pórázfegyelmet is kellene építeni, ha húz ilyenkor. Illetve más kutyák közt elengedésnél neked kell leállítanod éetiltanod, ha elkezd ugatni, csipkedni. Ezt megintcsak nem próbálni kell, hanem megcsinálni!

2019. nov. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

#3


Tacskó. A jutalomfalat használt egy ideig, de utána az sem érdekelte.


Ő 10 hetes kora óta nálam van, nagyon odafigyelek a nevelésére, nem szeretném ha a fejemre nőne. Nem bántotta senki, és nem érte semmiféle trauma. Nem támadta meg kutya. Egyébként ezt leszámítva nagyon jó kutya, az emberekkel nagyon barátságos, szeret tanulni, és gyorsan is tanul. Ha órák alatt összebarátkozik egy kutyával, a jutifalaton is szívesen osztozkodik.


Sok helyről hallom, hogy “hát a tacskó az ilyen”. De én ezt nem akarom elfogadni. Nagyon sok jólnevelt tacskó van a környékemen is, nem hiszem hogy ez lenne a megoldása, hogy ő ilyen.

2019. nov. 17. 21:23
 6/9 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam, hogy szoktam vele itthon úgy tanulni, hogy telefonon bekapcsolok kutyaugatás hangot, mert az utcán is, ha hallja elkezd ugatni. Szóval gyakorlom vele mondjuk, hogy marad, közben szól a kutyaugatás. Ez már jól megy otthon, nem válaszol rá. De utcán sajnos nem megy.
2019. nov. 17. 21:25
 7/9 A kérdező kommentje:

#4


Futtatóban ha rászólok, azonnal odajön és abbahagyja. Utána rendesen viselkedik. De ezt is elérni 30-40 perc. Utána nem is foglalkozik a kutyákkal, oda sem megy hozzájuk, csak szaglászik. Pórázon viszont kontrollálhatatlan.

2019. nov. 17. 21:29
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez az egyik komponens, ami hiányzik nektek: [link]

Ha az ingerküszöbön túl van, a fejed tetejére is állhatsz, az se fogja érdekelni. Ilyenkor van az, hogy elvezeted a kutyát, legközelebb majd jobban figyelsz.

Az ingerküszöb mindig máshol van, a kutyád testbeszédéből látod, hogy éppen hol tart.


A másik komponens az, hogy ha én most azt mondom, hogy a szobád sarkában ott a Mumus, de TILOS ránézned, sőt, kizárólag rám nézhetsz, hahó! itt a pogi, nem látod?! RÁM NÉZZ!4!! - mennyi idő alatt frusztrálódnál arra a szintre, hogy megüss? Mennyi idő alatt társítanád szegény Mumust rossz élményekkel?

Az a komponens is kimarad nálatok, hogy a kutya ingerküszöb alatt, nyugodtan megnézze a másik kutyát. EZT kell elkapni és jutalmazni (falatért úgyis automatikusan rád néz egy idő után).


A harmadik az, hogy szerintem nem a Világ Legjobb Jutalomfalatját használod, amin a kutyád a betonfalon is átmegy. Számára ez nagyon NEHÉZ feladat, egy csak "okés" falat nem jelent elég motivációt.


Negyedik: (másik?) kutyasuli, rehab osztály. Kellene néhány 100%-ig megbízható kutya, akin lehet gyakorolni, meg egy oktató, aki segít neked olvasni, korrigálni a szitut. Nemcsak ciki, amit a kutyád művel, hanem veszélyes is, ha véletlenül egy kevésbé jól nevelt kutyával hoz össze a sors.


"De utcán sajnos nem megy."

Mondjuk mert kint ezer inger éri, teljesen más az izgatottsági szintje, mint otthon. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy vigyél kutyát a tiéd területére, hanem azt, hogy teljesen normális, miért reagál máshogy.

2019. nov. 17. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem agresszív, hanem bizonytalan! A kettő nem összekeverendő.


A kutya-gazda kapcsoltban kell rendet tenned. A kutyában azt kell megerősítened, hogy ha bármi vagy, Te megvéded. Neki nem kell aggódnia, sem félnoe, bizonytalankodnia, ha a póráz végén van (ami egy kiszolgáltatott helyzet neki, minden kutya sokkal agresszívabb a pórázon, hiszen nem tud szabadon védekezni egy esetleges szituban), mert a gazdi kezel minden szitut. Én kutyasulit javallok, semlegesítést, bizalomépítést, ilyeneket.


És ne keverd össze, a te kutyád nem agresszív, azt mondja, mikor ugat: pici vagyok, félek, nem tudom, fogsz-e bántani, de én nem tudom megvédeni magam, gazdi se fog tudni, ne gyere közelebb!!!

2019. nov. 18. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!